Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czas powrotu religii do salek katechetycznych ?

~~Różowy Len niezalogowany
21 września 2020r. o 8:17
PanM napisał(a): Szanowny Lnie
To polemika o zasadności podtrzymywania nauki religii w szkołach publicznych oraz kapelanów w budżetówce.
Kwestie światopoglądowe to prywatny stosunek do wiary.

Typowo lewackie podejście do dyskusji. Odrzućmy fundamenty, skupmy się na nadbudowie. Bez zrozumienia podstaw wiary trudno mówić o potrzebie lub braku potrzeby jej krzewienia. A jeśli już jest taka potrzeba, to dlaczego nie prowadzić tej nauki w szkole? Kazać dzieciom chodzić gdzieś do salek. Za naszych czasów dziecko łaziło samo do nocy po podwórku i nikt nie robił z tego afery. Dziś 7-mio latka zgarnie na mieście Policja, bo chodził bez opieki i już rodzice maja cieplutko. Skoro rodzice zgłaszają chęć edukacji religijnej ich dzieci, to nie ma wyjścia, musi się ona odbywać w szkole. Przymusu nie ma. Specjalnie lekce religii odbywają się na pierwszych, bądź ostatnich lekcjach, by ułatwić organizację życia tym, którzy na religię nie chodzą. Przymusu nie ma. Rodzice dzieci "kościółkowych" też płacą podatki i nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy spełnić ich oczekiwań odnośnie edukacji ich dzieci. Chcą religii dla swoich pociech, to ją mają.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowy Len niezalogowany
21 września 2020r. o 8:34
Pannazdzieckiem napisał(a): Len , z całym szacunkiem nasi prarodzice uciekli z tzw. Raju kiedy poznali owoc z Drzewa Poznania i Drzewa Żywota . Alegoria o Adamie i Ewie to symbolika świadcząca o tym , że wyhodowane przez Jahwe , Twojego boga , Homo tzw . Sapiens wreszcie się zorientowali po co zostali powołani do świadomego życia.
Mityczna Ewa się wkuwiła i rzekła starczy tej rozkoszy . Zerwała jabłko z Drzewa Poznania Sathany ( żeńska Istota ) , po flaszce kazała zagryźć jabłkiem Adamos ( męska Istota ) i powiedziała , rusz się leniu , jeśli dalej chcesz być niewolnikiem PANA , to załóż jakiś habit , żebyś nie był nagi , ja spierdzielam do WOLNOŚCI :D

Adamos zaczął główkować , co mu się bardziej opłaca , ciepłe nóżki Ewy o poranku , czy " miłosierny " bóg mszczący się za winy ojców do piątego pokolenia . Wybrał Ewę zamiast niewolniczego raju . I słusznie zrobił , aczkolwiek niektóre osobniki Adamos do dzisiaj mają boga Jahwe za autorytet , jak Ty Len :)

Potem przyszedł z kosmosu Jezus Chrystus . Cwaniacy Lewici okrzyknęli Go BOGIEM , ale dla kasy zapominając o kazaniu na górze , do dzisiaj nazywają Chrystusa PANEM .
Uważam , że to niesprawiedliwe przypisywać Jezusowi chęć dominowania nad kimkolwiek ... to mi się w pale nie mieści . Być może za małą mam tę główkę , ale ilekroć modlę się do Stwórcy o to , aby wszystkie Istoty we Wszechświecie były szczęśliwe ... to sprawia mi to przyjemność . A modlę się bardzo często i nie na pokaz . W ciszy własnego umysłu ...
Len , Przemo . Miłego wieczoru Wam życzę :)

ps. Sosna , kogo masz na myśli ?

Aż włos się na głowie jeży, gdy pomyślę, ze kiedyś sam szedłem ta drogą. Bogu dzięki, że mi zapalił latarnię.
Ty Panna próbujesz objąć całe Boskie jestestwo swoim małym, ludzkim rozumkiem. Sam wiesz że się nie da. Za mało danych i za mała moc przetwarzania. Zastanawiam się co stoi u podstaw twojej racjonalizacji. Najczęściej jest to jakiś grzech. Nie prościej byłoby się z niego wyspowiadać, niż budować od nowa cały świat? Coraz głośniej się słyszy, że żyjemy w czasach ostatecznych. Może więc warto poważnie podejść do tematu? Kolejnej szansy już może nie być. Możesz kombinować co z których ksiąg jest dla ciebie wygodne. Poza księgami masz też objawienia. Jest ich coraz więcej. Ale cóż, grzech bywa słodki i czasem bardzo trudno się z niego wyzwolić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
21 września 2020r. o 8:46
~~Różowy Len napisał(a):
PanM napisał(a): Szanowny Lnie
To polemika o zasadności podtrzymywania nauki religii w szkołach publicznych oraz kapelanów w budżetówce.
Kwestie światopoglądowe to prywatny stosunek do wiary.

Typowo lewackie podejście do dyskusji. Odrzućmy fundamenty, skupmy się na nadbudowie. Bez zrozumienia podstaw wiary trudno mówić o potrzebie lub braku potrzeby jej krzewienia. A jeśli już jest taka potrzeba, to dlaczego nie prowadzić tej nauki w szkole? Kazać dzieciom chodzić gdzieś do salek. Za naszych czasów dziecko łaziło samo do nocy po podwórku i nikt nie robił z tego afery. Dziś 7-mio latka zgarnie na mieście Policja, bo chodził bez opieki i już rodzice maja cieplutko. Skoro rodzice zgłaszają chęć edukacji religijnej ich dzieci, to nie ma wyjścia, musi się ona odbywać w szkole. Przymusu nie ma. Specjalnie lekce religii odbywają się na pierwszych, bądź ostatnich lekcjach, by ułatwić organizację życia tym, którzy na religię nie chodzą. Przymusu nie ma. Rodzice dzieci "kościółkowych" też płacą podatki i nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy spełnić ich oczekiwań odnośnie edukacji ich dzieci. Chcą religii dla swoich pociech, to ją mają.


Nie nazywam Cię katolem tyldo . Zatem zatem dlaczego mianujesz mnie lewakiem . Może rozwiń tą myśl i sprecyzuj co oznacza ten epitet.

Napisałeś że rodzice chcą religii w szkołach i to usprawiedliwia indoktrynację religijną.
Jednak rodzice chcą też aby dzieci uczyły się języków obcych . TYCH LEKCJI W SZKOŁACH JEST MNIEJ NIŻ RELIGII.
Salki katechetyczne to miejsca gdzie bez ograniczeń można uprawiać nauki koscioła. Jednak te sali kosciół powynajmował na cele komercyjne.
W szkole publicznej biorą pieniądze za krzewienie swojej wiary a w salkach są na przykład przedszkola .
Każesz innym pojmować podstawy wiary aby mieć usprawiedliwienie na ekspansję religii.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowy Len niezalogowany
21 września 2020r. o 9:03
PanM napisał(a): Nie nazywam Cię katolem tyldo . Zatem zatem dlaczego mianujesz mnie lewakiem . Może rozwiń tą myśl i sprecyzuj co oznacza ten epitet.

Odniosłem się tylko do sposobu prowadzenia dyskusji a nie do pana personalnie. Ale jako to mówią. Uderz w stół :P


PanM napisał(a): Salki katechetyczne to miejsca gdzie bez ograniczeń można uprawiać nauki koscioła. Jednak te sali kosciół powynajmował na cele komercyjne.
W szkole publicznej biorą pieniądze za krzewienie swojej wiary a w salkach są na przykład przedszkola .
Każesz innym pojmować podstawy wiary aby mieć usprawiedliwienie na ekspansję religii.

Napisałem już wyraźnie dlaczego przeniesienie nauki religii do salek nie wchodzi w grę. A pan dalej swoje. Potrafi pan czytać? Jeśli pan nie rozumie po pierwszym czytaniu, to proszę czytać po kilka razy.

PanM napisał(a): Napisałeś że rodzice chcą religii w szkołach i to usprawiedliwia indoktrynację religijną.
Jednak rodzice chcą też aby dzieci uczyły się języków obcych . TYCH LEKCJI W SZKOŁACH JEST MNIEJ NIŻ RELIGII.

Patrząc na upadek moralny społeczeństwa, odnoszę wrażenie, że tych lekcji religii jest jeszcze za mało. Co zaś do języków. Z większością młodych ludzi idzie się dogadać po angielsku. W czym więc problem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
21 września 2020r. o 13:21
~~Różowy Len napisał(a):
PanM napisał(a): Nie nazywam Cię katolem tyldo . Zatem zatem dlaczego mianujesz mnie lewakiem . Może rozwiń tą myśl i sprecyzuj co oznacza ten epitet.

Odniosłem się tylko do sposobu prowadzenia dyskusji a nie do pana personalnie. Ale jako to mówią. Uderz w stół :P


PanM napisał(a): Salki katechetyczne to miejsca gdzie bez ograniczeń można uprawiać nauki koscioła. Jednak te sali kosciół powynajmował na cele komercyjne.
W szkole publicznej biorą pieniądze za krzewienie swojej wiary a w salkach są na przykład przedszkola .
Każesz innym pojmować podstawy wiary aby mieć usprawiedliwienie na ekspansję religii.

Napisałem już wyraźnie dlaczego przeniesienie nauki religii do salek nie wchodzi w grę. A pan dalej swoje. Potrafi pan czytać? Jeśli pan nie rozumie po pierwszym czytaniu, to proszę czytać po kilka razy.

PanM napisał(a): Napisałeś że rodzice chcą religii w szkołach i to usprawiedliwia indoktrynację religijną.
Jednak rodzice chcą też aby dzieci uczyły się języków obcych . TYCH LEKCJI W SZKOŁACH JEST MNIEJ NIŻ RELIGII.

Patrząc na upadek moralny społeczeństwa, odnoszę wrażenie, że tych lekcji religii jest jeszcze za mało. Co zaś do języków. Z większością młodych ludzi idzie się dogadać. po angielsku. W czym więc problem?


O jakiej moralności tu mowa , tej kościelnej czy tej prawdziwej intelektualnej ?
Statystycznie 95 % ludzi jest religijnych więc kto jest ojcem upadku moralnego ?
Nie muszę czytać po kilka razy . Podałem konkretne argumenty przeciw upaństwawianiu religii .
Jak można wierzenia w mity wplątywać w działalność świeckiego państwa ? Już sam konkordat jest nadużyciem.
Gdy normalna część społeczeństwa będzie siedziała cicho i przyglądała się ekspansji kościoła niebawem doczekamy państwa wyznaniowego . Tak jak w niektórych krajach muzułmańskich.
Nie mam nic przeciw temu że ktoś w coś wierzy. Niech sobie celebruje to ile chce ale albo w świątyni albo w domu. Podobnie środowiska LGTB to co i jak robią ich sprawa ale nie na forum publicznym.[img=1600687288_1a256uj.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowy Len niezalogowany
21 września 2020r. o 13:36
PanM napisał(a): O jakiej moralności tu mowa , tej kościelnej czy tej prawdziwej intelektualnej ?
Statystycznie 95 % ludzi jest religijnych więc kto jest ojcem upadku moralnego ?

No właśnie o to chodzi że część z tych religijnych nie zna nawet podstaw swojej wiary. A potem utyskiwanie na katolików że są tacy a tacy. Kolejny argument za tym że nauczanie o religii jest jak najbardziej wskazane. A moralność intelektualna? Nie ma czegoś takiego. Dziś intelektualnie jedną rzecz uznajemy za dobro a inną za zło. Jutro może nam się to "intelektualnie" odwrócić o 180 stopni. Tylko religia jest w stanie przechować depozyt nazwania dobra dobrem a zła złem. Bez niej tracimy bazę, punkt odniesienia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brudnożółta Morwa niezalogowany
21 września 2020r. o 13:42
~~Różowy Len napisał(a): ?


Aż włos się na głowie jeży, gdy pomyślę, ze kiedyś sam szedłem ta drogą. Bogu dzięki, że mi zapalił latarnię.
... próbujesz objąć całe Boskie jestestwo swoim małym, ludzkim rozumkiem. Sam wiesz że się nie da. Za mało danych i za mała moc przetwarzania. Zastanawiam się co stoi u podstaw twojej racjonalizacji. Najczęściej jest to jakiś grzech. Nie prościej byłoby się z niego wyspowiadać, niż budować od nowa cały świat? Coraz głośniej się słyszy, że żyjemy w czasach ostatecznych. Może więc warto poważnie podejść do tematu? Kolejnej szansy już może nie być. Możesz kombinować co z których ksiąg jest dla ciebie wygodne. Poza księgami masz też objawienia. Jest ich coraz więcej..

No prosze cie. Kto ci zapalił latarnie ? Ty to musisz mieć rozumek skoro to wszystko połapałeś . Omnibus . PL. Twoja moc przetwarzania całkiem zawiodła więc nie potrafisz ocenić , nie potrafisz porównać . Bo co do czego porównasz ? Bajki do mitów .Takim jak ty każdy kit można pociskać i łykniesz lepiej od pelikana.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowy Len niezalogowany
21 września 2020r. o 13:51
~~Brudnożółta Morwa napisał(a): No prosze cie. Kto ci zapalił latarnie ? Ty to musisz mieć rozumek skoro to wszystko połapałeś . Omnibus . PL. Twoja moc przetwarzania całkiem zawiodła więc nie potrafisz ocenić , nie potrafisz porównać . Bo co do czego porównasz ? Bajki do mitów .Takim jak ty każdy kit można pociskać i łykniesz lepiej od pelikana.

Ktoś tam zapalił. Post, modlitwa... Wystarczy poprosić. Człowiek sam z siebie niewiele może. Bawi mnie taka buńczuczność jak u ciebie. Śmiejesz się z bajek i mitów. Na okrągło i z każdej strony wcisk się nam kit. Ja postawiłem na "kit" ten sam i niezmienny od tysięcy lat. Twój "kit" dziś jest taki, za miesiąc inny, a za rok jeszcze inny. Pomyśl, z którego z nas powinniśmy się śmiać?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza