Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Poszukiwacze skarbów.

~ktoś może wie ? niezalogowany
27 lipca 2014r. o 0:03
byłem dziś na rowerze w lesie w kierunku żeliszowa dojechałe w lesie do górki a kompas zaczął wariować.
Trzy razy dojerzdzałem w to miejsce i znów to samo.
Co może być tego PRZYCZYNĄ ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
27 lipca 2014r. o 0:17
~ktoś może wie ? napisał(a):
Co może być tego PRZYCZYNĄ ?


Magnesy neodymowe w słuchawkach
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
27 lipca 2014r. o 0:26
Jak jesteś w dolince to sfera namagnesowana znajduje się powyżej, bo z wyższych stref jest brany sygnał do kompasu.
Sytuacja się zmienia gdy dojeżdżasz do górki lub wzniesienia - wtedy ty jesteś wyżej strefy namagnesowania i kompas bierze z twoich neodymów sygnał.
A że neodymy w słuchawkach są dwa to kompas wariuje i pokazuje raz na jeden magnes a raz na drugi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~może ktoś wie ? niezalogowany
27 lipca 2014r. o 1:38
nie miałem słuchawek
dziwne zachowanie kompasu było tylko przy tej górce gdzie nie ma żadnej dolinki a w innych miejscach zachowanie kompasu było normalne
i jeszcze coś ta górka ma ślady jak by ktoś próbował coś kopać i wogle jakaś taka dziwna jest taka nie pasująca do otoczenia
może ktoś wie co tam mogło kiedyś być ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 lipca 2014r. o 9:38
wloczykij78 napisał(a): Tia, niedawno to nawet sprawdzano - nie ma żadnych podziemi pod Concordią - to był zakład włókienniczy, a takie stawiano bez podpiwniczeń. Maszyny były za ciężkie, żeby mógł je jakiś strop udźwignąć, potrzebne były specjalne podmurowania, etc.


CONCORDIA - dawne niemieckie zakłady lotnicze, produkowano tu do końca II Wojny Światowej silniki do Messerschmitta
Podziemi nie ma gdyż grunty w tym miejscu miasta są po prosu podmokłe, znajduje się ten teren na poziomie rzeki.

Zmoderowano 27.07.2014 godz.9:58 - powód: topposting (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~może ktoś wie ? niezalogowany
27 lipca 2014r. o 11:20
~może ktoś wie ? napisał(a): nie miałem słuchawek
dziwne zachowanie kompasu było tylko przy tej górce gdzie nie ma żadnej dolinki a w innych miejscach zachowanie kompasu było normalne
i jeszcze coś ta górka ma ślady jak by ktoś próbował coś kopać i wogle jakaś taka dziwna jest taka nie pasująca do otoczenia
może ktoś wie co tam mogło kiedyś być ?

do tej górki prowadzi droga z ktorej wystają granitowe krawężniki
może ktoś wie co znajdowało się miedzy drogą na żeliszów a drogą do łazisk w lesie ok 100 lat temu bo tyle mają drzewa . Tak mi się wydaje .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 lipca 2014r. o 18:14
~może ktoś wie ? napisał(a):
~może ktoś wie ? napisał(a): nie miałem słuchawek
dziwne zachowanie kompasu było tylko przy tej górce gdzie nie ma żadnej dolinki a w innych miejscach zachowanie kompasu było normalne
i jeszcze coś ta górka ma ślady jak by ktoś próbował coś kopać i wogle jakaś taka dziwna jest taka nie pasująca do otoczenia
może ktoś wie co tam mogło kiedyś być ?

do tej górki prowadzi droga z ktorej wystają granitowe krawężniki
może ktoś wie co znajdowało się miedzy drogą na żeliszów a drogą do łazisk w lesie ok 100 lat temu bo tyle mają drzewa . Tak mi się wydaje .


sądze , że zakłócenia kompasu powodować mogą druty wysokiego napięcia przebiegające w pobliżu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~może ktoś wie ? niezalogowany
27 lipca 2014r. o 18:36
własnie że nie ma przewodów wysokiego napięcia oraz nie widać innych przewodów rosną ok 80 letnie drzew
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego