Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Jak miasto finansuje media?
2161
#fobiak nieaktywny
16 marca 2020r. o 16:11
to nie miasto powinno finansowac media a media powinny placic za informacje pozyskane z urzedu miasta, jesli nie sa publiczne. nie finansuje sie prywaciarzy z pieniedzy podatnika.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
16 marca 2020r. o 16:16
fobiak napisał(a): to nie miasto powinno finansowac media a media powinny placic za informacje pozyskane z urzedu miasta


fobiak, o ile pierwsza czesc jest prawidza, o tyle druga to totalna bzdura.
Media nie mogą i nigdy nie będą płaciły za informacje od urzędów.

I jeszcze jedno - media to nie jest takie coś, co działa dla przyjemności, za darmo. Media prywatne, aby móc funkcjonować muszą też coś zarabiać.

Dlaczego muszą zarabiać? Ano dlatego, że muszą płacić tym, którzy informacje zbierają, publikują itd. To jest praca, za którą należy się wynagrodzenie.

Pozdr,
Marcin

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
16 marca 2020r. o 16:41
emem napisał(a):
fobiak napisał(a): to nie miasto powinno finansowac media a media powinny placic za informacje pozyskane z urzedu miasta


fobiak, o ile pierwsza czesc jest prawidza, o tyle druga to totalna bzdura.
Media nie mogą i nigdy nie będą płaciły za informacje od urzędów.

I jeszcze jedno - media to nie jest takie coś, co działa dla przyjemności, za darmo. Media prywatne, aby móc funkcjonować muszą też coś zarabiać.

Dlaczego muszą zarabiać? Ano dlatego, że muszą płacić tym, którzy informacje zbierają, publikują itd. To jest praca, za którą należy się wynagrodzenie.

Pozdr,
Marcin



emem, za wszystkie informacje publiczne media nie placa, sa informacje niepubliczne i za te media powinny placic. miasto nie jest niczym zagrozone, tak aby liczyc na pomoc mediow i za to placic. urzad miasta jest najwyzsza instytucja panstwowa w miescie, nie ma konkurencji i nie musi sie przebijac, ma swoj portal i zbyteczna jest reklama w prywatnych mediach. media, zarabiaja na reklamach, czesto maja sponsorow i moga zakazac powielania swoich publikacji w innych mediach za darmo. dzialaja na rynku jak kazde inne przedsiebiorstwo. nie widze powodow do marnotrawienia pieniedzy podatnikow w sytuacji kiedy urzad miasta zadluzyl pokolenia mieszkancow i nie ma zamiaru spalcac dlugi.
administracja panstwowa nie ma zadnego prawa do reklam, ma prawo tylko do rzetelnego informaowania mieszkancow a to moze zrobic na swoim portalu, w pomieszczaniach urzedu lub na terenie calego miasta. dostepu do internetowych prywatnych mediow jak i do lokalnej telewizji nie maja wszyscy mieszkancy, wiekszosc z nich nie zna lokalnych mediow, miasto finansujac media zadawala znikoma czesc mieszkancow na stale zamieszkalych w miescie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
16 marca 2020r. o 16:56
fobiak napisał(a): to nie miasto powinno finansowac media a media powinny placic za informacje pozyskane z urzedu miasta, jesli nie sa publiczne. nie finansuje sie prywaciarzy z pieniedzy podatnika.


Po takim filozoficznym pierdzie trudno będzie Twoje memy czytać serio.
Po pierwsze matołku to ci których nazywasz prywaciarzami utrzymują wszystko co w tym kraju funkcjonuje.Po drugie prywaciarze od zawsze byli i są jedynie płatnikami.
To władze na wszystkich szczeblach są winne za wszystko cokolwiek złe w polityce i gospodarce. To władze i tylko one ustalają prawa i reguły gry między wszystkimi podmiotami.
Sumaryczne * podatki zbliżają się do 80 % i co Ty jeszcze od podatnika oczekujesz ?
Ludzie władzy nigdy nie zrobili nic aby ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorczości.
Zakuty tłuk....


Dopisane 16.03.2020r. o godz. 16:56:

no [img=1584374202_mn12sl5.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
16 marca 2020r. o 16:59
Przeciez on chce ustawowo wprowadzic 8 tys. zł placy minimalnej.

Takich "naprawiaczy" to juz w tym kraju przerabialiśmy.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
16 marca 2020r. o 17:36
przemciu, to jest dla ciebie za trudne. jestem przeciwny aby miasto rozrzucalo moje pieniadze na kilka prywatnych firm. dlaczego nie dadza falco ani grosza albo piwnicy paryskiej. widzisz jaki jestes ciemny. jak media dostaja prezenty to pozostali prywaciarze tez maja dostac.
zeden prywaciarz nie ma prawa byc finansowany z moich pieniedzy. zanim sie odezwiesz to ic do starej niech ci przetlumaczy to o czym ja pisze.

doopku skroniu. placa minimalna ma byc 8 tys. bo sie z niewoli nie wydzwigniesz, wtedy bedziesz z przyjemnoscia dumnie placil te podatki, tak jak robia to ci, ktorzy zarabiaja powyzej 8 tys.


Dopisane 16.03.2020r. o godz. 17:36:

ups. wylogujcie sie nie bede wiedzial z jakimi poj ebami sie wymadrzam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
16 marca 2020r. o 17:50
Skoro " miasto " / władza samorządowa / ma pieniądze na promowanie się w jakichkolwiek mediach to w prostej linii oznacza że podatki są za wysokie.
Władza powinna całą mocą pomagać * w tworzeniu i utrzymaniu się na powierzchni rodzimych firm a wraz z nimi pozabudżetowych miejsc pracy.

pomagać* - nie znaczy dawać . Znaczy nie zabierać i nie utrudniać działalności.
To nie wina podatnika a rozbuchanej administracji popieranej przez mniej rozgarniętych wyborców i cwanych urzędników.W jednym małym obszarze administracji
Urząd gminy wiejskiej , urząd gminy miejskiej i powiatowy. Do tego na karku województwo i centrala . Tu jest problem filozofie.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Siwa Czarnuszka niezalogowany
16 marca 2020r. o 17:53
fobiak napisał(a): przemciu, to jest dla ciebie za trudne. jestem przeciwny aby miasto rozrzucalo moje pieniadze na kilka prywatnych firm. dlaczego nie dadza falco ani grosza albo piwnicy paryskiej. widzisz jaki jestes ciemny. jak media dostaja prezenty to pozostali prywaciarze tez maja dostac.
zeden prywaciarz nie ma prawa byc finansowany z moich pieniedzy. zanim sie odezwiesz to ic do starej niech ci przetlumaczy to o czym ja pisze.

doopku skroniu. placa minimalna ma byc 8 tys. bo sie z niewoli nie wydzwigniesz, wtedy bedziesz z przyjemnoscia dumnie placil te podatki, tak jak robia to ci, ktorzy zarabiaja powyzej 8 tys.Dopisane 16.03.2020r. o godz. 17:36:ups. wylogujcie sie nie bede wiedzial z jakimi poj ebami sie wymadrzam

Dopku ja już zarabiałem 8 tys i byłem milionerem i ch,,a z tych pieniędzy miałem dzisiaj kurs euro 4,45 zł zaczyna się karuzela
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.