Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zderzenie samochodów
5570
#De_Tourvel nieaktywny
2 stycznia 2013r. o 14:34
emem napisał(a):
~ napisał(a): Przetłumaczę dla De_Tourvel odpowiedź Emema: głęboko gdzieś mamy Twoją opinię.


Nie wkladaj nam do ust slow, ktorych nie wypowiadamy.
Wrecz przeciwnie - opinia De_Torvela jest dla nas bardzo istotna. Wskazane zdanie zostalo skorygowane.


Ale wciąż jest w nim błąd ;) nadal brakuje słowa "kobiecie" ;)


Dopisane 02.01.2013r. o godz. 14:19:

~Ręka boska napisał(a):
De_Tourvel napisał(a):
PS. Polecam się ;p


Po PS nie stawiamy kropki mądralo :> :D


Dziękuję, wezmę to pod uwagę :)

PS Człowiek uczy się całe życie ;)


Dopisane 02.01.2013r. o godz. 14:22:

~Z Koziej Wólki napisał(a):
A ty - de torbiel - po polsku nie umiesz ie podpisać ??


Po pierwsze: nie "de torbiel" a De Tourvel - odsyłam do książki Pierre'a Choderlosa de Laclosa "Niebezpieczne związki"

Po drugie: gdzie, przepraszam, się podpisałam, że zarzucasz mi, że nie potrafię podpisać się po polsku? ;>;>;>


Dopisane 02.01.2013r. o godz. 14:34:

~Profesor Miodek napisał(a):
~Ręka boska napisał(a):
De_Tourvel napisał(a):
PS. Polecam się ;p


Po PS nie stawiamy kropki mądralo :> :D



Według prof. Mirosława Bańki dopuszczalne są formy:

PS. To jest postscriptum.
PS: To jest postscriptum.
P.S. To jest postscriptum.
P.S.: To jest postscriptum.

"Niezależnie od wybranej pisowni skrótu potrzebny jest jakiś znak interpunkcyjny, który odzieli go od treści danego postscriptum" (źródło).

:P


Dziękuję Profesorze :* Wiedziałam, że na Pana zawsze można liczyć ;)

PS. Pana wykłady były pasjonujące ;)

Żadna kobieta nie byłaby na tyle głupia, żeby zakochać się w facecie tylko dlatego, że on ma długie nogi! G. Garbo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Profesor Miodek niezalogowany
2 stycznia 2013r. o 14:40
De_Tourvel napisał(a):

Dziękuję Profesorze :* Wiedziałam, że na Pana zawsze można liczyć ;)

PS. Pana wykłady były pasjonujące ;)



Proszę :*
Dziękuję za uznanie ;)
PS. Nie chciałem cytować sam siebie :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 stycznia 2013r. o 14:47
~Profesor Miodek napisał(a): PS. Nie chciałem cytować sam siebie :D


http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=1585

Mądrala :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
2 stycznia 2013r. o 15:52
niby pisane na kolanie a 3 tys odwiedzin i kolejne siwe włosy u konkurencji hehe. brawo bolec !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~samosia niezalogowany
2 stycznia 2013r. o 16:04
~Profesor Miodek napisał(a):
De_Tourvel napisał(a):

Dziękuję Profesorze :* Wiedziałam, że na Pana zawsze można liczyć ;)

PS. Pana wykłady były pasjonujące ;)



Proszę :*
Dziękuję za uznanie ;)
PS. Nie chciałem cytować sam siebie :D


Mądrala bądź nie, ale kłania się czytanie ze zrozumieniem..

Szanowna Redakcjo,
Za każdym razem, jak piszę list, zastanawiam się nad poprawnym zapisem skrótu postscriptum. W Słowniku poprawnej polszczyzny PWN występuje jako poprawny jedynie skrót PS, bez kropki. Często jednak natrafiam na skróty wypisane poniżej. Moje pytanie brzmi: które z podanych zapisów są poprawne (weszły do powszechnego użycia) i które są najczęściej spotykane. Z góry dziękuję za odpowiedź.
1. PS.
2. P.S.
3. PS:
4. PS
Nie tylko słowniki poprawnej polszczyzny, ale też słowniki ortograficzne podają jedynie pisownię PS, bez kropek. Natomiast słowniki mniej „doktrynalne”, a bardziej liczące się z życiem, jak Inny słownik języka polskiego czy też Słownik skrótów i skrótowców PWN, podają oboczną postać P.S., z dwiema kropkami. Pozostałe wymienione przez Pana wersje, a mianowicie PS. i PS:, są wynikiem dostawienia kropki lub dwukropka do „bezkropkowej” postaci skrótu, przy czym dostawiony znak pełni taką funkcję jak kropka zamykająca zdanie, a więc nie należy do skrótu.

— Mirosław Bańko

Jak wynika z tego poprawną formą jest PS bez kropek, a dopuszczalną formą pozostałe, co nieznaczny, że poprawne... W szkole traktowane jako błąd interpunkcyjny...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
2 stycznia 2013r. o 16:08
mir.ko napisał(a): niby pisane na kolanie a 3 tys odwiedzin i kolejne siwe włosy u konkurencji hehe. brawo bolec !


Dzieki mir.ko!

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Czarna Mamba niezalogowany
2 stycznia 2013r. o 16:09
Chciałam tylko zwrócić uwagę, że uzus zawsze różni się od normy językowej ;p i co może być nie dopuszczalne w literackiej polszczyźnie, w uzusie (czyli w takim języku, jakim posługujemy się na co dzień) jest dopuszczalne :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
2 stycznia 2013r. o 16:20
~Czarna Mamba napisał(a): Chciałam tylko zwrócić uwagę, że uzus zawsze różni się od normy językowej ;p i co może być nie dopuszczalne w literackiej polszczyźnie, w uzusie (czyli w takim języku, jakim posługujemy się na co dzień) jest dopuszczalne :)


Otoz to! Dlatego my preferujemy podejscie zdroworozsadkowe - taki jest wlasnie Internet :)) Dzieki z te opinie!

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza