Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca w DCR!
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Okruszki Historii: Sabotaż na Cmentarzu Kutuzowa
~~Szary Moszenki 17 marca 2022r. o 18:11
~~Szary Moszenki napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a): Że też "powód Kazimierz" puścił taki tekst???!
Wczoraj w którymś komentarzu napisałem że radzieccy sałdaci gwałcili bolesławianki, to mi go usunął w kilka sekund.

To trzeba było napisać nie po polsku radzieccy, tylko po rusku sowieccy. To słowo w artykule jest wymienione wiele razy na różne sposoby.
A, już wiem. Chodziło o ten artykuł, a nie o post.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~JACUZZA 17 marca 2022r. o 20:22
Sambotazysta kaczyński w Kijowie przypomniał Breżniewa...jak go przestawiali z miejsca na miejsce , podtrzymywali mu rękę i nią machali.. a on nie kumał o czym rozmawiają. Czas na emeryturę w rublach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek 17 marca 2022r. o 21:55
~~Dariusz Gołębiewski napisał(a):
Ktoś napisał: ~~irek napisał(a): W tamtych czas wszystko co najgorsze to zwalano na Ruskich, a rozrabiały różne elementy. Dziadkowi ukradziono krowę, a sąsiedzi, że Ruscy. Po kilku dniach zauważono ją w miejscowości odległej o 15 km. Powiedzieli że przyszła sama, tylko dlaczego w stajni wyłamano drzwi. A teraz historycy piszą mity. Były greckie a teraz są polskie.


"Rozrabiały" wtedy różne elementy, ale tekst dotyczy Sowietów, a temat różnej maści szabrowników i innych kryminalistów nadawałby się na osobny Okruszek - co chyba nawet dałoby się zrobić. Na to, co wyprawiali w naszym regionie czerwonoarmiści, dokumentów jest sporo i w razie potrzeby służę ich skanami - wystarczy napisać mejla do redakcji. A jeśli dokumenty nie są przekonujące, dysponuję także relacjami kilkorga świadków sowieckich przestępstw w naszym powiecie, z którymi miałem możliwość przeprowadzać wywiady. Nazywanie tych wydarzeń "mitem" to takie samo zafałszowywanie historii, jak opowiadanie o rzekomych "polskich obozach śmierci". Nawet jeśli wziąć pod uwagę pojedyncze sytuacje, gdy zarzuty wobec Rosjan okazywały się fałszywe - co oczywiście również się zdarzało.

Znam jednego "dywersanta" (dalej mieszka w Bolcu)będąc z kolegą na wagarach ukradli z gabloty (nożem podnieśli szybę) trzy ordery (gwiazdy) Kutuzowa, były powleczone jakąś emalią i oddali za trzy J-23 :) złapali ich po jakimś czasie dostali łomot na komendzie i powiedzieli komu to dali, potem wyszło że , każdy order był warty w tamtych czasach ponad 33 tyś zeta, efekt? wylądowali w poprawczaku :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Efekt-Okna zaprasza