Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
W środę, 20 marca, możliwe utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy zjazdu z A4 w Godzieszowie
~~idi na uj niezalogowany
22 marca 2024r. o 19:22
~~Złocista Mięta napisał(a):
Ktoś napisał: ~~łamistrajk napisał(a): ~~łamistrajk niezalogowany
10 godz. 45 min. temu
Zmieniacie temat ,wracając do rolników którzy tak jęczą , to co my szaraczki mamy powiedzieć gdzie ledwo wiążemy koniec z końcem ,Rolnik bierze kredyt preferencyjny na zakup Ciągnika milion zł i stać go żeby ten milion spłacić ,natomiast zwykły szarak takiego kredytu nigdy nie dostanie bo jak twierdzą Banki nie ma zdolności kredytowych .Ciągnik to tylko jedna ze składowych majątku rolnika ,do tego dochodzą maszyny ,silosy ,magazyny ,oraz hektary pola .Jeśli taki Polski baor ma 1000 hektarów to dostaje milion zł dopłaty unijnej ,
Zgłoś do moderacji

Jak się to czyta to normalnie ręce opadają. Poczytaj i dokształć się dzbanku do jakiej wielkości gospodarstwa rolnik dostaje dopłatę i w jakiej wysokości. Jeżeli stać cię tylko na tyle by przemnożyć 1000x1000 to przyznam , że nawet ci nie współczuję.

A ty cwelu nawet nie potrafisz mnożyć .Zrób tym rolnikom jeszcze loda na blokadzie dla rozgrzewki .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocista Mięta niezalogowany
22 marca 2024r. o 19:24
~~Żółtoczerwony Mak napisał(a):
Ktoś napisał: oprych napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~łamistrajk napisał(a): Zmieniacie temat ,wracając do rolników którzy tak jęczą , to co my szaraczki mamy powiedzieć gdzie ledwo wiążemy koniec z końcem ,Rolnik bierze kredyt preferencyjny na zakup Ciągnika milion zł i stać go żeby ten milion spłacić ,natomiast zwykły szarak takiego kredytu nigdy nie dostanie bo jak twierdzą Banki nie ma zdolności kredytowych .Ciągnik to tylko jedna ze składowych majątku rolnika ,do tego dochodzą maszyny ,silosy ,magazyny ,oraz hektary pola .Jeśli taki Polski baor ma 1000 hektarów to dostaje milion zł dopłaty unijnej ,




To dlaczego nie zajmiesz się rolnictwem?
Też cię będzie stać na traktor za milion.
Bardzo chętnie zajął bym się rolnictwem tylko że obecnie żeby kupić 1hektar pola to trzeba mieć 50 tys zł a ci wszyscy rolnicy pole podostawali od Państwa za darmo albo dzierżawią za symboliczne kwoty ,

Piszesz, że za darmo. Może i racja. Ale dodaj w jakiej to drużynie niejaki Balcerowicz bryluje i doradza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Marcewski niezalogowany
22 marca 2024r. o 19:27
Przed wyborami w 2015 roku Szydło zaprezentowała Gowina jako kandydata na ministra obrony narodowej. Po wyborach stanowisko to zamiast niego objął Macierewicz. Czy pamiętacie jakieś oburzenie wtedy w TVP , że nie dotrzymali obietnicy? Nie pamiętacie? Szok i niedowierzanie! :-)

Jarosław Kaczyński nic na pewno o tym nie wiedział.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22745
oprych
23 marca 2024r. o 5:14
~~Żółtoczerwony Mak napisał(a):
Ktoś napisał: oprych napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~łamistrajk napisał(a): Zmieniacie temat ,wracając do rolników którzy tak jęczą , to co my szaraczki mamy powiedzieć gdzie ledwo wiążemy koniec z końcem ,Rolnik bierze kredyt preferencyjny na zakup Ciągnika milion zł i stać go żeby ten milion spłacić ,natomiast zwykły szarak takiego kredytu nigdy nie dostanie bo jak twierdzą Banki nie ma zdolności kredytowych .Ciągnik to tylko jedna ze składowych majątku rolnika ,do tego dochodzą maszyny ,silosy ,magazyny ,oraz hektary pola .Jeśli taki Polski baor ma 1000 hektarów to dostaje milion zł dopłaty unijnej ,




To dlaczego nie zajmiesz się rolnictwem?
Też cię będzie stać na traktor za milion.
Bardzo chętnie zajął bym się rolnictwem tylko że obecnie żeby kupić 1hektar pola to trzeba mieć 50 tys zł a ci wszyscy rolnicy pole podostawali od Państwa za darmo albo dzierżawią za symboliczne kwoty ,




Jak oni dostawali za darmo to może i ty dostaniesz też.
Próbuj.
Będziesz spał, a tam ci będzie rosło.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotawa Kapusta niezalogowany
23 marca 2024r. o 6:03
nie ma co się denerwować...
ja ogólnie rzecz biorąc popieram protesty rolników ale z pewnym zastrzeżeniem a raczej z zastrzeżeniami ...nie można tego opisać jednym czy dwoma zdaniami...to długi i trudny temat...wielowątkowy i skomplikowany na tyle że ''stron w internecie'' by zabrakło by to wszystko opisać...;D
mnie zawsze przeszkadzała ich roszczeniowość tak jak podobnie jest z górnikami...
jak nie deszcze to susza ...wiecznie problemy ...rozumiesz?
unia ''be''ale unijne dotacje ''cacy'' itd.itd.
wczoraj czytałem artykuł z wypowiedzią jakiegoś rolnika który wyżalał się że za dwa czy trzy dni straci gospodarstwo bo wejdzie mu na nie komornik bo nie daje rady spłacać kredytów a poniósł straty...
pamiętasz jak to jakiś premier powiedział chyba powodzianom że ''trzeba było się ubezpieczyć''?
obecne protesty rolnicze ludzie zapamiętają i obserwuję coraz większe niezadowolenie z tego co i jak robią...
ja ze swojej strony obserwuję jednak i to jak rząd gra z nimi w ''wuja'' ...zresztą nie tylko z nimi...
a u nas zapowiadają już blokadę węzła Godzieszów ...czy kogoś interesuje to że blokują ciężarówki wiozące np. towar łatwo się psujący?...że kierowcy i tak mają napięte godziny przejazdu ?...a szary człowiek jadący do pracy?...do szkoły ...
nie,nie ,nie...blokada drogi PUBLCZNEJ jest łamaniem prawa...

spokojnego dnia ''opryszku''....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~oprych niezalogowany
23 marca 2024r. o 7:02
~~Złotawa Kapusta napisał(a): nie ma co się denerwować...
ja ogólnie rzecz biorąc popieram protesty rolników ale z pewnym zastrzeżeniem a raczej z zastrzeżeniami ...nie można tego opisać jednym czy dwoma zdaniami...to długi i trudny temat...wielowątkowy i skomplikowany na tyle że ''stron w internecie'' by zabrakło by to wszystko opisać...;D
mnie zawsze przeszkadzała ich roszczeniowość tak jak podobnie jest z górnikami...
jak nie deszcze to susza ...wiecznie problemy ...rozumiesz?
unia ''be''ale unijne dotacje ''cacy'' itd.itd.
wczoraj czytałem artykuł z wypowiedzią jakiegoś rolnika który wyżalał się że za dwa czy trzy dni straci gospodarstwo bo wejdzie mu na nie komornik bo nie daje rady spłacać kredytów a poniósł straty...
pamiętasz jak to jakiś premier powiedział chyba powodzianom że ''trzeba było się ubezpieczyć''?
obecne protesty rolnicze ludzie zapamiętają i obserwuję coraz większe niezadowolenie z tego co i jak robią...
ja ze swojej strony obserwuję jednak i to jak rząd gra z nimi w ''wuja'' ...zresztą nie tylko z nimi...
a u nas zapowiadają już blokadę węzła Godzieszów ...czy kogoś interesuje to że blokują ciężarówki wiozące np. towar łatwo się psujący?...że kierowcy i tak mają napięte godziny przejazdu ?...a szary człowiek jadący do pracy?...do szkoły ...
nie,nie ,nie...blokada drogi PUBLCZNEJ jest łamaniem prawa...

spokojnego dnia ''opryszku''....



Rolnicy raczej nie mają innej możliwości protestów.
Piszesz że są roszczeniowi. Pewnie tak, ale jak mają nie być skoro ich produkcja, zyski są uzależnione od tak wielu zmiennych. Od niektórych faktycznie mogą się ubezpieczyć (klęski żywiołowe), ale jak mają się ubezpieczyć od ...nych decyzji rządów czy też Unii? Unia narzuca coraz to nowe nakazy, zakazy i wytyczne które muszą rolnicy spełniać , a z drugiej strony otwierają granicę na płody rolne z poza wspólnoty które takich wymagań nie mają (a co za tym idzie są o wiele tańsze).
Co do blokowania ciężarówek: Nie dawno przewoźnicy też protestowali i blokowali granice, wtedy im blokady nie przeszkadzały?

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotawa Kapusta niezalogowany
23 marca 2024r. o 8:31
~~oprych napisał(a): ~~Złotawa Kapusta napisał(a):.



Rolnicy raczej nie mają innej możliwości protestów.
Piszesz że są roszczeniowi. Pewnie tak, ale jak mają nie być skoro ich produkcja, zyski są uzależnione od tak wielu zmiennych. Od niektórych faktycznie mogą się ubezpieczyć (klęski żywiołowe), ale jak mają się ubezpieczyć od ...nych decyzji rządów czy też Unii? Unia narzuca coraz to nowe nakazy, zakazy i wytyczne które muszą rolnicy spełniać , a z drugiej strony otwierają granicę na płody rolne z poza wspólnoty które takich wymagań nie mają (a co za tym idzie są o wiele tańsze).
Co do blokowania ciężarówek: Nie dawno przewoźnicy też protestowali i blokowali granice, wtedy im blokady nie przeszkadzały?
Zastosowana autokorekta


jak wcześniej napisałem ...problem wielokroć złożony i dlatego nie ze wszystkim się zgadzam...
mają inne możliwości...chcą blokować? ok. niech blokują przejścia graniczne zarówno drogowe jak i kolejowe...niech blokują centra przeładunkowe...ale drogi publiczne?...nie...
dlaczego nie blokują autostrad czy ''esek''? ...bo są cwani i wiedzą że to grozi grzywnami urzędowymi za wjazd ciągnika na takie trasy...więc blokują drogi lokalne ...licząc na bezkarność a tak nie powinno być ...
jasne że ich produkcja jest od zmiennych...ale nie przypominam sobie by w którymś sezonie kiedy pisało się o ''klęsce urodzaju'' sprzedawali owoce po odpowiednio niższych cenach ...
oczywiście że nie ma jak się ubezpieczyć od wprowadzanych przepisów unijnych ale jak np. ja mam się ubezpieczyć od działania władz tego grajdołka? ...podnoszą czynsze ,opłaty za media i wszystko co tylko jeszcze mogą więc co ja mam zrobić? ....wyjść na ulicę i drzeć gębę je....ć pis i ko? ;D
nie,nie...to nie dla mnie...
to mi się spodobało najbardziej i tu widzę prawdziwy problem...

'' Unia narzuca coraz to nowe nakazy, zakazy i wytyczne które muszą rolnicy spełniać , a z drugiej strony otwierają granicę na płody rolne z poza wspólnoty które takich wymagań nie mają (a co za tym idzie są o wiele tańsze).''

to jest właśnie idioty.czne i to jest właśnie błędne koło..
to jest właśnie najpoważniejszy argument którym powinno się szachować urzędników unijnych i z tego co czytałem robią to właśnie Hiszpanie...co robią Polacy?...wbrew logice otwarcie mówią że nie przewidują wprowadzenia obostrzeń i zamknięcia granic z Ukrainą bo skupiają się na Rosji i Białorusi...

tak ...przewoźnicy protestowali właśnie blokując przejścia graniczne...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarawozielony Sit niezalogowany
23 marca 2024r. o 8:51
"jasne że ich produkcja jest od zmiennych...ale nie przypominam sobie by w którymś sezonie kiedy pisało się o ''klęsce urodzaju'' sprzedawali owoce po odpowiednio niższych cenach ..."

Sprzedają.
Tyle że sprzedają je do skupów. Mało który sadownik ma czas by sprzedawać owoce na rynkach itd.
Ile było w TV reportaży że rolnicy oddają owoce za darmo tylko "klient" sam musi je zerwać. Cena owoców była niższa niż koszt ich zbioru.
Rolnik sprzedaje najczęściej swoje płody prawie że po kosztach, to pośrednicy na tym zarabiają.
Nie dawno za jabłka w "skupie" płacili po 0,50 zł, ale w hipermarketach nie uświadczyłeś ich poniżej 3 zł za kilo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego