Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Czy powinniśmy płacić za kolędę?
~~Konopna Języczka niezalogowany
13 stycznia 2019r. o 21:55
~~Granatowoszara Kalia napisał(a):
~~Brunatnofioletowa Jukka napisał(a):
to napisze dosadniej ćwierc inteligencie, zeby jeszcze bardziej zabolało.
20 mln katoli w naszym kraju da na koledzie po 50 zyli w kopercie jak to pomnozyc? wez kalkulator i to da juz okrągłą sumke. A mowa tylko o kolędzie. Natomiast zobacz ile idzie kasy na fundusz koscielny a ile idzie na MON w skali roku z budzetu panstwa . A skoro to tak boli to znaczy , ze korzystasz z tej mamony na hulaszcze zycie. czaasy palenia na stosie za to , ze ktos ma inny swiatopoglad niz kler odeszly do lamusa i mozesz cmoknac w poommppkkee normalnych ludzi.

Normalnych ludzi, czy raczej niedouczonych zmanipulowanych głąbów? ;)
Odpowiedź, "a u was to biją murzynów" :D
Co cię obchodzi co człowiek robi ze swoimi pieniędzmi?
Fundusz kościelny to tylko symboliczna rekompensata za zrabowaną za Bieruta własność" kościelną.
I do tego myślisz nieuku, że to księża wymyślili stosy i palili na stosie?
Niedawno równie głupi burmistrz Słupska Biedroń próbował dokopać klerowi i zorganizował uczczenie ostatniej ofiary stosu ze Słupska. Rozgłosił całe przedsięwzięcie a potem głuptak dowiedział się, że chodzi o katoliczkę spaloną przez protestantów! :D
Teraz jesteś granatową kalią.A nie marzy ci się występ w trzech osobach jednocześnie?Wg.mnie i tak już to robisz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ołowiana Werbena niezalogowany
13 stycznia 2019r. o 21:56
a przed Neronem kogo palono jak nie było chrześcijan ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Konopna Języczka niezalogowany
13 stycznia 2019r. o 22:17
~~Malinowoczerwony Dąb napisał(a): Dzisiaj dwóch żebraków z puszką nakłaniało mnie na chodniku abym dał im pieniądze. Podobno żebractwo w Polsce jest karalne ?? Czy policja zajmie się tym problemem teraz oraz w przyszłości ?? Nie życzę sobie aby ktoś stawiał mnie w takiej sytuacji w miejscu publicznym !!
Myślę,że w przyszłym roku należy uwrażliwić J.Owsiaka na takie jak ty jednostki i niech wolontariusze przyklejają serduszka nawet takim skąpym osobnikom jak ty.Ja daję, a 37 cm i 1030 gr wagi urodzeniowej wnuczki sprawia,że będę grać w orkiestrze do końca świata i o jeden dzień dłużej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
13 stycznia 2019r. o 22:40
~~Granatowoszara Kalia napisał(a):
falco napisał(a):
piszesz o głupim Biedroniu?...a co powiesz o pewnym wpisie -przez miłosierdzie nie napiszę czyje ale on wie...hahaha- a pisał o Husie palącym w Genewie heretyków ?


???
Cokolwiek bierzesz, powinieneś przestać!
Choć to się wydawało nieprawdopodobne, to pogorszyło ci się!
Mógłbyś choć raz sformułować jakąś myśl?
Jakąś tezę?

hahah

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
13 stycznia 2019r. o 22:52
~~Granatowoszara Kalia napisał(a): Jak zwykle nie odniosłeś się do mojego wpisu, wpisując jakiś niejasny bełkot!

Czytałem gdzieś, o tym , że istnieje pisany dokument świadczący o osobistym podpaleniu stosu z czarownicami przez Husa. Bodajże w Genewie?
Akurat nie uważam tego za dziwne. Hus był jakby prekursorem protestantyzmu, a w krajach protestanckich spalono bez porównania więcej "czarownic" niż w katolickich.
Większość to były samowolne lincze zabobonnych wieśniaków i mieszczuchów.
Potem rozszerzyły się interesowne pomówienia o czary bogatszych sąsiadów mające na celu zawłaszczenie czy rozkradzenie własności spalonego.

Nie wiem kiedy pojawiły się pierwsze stosy, ale wydaje się, że istniały mniej lub bardziej spontanicznie "od zawsze".
Np. za Nerona palono żywcem chrześcijan!


niesamowite jest to jak lubisz pisać o sprawach o których nie masz pojęcia a jeśli już masz to bladziutkie...

''czytałeś gdzieś''? mam przez to rozumieć że ''wierzysz w coś''? gdzie ty to wyczytałeś o Husie i o tej Genewie naprawdę nie wiem ...
ale z mojej strony radzę ci jedno i tylko ty zadecydujesz czy posłuchasz rady -nie pisz nigdzie tego co pisałeś wcześniej o Husie ,radzę ci też nie głosić swoich ''poglądów '' w Czechach a szczególnie pod przepięknym pomnikiem Husa stojącym prawie w centrum Pragi ...zrobisz co uważasz ,nie moja sprawa ...
co do Husa i protestantyzmu masz rację ale rozpisywać sie o tym nie będę bo już kiedyś o tym tu pisałem ...
o statystykach mówiących kto więcej kto mniej też ...
ale wspomnę ci tu że tak brutalnych form stosów jakie wprowadzono w KATOLICKIEJ Hiszpanii nie miał nikt inny ...
wyjaśniam -przed egzekucją moczono przygotowane drewno tak by zamiast płomieniem odpowiednio wolno się rozpalały ...
piszesz o protestantach?...ale to właśnie protestancka Szwecja wprowadziła pewne novum w ten proceder którego nawet tamtejsza Inkwizycja nie potrafiła odmienić ...
wyjaśniam -na szyi skazańca a najczęściej skazanej wiązano woreczek z prochem który wybuchając miał skracać męki ...

w tym czasie KATOLICKA Inkwizycja ''udoskonalała metody i narzędzia a święto. krec ....a Izabela nic nie zrobiła by tu ukrócić ...

nie wiesz od kiedy stosy?
podpowiem ci coś ...zalicz chociażby polski film ''Gdy słońce było Bogiem''
to prosty przykład ale może cię pobudzi ...poszperasz w historii Wikingów pózniej cofniesz się dalej,pózniej jeszcze dalej i dalej a w końcu dojdziesz do celu ...
podpowiem ci coś -już Seneka wspominał o stosach ...;)

o tym też już kiedyś pisałem ale jak widzę nie ''odrobiłeś lekcji'' woląc pisać o ''bełkocie Falco''
ale spoko -mnie to nie przeszkadza ...możesz nadal to pisać :]

tylko...NA BOGA!!!!!!...nie pisz już o Husie :]



Dopisane 13.01.2019r. o godz. 22:52:

skorn napisał(a):
~~Granatowoszara Kalia napisał(a):
falco napisał(a):

hahah


i oto jest cały ''komentarz'' korniszonka ...

ale w sumie dobrze że się pokazał bo gotów byłem pomyśleć że specjalnie pojechał do Gdańska na WOŚP by zaatakować Adamowicza ...
tak to jest jak emocje i głupota biorą górę nad rozsądkiem więc czas korniszonku pomyśleć nad sobą ...:]

Zastosowana autokorekta


"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
13 stycznia 2019r. o 22:58
To w końcu pomyśl nad sobą, falcybo : )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
13 stycznia 2019r. o 23:06
korniszonku ...tymi swoimi ''komentarzami ''jasno pokazujesz jak szeroko pojęta terapia jest ci potrzebna ...

a Orkiestra gra i będzie grać ....
takie skorny jak ty nie są wstanie tego powstrzymać ...hahahaha

możecie tylko pojękiwać ...nic więcej :]

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Konopna Języczka niezalogowany
13 stycznia 2019r. o 23:20
W średniowieczu zostałabym spalona na stosie za własne poglądy.Ale mnie to nie obchodzi.Życie nie polega na tym,jak mocno możesz uderzyć,ale na tym jak mocno możesz dostać,wstać i dalej walczyć.Jakie to proste,nieprawdaż?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.