Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Tak szabrowano Bolesławiec i jego okolice
~~Zielononiebieski Rokitnik niezalogowany
26 listopada 2022r. o 16:07
~~Brązowopłowy Tojeść napisał(a): Ludzie po wojnie przyjeżdżali bez niczego na tereny szczególnie z Kresów Południowa Wschodnich, po wojnie zajmowali mieszkania I to co ocalało brali do swoich żeby jakoś żyć. Wojna dla wielu rodzin była tragedia, najpierw okupacja hitlerowskich Niemiec a później okupacja sowieckiej Rosji. Stracili bliskich w obozach koncentracyjnych czy łagrach na Syberii lub dzialaniach wojennych, ludzie często mieli tylko to co na sobie. Moim zdaniem nie wolno generalizować tak zdarzeń powojennych i trzeba pamiętać że to hitlerowskie Niemcy i sowiecka Rosja były agresorami a Polska była krajem napadniętym i zniszczonym. Podkreślam Rosja i Niemcy napadły na Polskę w 1939 r., wiec niech będzie zachowana prawda historyczna że działania po wojnie były konsekwencja tego. Dodam że naród niemiecki wybrał w wyborach Hitlera i jego partie a przez okres wojny gorąca go popierał. Działania po wojnie były tego konsekwencja.


No, horus, j23 i jeszcze jakiś jeden twierdzi że to Polska napadła na ruskich w 39 i teraz powinniśmy być ich niewolnikami.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocistożółta Trytoma niezalogowany
26 listopada 2022r. o 16:08
banderowiec opowiedział jak zabiorą Polskę

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/11/rzeczywistosc-obozu-koncentracyjnego-kl-polen-dla-polakow/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bolecnauta niezalogowany
26 listopada 2022r. o 16:13
A może napiszecie kto spalił rynek w Bolesławcu? Bo wielu bolesławian myśli że tu ciężkie walki o Bolesławiec się toczyły.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~sława Ukrainie niezalogowany
26 listopada 2022r. o 16:29
~~Złocistożółta Trytoma napisał(a):


Iwan , idi ty na xuj.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Dariusz Gołębiewski niezalogowany
26 listopada 2022r. o 17:12
~~bolecnauta napisał(a): A może napiszecie kto spalił rynek w Bolesławcu? Bo wielu bolesławian myśli że tu ciężkie walki o Bolesławiec się toczyły.


Robiliśmy na ten temat materiał w lutym: https://www.bolec.info/boleslawiec/informacje/kategoria/29273/okruszki-historii-zdobycie-boleslawca-na-zywo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Irek niezalogowany
26 listopada 2022r. o 20:41
Teraz to teraz tylko mity, bo kto żył w tamtych czasach to może coś powiedzieć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielony Ambrowiec niezalogowany
26 listopada 2022r. o 21:09
Pamiętajcie ci ludzie zdobyli władzę i urzędy włażąc nam do domów i grożąc masowym mordem ogłupiające i diabelskimi sztuczkami hipnoza i służby w sądzie w Bolesławcu na czele z tą inteligentna piękna brydżysta hołd mamonie oddającej
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Modrawa Firletka niezalogowany
26 listopada 2022r. o 21:58
A po co ta wstawka z Ukrainą, przecież równie dobrze można napisać że takie piwnice odkrywali ludzie w innych miastach Polski. Jak widać festiwal musi trwać nawet w jednym zdaniu. Słabe to.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza