Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Horror mieszkańców Nowogrodźca - powstanie farma wiatrowa

~ędwart gjęrek niezalogowany
17 maja 2010r. o 17:53
zostawcie w spokoju tych biednych (...) i wiecznie narzekających mieszkańców Nowogrodźca, a odciąć im (...)prąd , co jak co ale protestowanie to narodowa cecha polaków

Zmoderowano 17.05.2010 godz.20:53 - powód: uprzejmości :) (sentinel)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Paweł niezalogowany
17 maja 2010r. o 20:43
Nie no, chłopaki, teraz to naprawdę pojechaliście po całości. Czubek własnego nosa to widzisz Ty, który będzie mieszkał z dala od tego g..ó.w,na. Inwestor postawi potężne góry złomu, zgarnie unijną kasę i reszta mało go będzie interesowała. Tak to działa, zgarnąć dotacje, bo na tym się tu robi kasę a nie na tanim czy ekologicznym prądzie. Moim zdaniem to jest mega wałek. A ludzie zostaną na lata z tym złomem za płotem i wtedy można rzeczywiście upatrywać w nich naiwnych głupków.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
17 maja 2010r. o 20:45
~ napisał(a): w mojej sytuacji do tego nie dojdzie, bo ja, w odróżnieniu od niektórych, umiejętnie i z wyobrażnią wybrałem miejsce na mój dom :D


obrzydliwe, po prostu nikczemne, ja też wybrałem cudowne miejsce pod budowę mojego upragnionego domu, sprawdziłem plany zagospodarowania czy przypadkiem czegos tam nie stawiają np. spalarni śmieci itd, i co?! stracę wszystko bo okazało się że kilku nieświadomych w sumie niewinnych, przez niewiedzę, ludzi, zgotuje mi piekło, choroby, spowoduje spadek wartości nieruchomiości i pożegnam się z pięknym widokiem z mojego tarasu, o który marzyłem, podobnie jak moja rodzina, jak moi sąsiedzi, wszystko szlag trafi, dodatkowo zostanę bez niczego ale z kredytami na budowę...

dyskutujmy ale nie obrażajmy, błagam, ciężko mi się to pisze i naprawdę nie biorę nikogo na litość, obiektywnie zapoznajcie się z materiałami na ten temat a później dyskutujcie, jak świadome społeczeństwo, demokratyczne społeczeństwo, i nie ma to nic wspólnego z polityką

na szczęście jeszcze nie wszystko stracone, jest jeszcze szansa, walczymy

autor tematu
Krzysiek
tel. 667509730
Nowogrodziec

p.s. prosze o kulturę wypowiedzi, rozmowy są nagrywane z wiadomych powodów
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3892
#pietrek1 nieaktywny
17 maja 2010r. o 20:45
~Paweł napisał(a): Nie no, chłopaki, teraz to naprawdę pojechaliście po całości. Czubek własnego nosa to widzisz Ty, który będzie mieszkał z dala od tego g..ó.w,na. Inwestor postawi potężne góry złomu, zgarnie unijną kasę i reszta mało go będzie interesowała. Tak to działa, zgarnąć dotacje, bo na tym się tu robi kasę a nie na tanim czy ekologicznym prądzie. Moim zdaniem to jest mega wałek. A ludzie zostaną na lata z tym złomem za płotem i wtedy można rzeczywiście upatrywać w nich naiwnych głupków.


mas zrację, ale co mnie to obchodzi?? Mam się pochlastać z tego powodu, czy co, bo nie rozumiem :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Paweł niezalogowany
17 maja 2010r. o 20:58
pietrek1 napisał(a):
~Paweł napisał(a): Nie no, chłopaki, teraz to naprawdę pojechaliście po całości. Czubek własnego nosa to widzisz Ty, który będzie mieszkał z dala od tego g..ó.w,na. Inwestor postawi potężne góry złomu, zgarnie unijną kasę i reszta mało go będzie interesowała. Tak to działa, zgarnąć dotacje, bo na tym się tu robi kasę a nie na tanim czy ekologicznym prądzie. Moim zdaniem to jest mega wałek. A ludzie zostaną na lata z tym złomem za płotem i wtedy można rzeczywiście upatrywać w nich naiwnych głupków.


mas zrację, ale co mnie to obchodzi?? Mam się pochlastać z tego powodu, czy co, bo nie rozumiem :D


Jeśli cie to nie interesuje, zwyczajnie tu nie pisz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3046
#sentinel nieaktywny
17 maja 2010r. o 21:34
~Krzysiek napisał(a): ....Wynika z nich jasno, że wiatraki szpecą krajobraz, hałasują dźwiękiem stałym 24h na dobę, który jest nie do zniesienia, powodują tzw. schaten czyli rzucanie cienia na na posesję, ich obecność znacząco wpłynęła na brak rozwoju terenu np. pod względem turystycznym, brak chętnych na kupno działek i domów, a od inwestorów nie otrzymano nic w zamian.


Z tego, co napisałeś w pierwszym poście, to wiatraki będą oddalone od zabudowań o od 800 do 1600 m. W jaki sposób wiatrak wielkości 100-160 m może rzucać cień na posesję ?, a także jak może być słyszalny dźwięk wiatraka z takiej odległości ?.

~Krzysiek napisał(a): podobnym, szkodliwym przykładem może być nasza elektrownia Turów, jednak jeśli nas truje to chociaż daje nam zatrudnienie, ponad 10tys. ludzi z naszego regionu, utrzymanie dla całych rodzin, mamy jakąś realna korzyść z tego, przy inwestycji wiatrakowej "nasi" nie zarobią nic, specjalistyczne firmy montażowe przyjadą z daleka, podobnie jak transport i późniejszy serwis


Czyli chodzi o kasę. Bo jeżeli coś jest szkodliwe, ale daje zarobić, to jest dobre, tak ?

