Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

świat wolnych ludzi

~~ niezalogowany
27 sierpnia 2017r. o 18:35
alter napisał(a):

Piękny koncert z Jasnej Góry :)


Pal sześć pieniądze, bo bywają jeszcze gorzej wydawane.

Tysiąc lat od chrztu, a tutaj światły lud w środku Europy KORONOWAŁ OBRAZ.

Jak można koronować OBRAZ? Co z wami ludzie? Króla, królową, księcia - to jeszcze zrozumiem. Ale OBRAZ?

I dziwicie się potem, że ateiści się śmieją z katolickiej wiary w koronowane obrazy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
27 sierpnia 2017r. o 18:41
"8 września 1717 w święto Narodzenia Matki Bożej obraz został uroczyście ukoronowany koronami przez bp. Szembeka wraz z ojcami paulinami mocującymi korony w Bazylice jasnogórskiej nad tabernakulum pod baldachimem, gdzie został uroczyście przeniesiony na tę uroczystość z udziałem około 200 tysięcy pielgrzymów[19][23]. Z okazji koronacji nałożono na obraz Matki Bożej kosztowne szaty wykonane przez brata Makarego Sztyftowskiego. Sporządził on trzy suknie na różne uroczystości: granatową haftowaną diamentami, niebieską z rubinami i zieloną z perłami oraz kamieniami szlachetnymi[11]. Podstawę koron stanowił otok zdobiony dużymi kaboszonami i rautami, klejnoty zaś oprawione były w medaliony i kaszty[21]. Grzebień zwieńczenia koron był szeroko rozchylony na zewnątrz, w postaci sterczyn o potrojonych medalionach z wprawionymi kamieniami i ażurowymi prześwitami między nimi[21]. Każdą z koron podtrzymywała para złotych aniołów[21]. Była to pierwsza na ziemiach polskich ustanowiona dekretem papieskim koronacja wizerunku Matki Bożej z Dzieciątkiem, dokonana poza Rzymem".

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_Matki_Boskiej_Cz%C4%99stochowskiej


Poganie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
27 sierpnia 2017r. o 19:04
~~ napisał(a):
alter napisał(a):

Piękny koncert z Jasnej Góry :)


Pal sześć pieniądze, bo bywają jeszcze gorzej wydawane.

Tysiąc lat od chrztu, a tutaj światły lud w środku Europy KORONOWAŁ OBRAZ.

Jak można koronować OBRAZ? Co z wami ludzie? Króla, królową, księcia - to jeszcze zrozumiem. Ale OBRAZ?

I dziwicie się potem, że ateiści się śmieją z katolickiej wiary w koronowane obrazy.


Skąd takie zdziwienie? Czy rozumiesz co to są symbole i gesty symboliczne? Taka koronacja to po prostu uznanie roli Matko Boskiej jako pośredniczki w naszych modlitwach do Boga. Całkiem normalna i bardzo racjonalna sprawa. Katolicka wiara to nie jest wiara w malowane obrazki, ale wiara w Boga. A obrazki, liturgia, sztuka są formą wspólnotowego oddawania chwały Bogu. Jeżeli ktoś się z tego śmieje to okazuje po prostu swoją ignorancję i kompletne niezrozumienie tego, z czego się śmieje. Nie najlepiej to świadczy o śmiejącym się.
Dla mnie nienormalne jest codzienne uwielbianie przez miliony ludzi różnych celebrytów i naśladowanie ich, najczęściej głupiego, zachowania.. Nie dziwi ciebie to, że współcześni ludzie są tak irracjonalni, że naśladują bezmyślnie tępych celebrytów i gwiazdy sportu? Zapatrzeni są w seriale w TV i żyją cudzym życiem zapominając o swoim. Śmieją się z obrazków, a swoje ciała coraz liczniejsze rzesze oszpecają tatuażami i kolczykowaniem wszędzie, gdzie popadnie. Masowo poddają się chirurgii kosmetycznej myśląc, że to zatrzyma czas. I tak dalej można by pisać o śmiesznych zachowaniach współczesnych. A już kompletnym neopogaństwem jest kibolstwo z ich "etosem" i "ustawkami" jako walkami plemiennymi. Ponieważ tylu ludzi wpadło w taki amok celebrycko-gwiazdorsko-pogański zaczyna im przeszkadzać racjonalna, katolicka wiara. Taka jest prawda.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~andrzej1 niezalogowany
27 sierpnia 2017r. o 19:13
,, Ponieważ tylu ludzi wpadło w taki amok celebrycko-gwiazdorsko-pogański zaczyna im przeszkadzać racjonalna, katolicka wiara. Taka jest prawda. ''

Ile to miliardów duszyczek przepłaciło życiem wprowadzanie waszej racjonalnej katolickiej wiary?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
27 sierpnia 2017r. o 19:28
alter napisał(a): Każdy z nas mając wolną wolę podąża za tym co sam uznaje w swoim życiu za najważniejsze...

Masz wolną wolę? To żart? A dlaczego nie wybrałeś sobie innej z istniejących religii ogólnoświatowych?
Odpowiedź jest bardzo prosta: bo jesteś od urodzenia indoktrynowany i masz niestety wyprany mózg na temat jedynej słusznej wiary katolickiej.
I to samo dotyczy wyznawców KAŻDEJ innej religii na świecie...

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
27 sierpnia 2017r. o 19:44
qwax_ napisał(a):
alter napisał(a): Każdy z nas mając wolną wolę podąża za tym co sam uznaje w swoim życiu za najważniejsze...

Masz wolną wolę? To żart? A dlaczego nie wybrałeś sobie innej z istniejących religii ogólnoświatowych?
Odpowiedź jest bardzo prosta: bo jesteś od urodzenia indoktrynowany i masz niestety wyprany mózg na temat jedynej słusznej wiary katolickiej.
I to samo dotyczy wyznawców KAŻDEJ innej religii na świecie...


Mylisz się qwax. Ja doszedłem do przekonania o tym, że jedyna jest religia katolicka po zapoznaniu się z różnymi innymi propozycjami tego świata. I coraz więcej osób ma takie samo doświadczenia - od zwątpienia przez poszukiwanie i zapoznawanie się z innymi religiami do jedynej przyjaznej człowiekowi religii jaka jest chrześcijaństwo. Pokaż mi inną, lepszą propozycję od Ewangelii Jezusa Chrystusa.
I z pełna wolna wolą swojego wyboru dokonałem, a świat dzisiejszy coraz bardziej dostarcza dowodów na słuszność mojego wolnego wyboru.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
27 sierpnia 2017r. o 19:55
~~ napisał(a):

Skąd takie zdziwienie? Czy rozumiesz co to są symbole i gesty symboliczne? Taka koronacja to po prostu uznanie roli Matko Boskiej jako pośredniczki w naszych modlitwach do Boga. Całkiem normalna i bardzo racjonalna sprawa. Katolicka wiara to nie jest wiara w malowane obrazki, ale wiara w Boga. A obrazki, liturgia, sztuka są formą wspólnotowego oddawania chwały Bogu. Jeżeli ktoś się z tego śmieje to okazuje po prostu swoją ignorancję i kompletne niezrozumienie tego, z czego się śmieje. Nie najlepiej to świadczy o śmiejącym się.
Dla mnie nienormalne jest codzienne uwielbianie przez miliony ludzi różnych celebrytów i naśladowanie ich, najczęściej głupiego, zachowania.. Nie dziwi ciebie to, że współcześni ludzie są tak irracjonalni, że naśladują bezmyślnie tępych celebrytów i gwiazdy sportu? Zapatrzeni są w seriale w TV i żyją cudzym życiem zapominając o swoim. Śmieją się z obrazków, a swoje ciała coraz liczniejsze rzesze oszpecają tatuażami i kolczykowaniem wszędzie, gdzie popadnie. Masowo poddają się chirurgii kosmetycznej myśląc, że to zatrzyma czas. I tak dalej można by pisać o śmiesznych zachowaniach współczesnych. A już kompletnym neopogaństwem jest kibolstwo z ich "etosem" i "ustawkami" jako walkami plemiennymi. Ponieważ tylu ludzi wpadło w taki amok celebrycko-gwiazdorsko-pogański zaczyna im przeszkadzać racjonalna, katolicka wiara. Taka jest prawda.


Obejrzałem to "widowisko" w TV. Nie było tam nic o Bogu. Było o obrazie, o matce bożej, o pielgrzymach, o dygnitarzach, o ważnych panach i paniach w habitach i bez nich. Ale nic o Bogu Ojcu ani Jego Synu.

Po drugie koronacja tzw. matki bożej była kiedy indziej. Tutaj była rocznica koronacji OBRAZU. Obrazu, któremu uszyto trzy suknie.

Ponadto przedstawiasz dwie opcje: śmiejących się z tego pogaństwa i tatuujących swoje ciała. Są jeszcze inne opcje: ludzie, którzy wierzą w Boga i cześć oddają Bogu przez Jego Syna. Tak jak kazał w ewangeliach.

To przez takie pogaństwo młodzi odchodzą od Boga. Nie od kościoła watykańskiego, ale od Boga. Przyjdź do liceum, czy technikum i powiedz młodym ludziom, że szycie sukienek i wciskanie korony na obraz jest wyrazem pobożności... I to jeszcze chrześcijańskiej. Błagam. Jak mam mówić młodym o Bogu po czymś takim? No błagam...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
27 sierpnia 2017r. o 20:00
~~ napisał(a): [Pokaż mi inną, lepszą propozycję od Ewangelii Jezusa Chrystusa.

Nigdy się nie spotkałem z Ewangelią Jezusa Chrystusa, więc ciężko mi się odnieść. Znam tylko Ewangelie Marka, Mateusz, Łukasza i Jana, ale to są pisma tworzone dziesiątki (Jana blisko 100 lat) lat po Chrystusie, a do tego pełne sprzeczności, więc raczej nie powaliły mnie na kolana...

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.