Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Okruszki Historii: Sabotaż na Cmentarzu Kutuzowa
~~Atramentowa Pelargonia 26 stycznia 2022r. o 18:50
jest napisane ;nieznane elementy reakcyjne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~irek 26 stycznia 2022r. o 19:59
W tamtych czas wszystko co najgorsze to zwalano na Ruskich, a rozrabiały różne elementy. Dziadkowi ukradziono krowę, a sąsiedzi, że Ruscy. Po kilku dniach zauważono ją w miejscowości odległej o 15 km. Powiedzieli że przyszła sama, tylko dlaczego w stajni wyłamano drzwi. A teraz historycy piszą mity. Były greckie a teraz są polskie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Dariusz Gołębiewski 26 stycznia 2022r. o 21:05
~~irek napisał(a): W tamtych czas wszystko co najgorsze to zwalano na Ruskich, a rozrabiały różne elementy. Dziadkowi ukradziono krowę, a sąsiedzi, że Ruscy. Po kilku dniach zauważono ją w miejscowości odległej o 15 km. Powiedzieli że przyszła sama, tylko dlaczego w stajni wyłamano drzwi. A teraz historycy piszą mity. Były greckie a teraz są polskie.


"Rozrabiały" wtedy różne elementy, ale tekst dotyczy Sowietów, a temat różnej maści szabrowników i innych kryminalistów nadawałby się na osobny Okruszek - co chyba nawet dałoby się zrobić. Na to, co wyprawiali w naszym regionie czerwonoarmiści, dokumentów jest sporo i w razie potrzeby służę ich skanami - wystarczy napisać mejla do redakcji. A jeśli dokumenty nie są przekonujące, dysponuję także relacjami kilkorga świadków sowieckich przestępstw w naszym powiecie, z którymi miałem możliwość przeprowadzać wywiady. Nazywanie tych wydarzeń "mitem" to takie samo zafałszowywanie historii, jak opowiadanie o rzekomych "polskich obozach śmierci". Nawet jeśli wziąć pod uwagę pojedyncze sytuacje, gdy zarzuty wobec Rosjan okazywały się fałszywe - co oczywiście również się zdarzało.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Atramentowa Pelargonia 26 stycznia 2022r. o 21:40
spoko ,2-ga WŚ w Europie skończyła się w maju 45r
rozpad Jugosławii i wojna między narodami i okrutne zbrodnie (o gwałtach nie wspomnę)
pod auspicjami ONZ , ,co wtedy zrobił świat ,prawie NIC ,
czym się różnią ,NICZYM
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnobrązowy Buk 17 marca 2022r. o 13:27
Skandal żeby pomnik tego wroga narodu polskiego stał w naszym mieście. O ironio przy ulicy Gen. Nila zamordowanego przez Sowietów
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szary Moszenki 17 marca 2022r. o 14:15
~~Ciemnobrązowy Buk napisał(a): Skandal żeby pomnik tego wroga narodu polskiego stał w naszym mieście. O ironio przy ulicy Gen. Nila zamordowanego przez Sowietów
Sowieci, to Sowietskij Sojuz, czyli Związek Radziecki, wszystkie republiki wchodzące w jego skład.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń 17 marca 2022r. o 14:36
Że też "powód Kazimierz" puścił taki tekst???!
Wczoraj w którymś komentarzu napisałem że radzieccy sałdaci gwałcili bolesławianki, to mi go usunął w kilka sekund.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szary Moszenki 17 marca 2022r. o 18:09
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Że też "powód Kazimierz" puścił taki tekst???!
Wczoraj w którymś komentarzu napisałem że radzieccy sałdaci gwałcili bolesławianki, to mi go usunął w kilka sekund.

To trzeba było napisać nie po polsku radzieccy, tylko po rusku sowieccy. To słowo w artykule jest wymienione wiele razy na różne sposoby.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.