~Krzysiek napisał(a): Śmigła ulegają oblodzeniu, nie są podgrzewane, kawałki lodu odrywają się od nich, mogą mnie trafić? Takie przypadki na pewno miały miejsce w Anglii. W Polsce jeden wiatrak już się zawalił, podobno koło Łodzi, a w modelowej farmie w Mogolinie złamało sie śmigło. Zapytacie dlaczego o tym nigdzie nie słychać, sam chciałbym wiedzieć....


Śmigło wiatraka nie kręci się z prędkością śmigła samolotu, żeby odrywający się kawałek lodu, doleciał do domu, oddalonego o ok. 1000 m.
Piszesz o prawdopodobnych zdarzeniach, a nie faktach.


~Krzysiek napisał(a): "wiatrak przydomowy ok to ten duży pewnie też"
nieprawda, chodzi o wielkość skali, duże wiatraki to moc 2MW!!! a przdomowy wiatrak może co jedynie uruchomić mikser. Nie poruwnuj oddziaływania calkowicie różnych mocy.


I tu niestety błądzisz. Przydomowy wiatrak, wielkości 5 m może dać moc rzędu ok. 5 kW, więc nie tylko do zasilenia miksera.





Dopisane 17.05.2010r. o godz. 21:34:

~ napisał(a): stracę wszystko bo okazało się że kilku nieświadomych w sumie niewinnych, przez niewiedzę, ludzi, zgotuje mi piekło, choroby, spowoduje spadek wartości nieruchomiości i pożegnam się z pięknym widokiem z mojego tarasu, o który marzyłem, podobnie jak moja rodzina, jak moi sąsiedzi, wszystko szlag trafi, dodatkowo zostanę bez niczego ale z kredytami na budowę...


Czegoś chyba nie rozumiem. Wybudowałeś piękny dom , żeby w nim mieszkać, czy żeby go sprzedać z zyskiem?
Czy wiatrak, odległy o 1000 m, będzie zasłaniać Tobie widok z tarasu ? przecież to nie plansza , o wymiarach boiska, tylko słup ze śmigłami.


GG 2563898
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3892
#pietrek1 nieaktywny
17 maja 2010r. o 22:01
~Paweł napisał(a): Jeśli cie to nie interesuje, zwyczajnie tu nie pisz.


ok, to w takim razie po kiego grzyba taki temat na forum Bolca?? Nie macie jakiegoś forum na stronach Nowogrodżca?

Zmoderowano 17.05.2010 godz.22:08 - powód: cytowanie (sentinel)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Krzysiek niezalogowany
18 maja 2010r. o 1:17
sentinel napisał(a): Z tego, co napisałeś w pierwszym poście, to wiatraki będą oddalone od zabudowań o od 800 do 1600 m. W jaki sposób wiatrak wielkości 100-160 m może rzucać cień na posesję ?, a także jak może być słyszalny dźwięk wiatraka z takiej odległości ?.

wytłumaczę najprościej a Ty sobie wyobrażaj, słońce zachodzi, po robocie siedzę na tarasie z browarem i pomiędzy słońcem a
domem jest wiatrak.....

sentinel napisał(a): Czyli chodzi o kasę. Bo jeżeli coś jest szkodliwe, ale daje zarobić, to jest dobre, tak ?
oj strasznie to uprościłeś, nie DOBRE, tu idziemy na kompromis ze złem koniecznym, a co do kasy to masz rację, chodzi o wyciągnięcie kasy z naszych kieszeni na kawałek złomu

sentinel napisał(a): Śmigło wiatraka nie kręci się z prędkością śmigła samolotu, żeby odrywający się kawałek lodu, doleciał do domu, oddalonego o ok. 1000 m.
Piszesz o prawdopodobnych zdarzeniach, a nie faktach.

wiesz co to rachunek prawdopodobieństwa?, ja na studiach inżynierskich w Niemczech miałem z tym styczność, jak mnie trafi kawał lodu to wtedy będziesz miał fakt i po temacie...

sentinel napisał(a): I tu niestety błądzisz. Przydomowy wiatrak, wielkości 5 m może dać moc rzędu ok. 5 kW, więc nie tylko do zasilenia miksera.

może i błądzę jeśli chodzi o sprawę miksera, ale porównywanie oddziaływania tych dwóch nocy jest zwykłym nadużyciem z Twojej strony

Dopisane 17.05.2010r. o godz. 21:34:
sentinel napisał(a): Czegoś chyba nie rozumiem. Wybudowałeś piękny dom , żeby w nim mieszkać, czy żeby go sprzedać z zyskiem?

OCZYWIŚCIE ŻE MIESZKAĆ!!!!!! skąd u tak inteligentnego człowieka jakim zapewne jesteś ten brak zrozumienia

sentinel napisał(a): Czy wiatrak, odległy o 1000 m, będzie zasłaniać Tobie widok z tarasu ? przecież to nie plansza , o wymiarach boiska, tylko słup ze śmigłami.

nie mam już sił na dziś, zapraszam Cię osobiście do publicznej debaty w Auli SP w Nowogrodźcu z udziłem lokalnych władz, przedstawicieli Kościoła, działaczy społecznych organizacji pozarządowych, mieszkańców, wykład poprowadzi dr. Wojciechowski z Politechniki Wrocławskiej, termin podam niebawem



Zmoderowano 18.05.2010 godz.15:36 - powód: cytowanie :) (sentinel)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo