Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Horror mieszkańców Nowogrodźca - powstanie farma wiatrowa

~ niezalogowany
17 maja 2010r. o 11:38
My Polacy?
Nie "my Polacy", tylko wszyscy na świecie koło których takie szkodniki stawiają.
Jakby koło ciebie stały takie emitery drgań i fal elektromagnetycznych, jakby co sekundę przez twoją posiadłość przechodził cień od śmigła, śpiewałbyś na inna nutę ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 maja 2010r. o 13:41
~ napisał(a): My Polacy?
Nie "my Polacy", tylko wszyscy na świecie koło których takie szkodniki stawiają.
Jakby koło ciebie stały takie emitery drgań i fal elektromagnetycznych, jakby co sekundę przez twoją posiadłość przechodził cień od śmigła, śpiewałbyś na inna nutę ;)


no i co?? Mamy z tego powodu płakać, czy co?? Lajf is brutal ;)
A dzieki temu, że na twoim podwórku będzie "śmigła cień", u kogos innego w Polsce będzie czystsze powietrze z racji zmniejszenia emisji zanieczyszczeń z konwencjonalnej elektrowni :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 maja 2010r. o 13:50
Nie mam nic przeciwko temu, by ten cień skrzydła padał na twoje podwórko i innych "ekologów".
My "wszyscy Polacy" nie mamy nic przeciw temu!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 maja 2010r. o 13:57
w mojej sytuacji do tego nie dojdzie, bo ja, w odróżnieniu od niektórych, umiejętnie i z wyobrażnią wybrałem miejsce na mój dom :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1415
#fox34 nieaktywny
17 maja 2010r. o 14:47
~ napisał(a): w mojej sytuacji do tego nie dojdzie, bo ja, w odróżnieniu od niektórych, umiejętnie i z wyobrażnią wybrałem miejsce na mój dom :D


Cóż za idiotyczny post. Przecież cały czas jest mowa o tym, że robią coś po cichu a mieszkańcy do tej pory nic nie widzieli.

atvpolska - K.W.I.S.A. sQuad x-treme
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
34
#zasiu nieaktywny
17 maja 2010r. o 14:50
~Łukasz napisał(a): http://stopwiatrakom.eu/SYNDROM-TURBIN-WIATROWYCH.pdf

Tutaj wreszcie jakieś badania. Po pobieżnym przeczytaniu wychodzi na to, że bezpieczna odległość od domów to ok. 3 km.


Podobnie stwierdziło 52% mieszkających w odległości 402-804
metrów od turbin, 32% mieszkających 804-1600 metrów od turbiny oraz 4% spośród mieszkających 1600-3200 metrów od turbin. W pewnych warunkach turbiny mogą być słyszalne nawet na odległość 3,2 km.


Obawiam się, że jakby zrobić takie badanie np. w Bolesławcu to też by się znalazło 5% mieszkańców, którym przeszkadza hałas wiatraków :)))

Z.A.S.I.U.: Zeta Artificial Sabotage and Infiltration Unit
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 maja 2010r. o 15:37
~ napisał(a): w mojej sytuacji do tego nie dojdzie, bo ja, w odróżnieniu od niektórych, umiejętnie i z wyobrażnią wybrałem miejsce na mój dom :D


Nie martw się, jutro okaże się, że sąsiadów wykupiła farma wiatrowa :D
A może "ekologiczna" spalarnia śmieci
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~złowrogi kocur niezalogowany
17 maja 2010r. o 16:35
Uprzejmie przypominam, iż wszyscy przeciwnicy wiatraków używają produkowanego (między innymi przez nie) prądu elektrycznego do zasilania komputerów, za pomocą których wylewają swoje "gorzkie żale".

W końcu to nasze problemy są najważniejsze ! Co tam, że jeśli aktualny stan rzeczy w gospodarce energetycznej kraju się nie zmieni to już niedługo zabraknie nam energii ? Wtedy trzeba będzie kupować energię zza granicy, a co za tym pójdzie jej cena może drastycznie się zwiększyć. A do kogo wtedy będziemy kierować swoje smutki ? A no do władzy ! Przecież to oni muszą zająć się energetycznym bezpieczeństwem kraju, ale jak tu ma być możliwy postęp w tej dziedzinie, skoro jeśli kogoś ta sprawa ma pośrednio dotyczyć to zaraz musi krzyczeć, ze dzieje mu się krzywda !

Zwrócę uwagę na prymitywne metody, prób przekonania wszystkich za wszelką cenę, że wiatraki to samo zło. W mojej ocenie żałosne jest podawanie tu linków do portali "ekologicznych" i filmików o pseudo "szkodliwości" wiatraków, dlaczego ? Bo bije z nich tak perfidny brak obiektywizmu, że mało prawdopodobne jest, że ich autorem był ktoś widzący coś więcej niż czubek własnego nosa.

Nie rozumiem - te wiatraki wstawią wam na podwórkach ? A może Nowogrodziec okaże się największym skupiskiem ornitologów i ekologów ? A może coś jeszcze równie 'ciekawego' ?
Co byście sobie tam jeszcze nie wymyślili to apeluję o nie rozsiewanie bzdur, trochę więcej faktów, a nie półsłówek, a przede wszystkim minimum obiektywizmu, bo smutne jest to jak chcecie nakłonić wszystkich wokół do współczucia wam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza