Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Sądy wolne, niezależne i niezawisłe
~~Wrzosowa Pelargonia niezalogowany
28 stycznia 2020r. o 17:16
Polska musi powrócić do przestrzegania zasad Rady Europy. Te słowa wygłosił dzisiaj nie kto inny jak ruski śmierdzący kacap przy aplauzie naszych ; opozycyjnych szuj ; w Parlamencie Europejskim.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoczarny Migdałowiec niezalogowany
28 stycznia 2020r. o 18:05
Co nasze „ wolne sądy robią z tą aferą”?

- Chwojnicki obiecywał mi, że jeden z wójtów załatwi mi co tylko chcę - mówi odwołany wiceprzewodniczący Rady Powiatu.
Bolesławiec - Informacje: Horzempa i Krysztofiak powinni odejść z PiS Marcin Stróżyński (fot. Archiwum prywatne)
Dziś radni Rady Powiatu odwołali ze stanowiska wiceprzewodniczącego rady członka PiS, Marcina Stróżyńskiego. Opisaliśmy to w tekście Odwołanie za karę?

Odwołany radny, nieobecny na sesji z przyczyn osobistych, skomentował całą sytuację dla Bolec.Info.

- Jestem zaskoczony moim odwołaniem, bo o całej sprawie dowiaduję się z mediów - mówi dla Bolec.info radny Rady Powiatu, Marcin Stróżyński. - W szczególności jestem zaskoczony zachowaniem radnych PiS, bo głosowali za usunięciem mnie choć jestem z Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że zrezygnują z członkostwa w PiS, skoro popierają członka SLD na stanowisku etatowego członka Zarządu Powiatu, czyli są za programem lewicowym.

- Ci panowie czegoś nie rozumieją - mówi radny Stróżyński. - PIS w swoich ulotkach wyborczych miało jasno postawioną tezę, że jeżeli uda nam się wygrać wybory, będziemy za rezygnacją z etatowego członka zarządu. Powinni być w tym konsekwentni a dzisiaj obserwujemy że w powiecie obaj ci panowie, Horzempa i Krysztofiak, głosują za linią lewicy, dziwię się że jeszcze ni odeszli z naszej partii. Można domniemywać, że oszukują swoich wyborców.

- Na pewno złożę pismo w tej sprawie do zarządu okręgu PiS. Bo dla mnie to jest rzecz niezrozumiała, żeby członkowie PiS tak głosowali. Domyślam się że to kara za poparcie przeze mnie likwidacji funkcji etatowego członka zarządu powiatu ale ja po prostu byłem konsekwentny wobec tego, co obiecywałem wyborcom. - dodaje Stróżyński.

Radny powiada także o tym, że namawiano go gorąco, aby głosował inaczej.

- Przed posiedzeniem komisji statutowej, na której zagłosowałem za likwidacją stanowiska etatowego członka zarządu powiatu radny Stanisław Chwojnicki pełniący tę funkcję w gabinecie wicestarosty Mirosława Horzempy i w jego obecności obiecywał mi, że jeżeli będę odpowiednio głosował na komisji statutowej, to jeden z wójtów załatwi mi co tylko chcę - mówi radny. - Nie wymienię nazwiska wójta.

Stróżyński wciąż uważa, że stanowisko zajmowane przez Stanisława Chwojnickiego nie ma racji bytu.

- Żałuję, że wniosek o likwidację etatowego członka nie przeszedł. Ten etat nie jest potrzebny, bo nie ma uzasadnienia merytorycznego ani ekonomicznego. Nie ma nawet uzasadnienia politycznego, bo i tak Bezpartyjni mieliby większość bez mandatu pana Chwojnickiego. Szacunkowo ten etat kosztuje w ciągu pięcioletniej kadencji około miliona złotych - dodaje radny.

O komentarz do słów radnego Stróżyńskiego poprosiliśmy radnego Chwojnickiego, pod adresem którego w powyższej rozmowie padają konkretne zarzuty. Członek Zarządu Powiatu jak na razie nie odbiera od nas telefonu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].
Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnopomarańczowy Lubczyk niezalogowany
28 stycznia 2020r. o 18:58
A więc sytuacja wygląda tak: „niezależni eksperci”, którzy krytykują reformę sądów a kariery robili w PRL ( i nie krytykowali ówczesnego prawa ): Bohdan Zdziennicki, obecny mąż M. Gersdorf, prof. Tomasz Giaro, były mąż M. Gersdorf.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Płowy Buk niezalogowany
28 stycznia 2020r. o 19:11
To kim był i co robił mąż Pani G. nikt ci tu nie powie bo po co komu niewygodna nieprawda.
Tak jak nikt z "wałęsowiczów" nie będzie umiał wytłumaczyć jak to jest, że niby w Polsce nie ma wolnych sądów, a tymczasem to we Francji tłuką sędziów na ulicy.
A propos robienia porządków przed władze, warto wpomnieć jeszcze o tym że obrońca demokracji w osobie Najjaśniejszego Lechosława Bolesława Wielkiego Wałęsy zalecał, aby ludzi na ulicach, którym się coś nie podoba PAŁOWAĆ (jak widać sentyment do sb pozostał).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krasny Berberys niezalogowany
28 stycznia 2020r. o 19:53
i tu ci przypomnę że jarosław polskęzbaw podobnie się wypowiadał ...

on to powiedział że gdyby to od niego zależało to on szybko by zrobił ''porządek '' z ludźmi z ''solidarności ''

co dzisiaj by powiedział gdyby się mu te słowa przypomniało?
co by powiedział na te słowa pisowski ''notariusz'' bo przeciez ostatnio coś tam pierdzielił o tym jaki to ten ruch był ''cacy''

ale temu ostatniemu można wybaczyć bo on ''ciągle się uczy'' ...hahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wrzosowa Pelargonia niezalogowany
28 stycznia 2020r. o 20:02
Jak to jest? Vera Jourova dzisiaj rozmawiała min. z Marszałkiem Senatu oraz Marszałkiem Sejmu. Pytam się? Co przy Marszałku Grodzkim robił Borys Budka? Jakoś podczas spotkania z Panią Marszałek Sejmu nie widziałem Kaczyńskiego. !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Płowy Buk niezalogowany
28 stycznia 2020r. o 20:54
Widzę, że obrońcy postkomunistycznej wolnej nadzwyczajnej kasty najwyraźniej nie mieli jeszcze przyjemności osobiście doświadczyć polskiego wymiaru tak zwanej sprawiedliwości.
To, że Najsztub, Durczok czy Kijowski bronią kasty to w pełni można zrozumieć. Nawet i Wałęsę można tu zrozumieć. Ba! Nawet jakby Słowik i Bogucki bronili obecnych sądów to też bym zrozumiał.
Tak się jednak wydarzyło, że w demokratycznych wyborach głosują również zwykli, szary ludzie. A ci jako nie należący do elitarnego ekskluzywnego klubu resortowych aferzystów postanowili się temu przeciwstawić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zielonkawobłękitna Calibrachoa niezalogowany
29 stycznia 2020r. o 1:31
Co Wy na to. POLSKA
https://m.youtube.com/watch?v=AsjxGYek7Rk
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza