Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Czy powinniśmy płacić za kolędę?
~~Czerwona Dąbrówka niezalogowany
14 stycznia 2019r. o 7:06
Co lewicowy tygodnik pisze o inwizycji:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1501047,1,inkwizycja-mniej-straszna.read

faclo wie lepie, bo on czyta książeczki z wydawnictwa Amber. I komiksy pewnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
14 stycznia 2019r. o 7:07
falco napisał(a): poczytaj o sądach inkwizycyjnych i ich naczelniku działającym w Moguncji a może coś do ciebie dotrze ...chociaż wątpię

A w Pcimiu Wielkim jeden fryzjer po rynku bez gaci chodził. Wszyscy fryzjerzy to zboczeńcy. Taka jest mniej więcej waga twojej argumentacji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszary Oczar niezalogowany
14 stycznia 2019r. o 8:00
~~Konopna Języczka napisał(a): A swoją drogą,może ktoś zna odpowiedź,dlaczego polscy hierarchowie zabronili wykonywania"Hallelujah" Leonarda Cohena w kościołach,a irlandzki ksiądz z takim wdziękiem uczcił nowożeńców?

Msze Święte są odprawiane według ustalonych reguł. Pieśni wykonywane podczas Mszy też muszą spełniać pewne warunki. Jedną z głównych zasad jest oddzielenie sacrum od profanum, czyli pieśni o charakterze świeckim (takich, które śpiewa się na koncertach czy festiwalach), nie śpiewa się w czasie Mszy. Utwory tego typu można śpiewać w kościele, jednak nie w ramach Mszy Świętej. Różnie z tym jednak bywa. Jeszcze 10-20 lat temu w czasie Mszy śpiewało się byle co i byle jak. Na szczęście hierarchia kościelna stanęła na wysokości zadania i właściwie zareagowała w odpowiednim czasie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Koralowy Miłek niezalogowany
14 stycznia 2019r. o 13:30
~~Białawoszary Oczar napisał(a):
falco napisał(a): poczytaj o sądach inkwizycyjnych i ich naczelniku działającym w Moguncji a może coś do ciebie dotrze ...chociaż wątpię

A w Pcimiu Wielkim jeden fryzjer po rynku bez gaci chodził. Wszyscy fryzjerzy to zboczeńcy. Taka jest mniej więcej waga twojej argumentacji.


hahaha
może to był betoniarz?
hahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Konopna Języczka niezalogowany
14 stycznia 2019r. o 14:21
~~Ochrowa Brzoza napisał(a):
~~Konopna Języczka napisał(a): W średniowieczu zostałabym spalona na stosie za własne poglądy.Ale mnie to nie obchodzi.Życie nie polega na tym,jak mocno możesz uderzyć,ale na tym jak mocno możesz dostać,wstać i dalej walczyć.Jakie to proste,nieprawdaż?
Jakie ry możesz mieć poglądy pustoto?Jak dotąd tylko pyskujesz trolu.
Pustoto?Trolu?Życie nie polega na tym jak mocno możesz uderzyć,polega czasem by uderzyć celnie.A ty kulą w płot.Beznadziejny/-na jesteś.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
14 stycznia 2019r. o 17:05
~~Granatowoszara Kalia napisał(a):
falco napisał(a):
niesamowite jest to jak lubisz pisać o sprawach o których nie masz pojęcia a jeśli już masz to bladziutkie...




Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz!
Nie wiesz nawet, że Inkwizycja od początku do końca istnienia....nigdy nie paliła na stosie....! Ona wypowiadała się tylko w temacie, czy gość jest heretykiem. Nawet jeśli zapadło orzeczenie potwierdzające, wystarczyło że oskarżony odwołał swoje heretyckie stwierdzenia i wtedy zapadał wyrok uniewinniający! Jeśli nie odwołał, był zwracany sądowi świeckiemu!

wyrok uniewinniający?....a to dobre
był zwracany sądowi świeckiemu? ...gdzie ty to wyczytałeś ?



Palenie na stosie zawsze były dziełem świeckich,

jak widzę nawet zamieszczony poniżej link był zbyt trudny dla ciebie być go przeczytał ...:]

Bo Inkwizycja ratowała ludzi przed stosem!

to już szczyt twojej ignorancji dlatego reszty twojego wpisu nie wymazałem byś go sobie przyswoił

''Jesteś skrajnym ignorantem a pozujesz na mędrca!''

przeczytaj to co jest w linku a może uda ci się dostrzec jakim jesteś ''niedoukiem '':]

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtawobrunatny Głąbigroszek niezalogowany
14 stycznia 2019r. o 18:29
Tak falco, twój link "wiele" wnosi do tematu dyskusji. Zresztą jakoś wcale mnie to nie dziwi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
14 stycznia 2019r. o 21:50
a wyjaśnisz mi jaki to ''mój link''?

ale jak znajdę czas ,chętnie poczytam co masz do dodania w temacie ....pisz czy to o kolędzie czy Inkwizycji ...
to drugie bardziej mnie interesuje ...dawaj ...:]




Dopisane 14.01.2019r. o godz. 21:50:

trzy godziny i nic nie napisałeś?
chciałbym wierzyć że się dokształcasz ...:]

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza