Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Co z poparciem dla PiS?

~~Różowa Gunera niezalogowany
11 września 2019r. o 21:20
~~Woskowożółty Platan napisał(a):
~~Zzieleniały Czosnek napisał(a): Belgia kupiła 34 egzemplarze F-35 za 4,6 mld dolarów, czyli po 117 milionów za sztukę. Polska ma za 32 maszyny zapłacić 6,5 mld dolarów czyli po 203 miliony za sztukę. To łącznie 2,73 miliardy więcej niż Belgia i 86 milionów drożej licząc za jeden samolot. Za co ta nadpłata? Czyżby w ten sposób polski rząd zaspokajał windykowane przez USA roszczenia żydowskie?

Belgia i nie tylko Belgia kupiła po cenach preferencyjnych ponieważ uczestniczyła w programie wdrożeniowym. Polska pod rządami PO do tego programu nie przystąpiła.

Wina Tuska .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Groszkowy Pierwiosnek niezalogowany
11 września 2019r. o 21:22
~~Woskowożółty Platan napisał(a): Byłem wczoraj i jak Bóg pozwoli będę za rok...;)


bez żadnej złośliwości tego życzę ...
zresztą może i mnie uda się tego dożyć tyle że ja raczej nie widzę w tym żadnej ''ręki boga''

ot zwykła biologia lub przeznaczenie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Śnieżnobiała Jukka niezalogowany
11 września 2019r. o 21:26
~~Groszkowy Pierwiosnek napisał(a):
~~Woskowożółty Platan napisał(a):
~~Zzieleniały Czosnek napisał(a):

Belgia i nie tylko Belgia kupiła po cenach preferencyjnych ponieważ uczestniczyła w programie wdrożeniowym. Polska pod rządami PO do tego programu nie przystąpiła.


tu masz rację ...
ale kiedy kilka lat wstecz szwedzki Saab proponował nam sprzedaż wyrzutni rakietowych ukierunkowanych na obronę wybrzeża i gwarantował pełny offset to za jakich rządów to było?...;)

kiedy również Saab proponował nam sprzedaż bojowych wozów piechoty z dostępem do technologii i również z pełnym offsetem to za jakich rządów to było?

jaki jest dzisiaj efekt?
nasze wybrzeże jest bezbronne a piechota nadal wsiada do ''ruskiego złomu'';)

warto czytać ''Polskę zbrojną '' a w niej artykuły chociażby Martenki ...;)

Syn czyta. Ja nie zawsze jestem w kursie ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Groszkowy Pierwiosnek niezalogowany
11 września 2019r. o 21:32
znajdź chwilę czasu ...warto ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtoczerwony Kocanki niezalogowany
11 września 2019r. o 21:34
Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega.
Głosowanie na pis poważnie szkodzi Tobie oraz osobom w Twoim otoczeniu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Groszkowy Pierwiosnek niezalogowany
11 września 2019r. o 21:40
wpis z pewnego forum...

zdegustowany SUWEREN ! -
11 wrz, 12:05
Posłom płacimy za pracę w SEJMIE nad Ustawami a NIE za "pracę w kampanii wyborczej" !!! zaś obrady starego sejmu z "posłami" którzy nie weszli to już JAWNA HUCPA !! Za grosz Nie wierzę w "żadne" zapewnienia PiS !!! PiS to PRL-Bis w najgorszym wydaniu. W Wielkiej Brytanii dekret o zawieszeniu prac Parlamentu podpisała Królowa. A u nas kto ?? Jarosław Smoleński !? Kolejny raz PiS pokazuje obywatelom Środkowy PALEC !!! Tylko Twoja Kartka Wyborcza może to ZMIENIĆ ! Nigdy PiS to tak jakby Ślepy o kolorach rozprawia ! To tak jakby panienka Pawłowicz uczyła ciężarne rodzić !!!

:]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Groszkowy Pierwiosnek niezalogowany
11 września 2019r. o 21:50
no i chyba na dobranoc bo jutro kolejny dzień pracy ...

''Zmiany w ZUS. Nie ma pewności, a przedsiębiorcy myślą o ucieczce za granicę. "Na Słowacji śpią spokojniej"

Od kilku dni mówi się o zmianach w naliczaniu składek ZUS. Premier uspokaja co prawda przedsiębiorców, ale ci i tak żyją w niepewności. - Mamy telefon za telefonem - słyszymy w firmie, która pomaga prowadzić działalność za granicą. Często jednak przedsiębiorcy są... odprawiani z kwitkiem.

- Po zmianach nikt nie zapłaci więcej na ZUS niż jest to obecnie - deklaruje premier Mateusz Morawiecki, doprecyzowując swoje słowa sprzed kilku dni. Zastąpienie ryczałtowego ZUS składkami liczonymi od dochodu ma dotyczyć tylko najmniejszych firm. Jak to ma dokładnie wyglądać? Tego na razie nie wiadomo. Przedsiębiorcy żyją więc w strachu.

- Daje się zauważyć przerażenie. Dzwoni teraz mnóstwo telefonów, nawet ośmiu przedsiębiorców codziennie pyta się o możliwość ucieczki od ZUS-u - informuje pracownik firmy, która pomaga zakładać spółki w Czechach i na Słowacji.

Przedsiębiorcy są zaniepokojeni, bo koszty prowadzenia działalności są coraz wyższe. Już wiadomo, że od przyszłego roku składki ZUS będą wyższe o 120 zł. ''

przypomina mi to zapewnienia ''pinokia'' że ''żadnych podwyżek prądu nie będzie'' ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Śnieżnobiała Jukka niezalogowany
11 września 2019r. o 22:05
~~Groszkowy Pierwiosnek napisał(a): znajdź chwilę czasu ...warto ;)


Generalnie dobrze mieć jakieś pojęcie o tym, o czym się pisze ;)
Na przykład budowa promu w Stoczni Szczecińskiej, która ma być symbolem nieudolności rządu. I tu na forum jest przywoływana w kabaretowym tonie.
„Mamy opóźnienia w zakresie organizacyjno-projektowym i dlatego wprowadzamy inne rozwiązanie. Zdecydowaliśmy się kupić gotowy projekt dla naszych armatorów. Wyprodukujemy w ten sposób serię czterech jednostek o długości 235 metrów” - zapowiada minister Gróbarczyk.
„Dziesięć lat temu, na niemieckie zamówienie, koalicja PO-PSL zniszczyła polską stocznie”. - mówi poseł Krzysztof Zaremba, wiceprzewodniczący komisji ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Pisałem o tym problemie:
Aneks do powtórki z historii Polski
1989 -2014 - VI rozbiór Polski, czyli destrukcja polskiego przemysłu po zastosowaniu „terapii szokowej”. Koncepcji przywiezionej do Polski przez Jeffreya Sachsa, realizowanej przez Leszka Balcerowicza, Janusza Lewandowskiego, a na koniec przez Donalda Tuska.
…oraz niekontrolowane otwarcie polskiego rynku dla towarów zagranicznych i dla zagranicznego kapitału doprowadza do:doprowadza do:
• upadłości firm, degradacji lub likwidacji wielu gałęzi polskiego przemysłu (elektronika, telekomunikacja, stocznie, włókiennictwo)…
Tego nie da się odbudować tak z dnia na dzień. Pracowałem w przemyśle. Wiem ;)
Dobrze, że zgadzamy się w sprawie ceny F-35.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza