Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Czy powinniśmy płacić za kolędę?
~~Granatowoszara Kalia niezalogowany
13 stycznia 2019r. o 20:11
DP napisał(a):
~~Granatowoszara Kalia napisał(a): No i co?

prosiłam o ustosunkowanie się do myśli przewodnie tej homilii


Jakiej znowu homilii?
Co to ma do tematu?
Była o kolędzie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowoszara Kalia niezalogowany
13 stycznia 2019r. o 20:16
falco napisał(a):
piszesz o głupim Biedroniu?...a co powiesz o pewnym wpisie -przez miłosierdzie nie napiszę czyje ale on wie...hahaha- a pisał o Husie palącym w Genewie heretyków ?


???
Cokolwiek bierzesz, powinieneś przestać!
Choć to się wydawało nieprawdopodobne, to pogorszyło ci się!
Mógłbyś choć raz sformułować jakąś myśl?
Jakąś tezę?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
13 stycznia 2019r. o 20:20
~~Granatowoszara Kalia napisał(a):
DP napisał(a):
~~Granatowoszara Kalia napisał(a): No i co?

prosiłam o ustosunkowanie się do myśli przewodnie tej homilii


Jakiej znowu homilii?
Co to ma do tematu?
Była o kolędzie?


yyyyyy
ja do bata a bat to gnat!
nieważne;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowoszara Kalia niezalogowany
13 stycznia 2019r. o 20:23
Nie pij tyle, albo zmień dilera!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ołowiana Werbena niezalogowany
13 stycznia 2019r. o 20:39
~~Malinowoczerwony Dąb napisał(a): Dzisiaj dwóch żebraków z puszką nakłaniało mnie na chodniku abym dał im pieniądze. Podobno żebractwo w Polsce jest karalne ?? Czy policja zajmie się tym problemem teraz oraz w przyszłości ?? Nie życzę sobie aby ktoś stawiał mnie w takiej sytuacji w miejscu publicznym !!


i pomyśleć że trafiło na Ciebie w taką psią pogodę. to trzeba mieć mega pecha.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Malinowoczerwony Dąb niezalogowany
13 stycznia 2019r. o 20:50
~~Ołowiana Werbena napisał(a):
~~Malinowoczerwony Dąb napisał(a): Dzisiaj dwóch żebraków z puszką nakłaniało mnie na chodniku abym dał im pieniądze. Podobno żebractwo w Polsce jest karalne ?? Czy policja zajmie się tym problemem teraz oraz w przyszłości ?? Nie życzę sobie aby ktoś stawiał mnie w takiej sytuacji w miejscu publicznym !!


i pomyśleć że trafiło na Ciebie w taką psią pogodę. to trzeba mieć mega pecha.


Cywilizowane europejskie miasta walczą z żebractwem.

https://www.rp.pl/artykul/1119658-Miasta-walcza-z-zebractwem.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
13 stycznia 2019r. o 21:31
~~Granatowoszara Kalia napisał(a):
falco napisał(a):
piszesz o głupim Biedroniu?...a co powiesz o pewnym wpisie -przez miłosierdzie nie napiszę czyje ale on wie...hahaha- a pisał o Husie palącym w Genewie heretyków ?


???
Cokolwiek bierzesz, powinieneś przestać!
Choć to się wydawało nieprawdopodobne, to pogorszyło ci się!
Mógłbyś choć raz sformułować jakąś myśl?
Jakąś tezę?


jak zwykle ...brak odpowiedzi a przecież grzecznie poprosiłem abyś napisał coś więcej o początkach stosów ...
wspomniałem też o tym że wg. kogoś tu na forum Hus palił heretyków na stosach ...zgadzasz się z tym ?

to bardzo proste pytania od kogoś kto wg. ciebie ''bierze leki''ale nieważne ...
potrafisz odpowiedzieć ?

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowoszara Kalia niezalogowany
13 stycznia 2019r. o 21:52
Jak zwykle nie odniosłeś się do mojego wpisu, wpisując jakiś niejasny bełkot!

Czytałem gdzieś, o tym , że istnieje pisany dokument świadczący o osobistym podpaleniu stosu z czarownicami przez Husa. Bodajże w Genewie?
Akurat nie uważam tego za dziwne. Hus był jakby prekursorem protestantyzmu, a w krajach protestanckich spalono bez porównania więcej "czarownic" niż w katolickich.
Większość to były samowolne lincze zabobonnych wieśniaków i mieszczuchów.
Potem rozszerzyły się interesowne pomówienia o czary bogatszych sąsiadów mające na celu zawłaszczenie czy rozkradzenie własności spalonego.

Nie wiem kiedy pojawiły się pierwsze stosy, ale wydaje się, że istniały mniej lub bardziej spontanicznie "od zawsze".
Np. za Nerona palono żywcem chrześcijan!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego