Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
XPO popularne jak przebój Despacito ;)
~Krwistoczerwony Przegorzan niezalogowany
5 grudnia 2018r. o 8:08
Jakie są zarobki jako pracownik magazynowy??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Modrawy Topinambur niezalogowany
5 grudnia 2018r. o 12:12
Mi ostatnio zaproponowali 2200 netto + premia uznaniowa 400 brutto o ile takowa bedzie...za system ala 4 brygadowy...czyli świątek,piątek czy niedziela...Śmiech na sali.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Modrawa Cebulica niezalogowany
5 grudnia 2018r. o 12:43
w sumie czego się spodziewaliśmy? Taka specyfika zakładu i podejścia pracodawców do narodu polskiego. Jesteśmy tanią siłą roboczą w europie i niestety jeszcze długo nikt nas nie doceni. Powstało tyle zakładów w okolicach i w Bolesławcu i zarobki wszędzie podobne. Taki mamy klimat...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Cynamonowa Kolkwicja niezalogowany
10 grudnia 2018r. o 16:15
Skoro przez firmę XPO opisane są tak ładnie opowieści jak despacio , to ja dodam swoją historię doświadczenie z moją rekrutacją do tego magazynu.
Z uwagi na to że pracowałem przez ostatnie kilkanaście lat kierując pracownikami w zakładach produkcyjnych, osobiście również prowadziłem kiedyś działalność kilkuosobowa, więc  dodatkowo rozumiem jakie powstaje ciśnienie aby prace wykonane były dobrze, szybko, rzetelnie i jak najmniej stresu a relacji miedzy pracownikami utrzymać w dobrej atmosferze. 

Więc..,   wczesną jesienią aplikowałem na Lidera do tego magazynu XPO.

Przyznam się, że są bardzo kuszące oferty z tej firmy zapewniają pakiety szkoleń w zakresie obowiązków i benefity więc zachęcają do takich kolorowych wizji przyszłości  jak  despacio.

Pani dzwoni po 2 miesiącach od wysłania aplikacji, gdzieś po godz. 16 Ja w tym czasie zmieniam sobie opony na zimowe pod garażem. Uprzedza mnie że rozmowa będzie trwała kilka min. Jednak trwała 40 min. Bo miała długi zestaw pytań.

Po następnych 2 tygodniach znowu dzwoni Pani ta sama z XPO. Jadę w tym czasie po dziecko do szkoły. Znowu 30min. Zadawała pytania hmmm

I po mimo to, że w moich dokumentach aplikacyjnych szeroko opisane są moje zakresy obowiązków, stanowiska i wykaz posiadanych kwalifikacji szkoleń czy umiejętności to Pani i tak chciała dowiedzieć się przez telefon czy mam takową wiedze,  wiec wiele pytań zadawała tylko aby sobie posłuchać moich odpowiedzi. ( hmmm może nagrywała jakiś reportaż dla swoich zwierzchników, jaka to ona jest rzeczowa w szczegółach, wyłaniając liderów dla XPO jak mistrzów w pucharze świata Magazynów przeładunkowych.) Po tej rozmowie, byłem pewny myśląc już sobie, że chyba przyjęcie będzie pewne bo taki magiel, odczułem osobiście, że raczej dobrze bez wpadki odpowiadałem hmmm?? wiec po cichu myślałem, że może z awansem od razu na jakiegoś menagera XPO, bo tyle pytań.!!

Ogólnie Pytania opierały się o doświadczenie zawodowe, dotyczyły również:

Zarządzanie pracownikami,.

Jakie obsługuje systemy ERP

Znajomość języków

W trzech językach,   krótka po kilka zdań rozmowa.

Myślę jest okej i to pewnie koniec. Ale nieee..

Znajomość Exsel, Uruchamianie i praca w Makra ?

Czy generowanie zestawień i tworzenie tabel , diagramów nie stanowi dla mnie problemów?

-Kierowanie zespołem pracowników.?

-Metody motywacji pracowników.?

-Ile metod doświadczyłem  motywacji pracowników.

-Pytania z kategorii: Lean Manufacturing

-Czy mam pojęcie jak mają wykonywać pracę pracownicy na maszynach w gnieździe.

-Jak zadbać o poziom bezpieczeństwa maszyn i urządzeń, wykorzystując do tego zasady ergonomii.

-Co podlega standaryzacji w miejscu pracy?

-Co to jest wąskie gardło?

-Jak zapewnić nieprzerwaną pracę wąskiego gardła?

-Czy będę potrafił wskazać miejsce w systemie produkcyjnym, które najbardziej wpływa na ilość generowanych strat?

-Jak wygląda wdrożenie przepływu ciągłego?

-Co to jest pojęcie realizację zlecenia

-Co to jest Gemba,

-Co proces przepływ jednej sztuki

-Jakie znam rodzaje rodzaje layoutów

-Co oznacza czynnik - Produkcja odchudzona

-Co oznacza pojęcie Takt Time czyli czas taktu

-Co oznacza pojęcie Małpa

_Co oznacza pojęcie Wizualizacja

-Czy będę umiał zorganizować dla zespołu i Jak zorganizować przepływ jednej sztuki w gnieździe?

-Jak zaprojektować przestrzeń gniazda?

-Jak wykorzystam pracownika tymczasowego

-Co wiem o Korygowaniu przepływu materiałów

-Co znaczy Takt pracy gniazda

-Co znaczy One Piece Flow

-Co wiem o Zarządzaniu wizualne

-Na czym polega metoda Hoshin Kanri?

-Co znaczy Push i Pull

-Co znaczy Poziomowanie Produkcji

-Co znaczy One Piece Flow

-Co znaczy FIFO

-Co znaczy 5% x Why?

-Co znaczy PDCA

-Co znacz Action Plan

-Co znaczy POKA-YOKA

-Co to jest 5S i jna ile dzieli się głównych zasad

-Co znaczy Just In Time

-Co znaczy KAIZEN

-Co znaczy Kanban

-Co znaczy i czym się różni Lean Management od Lean Manufacturing

-Co znaczy Logistyka Wewnętrzna Co znaczy OEE

-Co znaczy Organizacja Stanowiska Pracy

-Co znaczy Planowanie i Organizacja Produkcji

-Co znaczy Redukcja Poziomu Zapasów

-Co znaczy Six Sigma

-Co znaczy SMED

-Co to jest 5S i jego części.

-Co mogę już powiedzieć o Logistyka Wewnętrzna

-Co znaczy pojęcie Planowanie wykonywanych zleceń

-Co znaczy TWI

-Co znaczy VSM

-Co znaczą Technologie dla logistyki

-Co znaczy TPM

-Co znaczy Uncategorized

-Co znaczy VSM

-Co znaczy WCM

-Co znaczy Zarządzanie Łańcuchem Dostaw

-Pytania z prawa pracy i BHP

-Obowiązki pracodawcy w zakresie ochrony pracy.

-Czy znam dobrze aktualne przepisy dotyczące prawa i obowiazki pracowników i osób kierujących pracownikami z zakresu bhp.

-Jakie Obowiązkach dotyczą osoby kierującej.

-O podstawowych obowiązkach pracownika.

-O normach i systemach czasu pracy

-O normach pracy w godzinach nocnych i nadliczbowych.

-Ile powinien trwać i przez kogo przeprowadzony instruktarz stanowiskowy.

O pensje nie pytała. hmm szkoda.  

Po 2 tygodniach, dzwoni Pani z XPO

Jest pan kandydatem spełniającym  nasze oczekiwania.

Proszę przyjechać na ustaloną godzinę w celu omówienia ustalenia ostatecznie warunków.

Najlepiej Jutro bo to jest pilnie.

Kiedy się stawiłem na miejsce ok. 30km do XPO  Pomijając, że Pani spóźniła się kilkanaście minut na rozmowę o wyznaczonym czasie, to rozmowa trwała zaledwie kilka minut. Zadała kilka pytań w temacie zarządzaniu pracownikami, jak bym się zachowywał  w różnych sytuacjach dziwno stresujących i problematycznych, głównie chodziło o relacje pracownik a zwierzchnik. Wszedł w tym czasie jakiś Pan pracownik z Hali w żółtej kamizelce ( ale nie ten w żółtej protestujący na ulicach w Paryżu tylko nasz tutejszy..) zadał mi pytanie jak bym się zachował z sytuacji kiedy dostaje sygnał rozładowania pilnie16 aut ciężarowych. Tłumaczę temu panu, że mając zespół pracowników i operatorów wózków widłowych, przeszkolonych pracowników oczywiście w tym zakresie do rozładunku, zapewne wydając polecenia typowo do ustalonych wcześniej reguł jakie zachowane są przez XPO każdy z tych pracowników będzie miał odpowiedni zakres wyznaczonych prac,  dotyczy to współpracy całego zespołu. Raczej było chyba dobrze bo stwierdził, że to mu odpowiada i nie ma więcej pytań. (Hmmm Swoją drogą mieli zapewnić szkolenia wprowadzające w zakresie wykonywania prawidłowo prac na magazynie XPO to dlaczego pytają? chyba nie mają pojęcia jak to się robi i uczą się od zaproszonych na rozmowę..)  W  tym momencie, jakaś Pani otworzyła niespodziewanie drzwi i bardzo zdziwiona, że w tym pomieszczeniu jest spotkanie. Oznajmiła że ten pokój jest zarezerwowany dla rekrutacji pracowników i poprosiła o opuszczenie pomieszczenia. Rozmowy dalszej nie było.  Ja zdążyłem tylko dodać, że pracę jakąkolwiek mogę zacząć jeszcze dziś.   Pani Rekrutek podziękowała mi za spotkanie dodając , że odezwie się niebawem.

Minęło 2 miesiące i nic...   Dowiadując się dzwoniąc o jakąś informację w tej sprawie, usłyszałem odpowiedz że jeśli nie zostałem poinformowany o przejściu etapu do następnej rundy to zapewne nie jestem już brany pod uwagę.  A gdybym chciał dostać się na inne jakiekolwiek stanowisko musze złożyć ponownie aplikację.

W mediach ciągle reklamują, że w XPO potrzebują kilkaset pracowników do pracy.


Średnia praca HR w XPO.   Zniechęcili mnie.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bura Dabecja niezalogowany
10 grudnia 2018r. o 19:17
Jedno słowo MASAKRA :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnopopielaty Ubiorek niezalogowany
10 grudnia 2018r. o 20:19
to oni tam ASTRONAUTÓW szukają.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ognistorudy Pomidor niezalogowany
10 grudnia 2018r. o 21:02
~~Jasnopopielaty Ubiorek napisał(a): to oni tam ASTRONAUTÓW szukają.


historyjka wyssana z palca.....napisana z masakryczna iloscia bledow, poza tym o takich rzeczach sie przez telefon nie gada....ale co tam - ...y uwierzo :)

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnobrązowy Zaślaz niezalogowany
10 grudnia 2018r. o 21:39
Gada się gada. Też złożyłem tam CV, też przeszedłem rozmowę telefoniczną (jedną z dłuższych w swoim życiu), też zostałem zaproszony na rozmowę i też kontakt się urwał. I dobrze, bo dzięki temu mogłem dalej szukać i znalazłem i od stycznia zmieniam pracę :) Nie wiem kogo szukają, ale szukają szukają i znaleźć nie mogą, bo na ich stronie ciągle te same ogłoszenia wiszą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza