Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Czy Bolesławianie, to sknery ?

~mix niezalogowany
14 marca 2013r. o 14:15
bardzo dobry post. ludzie w bolcu to sknery. handlowałem na całym dolnym ślasku na rynkach i mam porównanie. w bolcu jest najwieksze marudzenie , narzekanie i dziadostwo. każdy obwoźny handlarz to potwierdzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
14 marca 2013r. o 16:41
hemi napisał(a):


czyli np.nie mogę sobie zamówić ze znajomymi pizzy ,bo wtedy jestem w oczach twoich (czy takiego osbnika co przynosi pizzę) osobą co ma dużo kasy i wypadało by dorzucić z 25 zł napiwku,tak?



Hemi nikt tu nie pisał 25 zł tylko chociaż tą końcówkę.
A niech będzie powiem to i wcale nie zamierzam się wylogowywać bo mam wy...bane.
Nie dziwcie się że potem na dowozik trzeba długo czekać (jeśli zależy to od kierowcy a nie ilości zamówień bo i tak nikt nic mu nie zrobi bo zgadza sie pracować za nędzne grosze)to pojedzie do ciebie jako ostatni bo pojedzie najpierw tam gdzie wie że ma pewną choć końcówkę 50 gr a nie tam gdzie wie ze sypną wyliczonymi miedziakami z myśla jeszcze że może nie będzie się chciało mu liczyć w tym marnować czasu bo brakuje w miedzi 50 gr.Takie przypadki zdarzają się bardzo często niestety.
Po za tym w takim wypadku przestańcie stękać na forum że w którymś lokalu obsługa nie weszła wam w tyłek bez wazeliny i jesteście traktowani przedmiotowo jak towar na kasie w markecie byle do końca zmiany(jak się długo pracuje to się ludzi kojarzy i nawet jeśli nie zostawiają napiwku to przynajmniej są bezproblemowi,sympatyczni i tacy mają szacun).

I chcę cię hemi wyprowadzić z błędu,z reguły nikogo nie mierzy się po wyglądzie i wartości zamówienia wszystkich traktuje się tak samo na ile pozwala Ci czas,możliwości i dostępność potencjalnego klienta(czyli czy na dzień dobry nie chce cię wzrokiem zabić) tym bardziej że napiwków nie zostawiają ci co wyglądają na kasiastych.

Nikt od nikogo nie oczekuje wielkich napiwków metodą ziarnko do ziarnka zawsze chociaż po paru dniach na buty będzie które zdarłeś drepcząc właśnie do klienta.
Napiwek to okazanie wdzięczności i taki kierowca nawet,chętnie pojedzie do ciebie mimo że już skończył pracę a ty jesteś po czasie składania zamówienia nie oleje cię.Proste pytanie zawsze brzmi"GDZIE?"bo jak ktoś mówił to jego praca nie zdąży obrócić a nadgodzin nie ma płacone więc to tylko od niego zależy.
Zaje...ści sa ci co w życiu nie liznęli roboty a najwięcej mają do powiedzenia.
A teraz proszę o komentarze chętnie się pośmieję :]

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 marca 2013r. o 16:42
hemi napisał(a): Po pierwsze: taka jego praca i musi się pogodzić z tym,że raczej jak ktoś coś kupił np.przez internet ,to prócz kosztu towaru i kosztu kuriera (przesyłki) nie chce doliczać jeszcze kosztu wniesienia tego np.na IV p.
Co do pizzy,jak ja zamiawiam np. pizze za 50 zł to dla mnie oczywistym jest to,ze dam mu te 2-3 zł ,ale widzę ,że Ty byś z chęcią dawał po 20-30 zł napiwku za taki dowóz :]

Po drugie:Ludzie to raczej nie sknery ,tylko ich nie stać na dawanie wysokich napiwków,może tam gdzie byłeś przez ostatnie kilka lat to norma,ale nie u nas w kraju,gdzie obywatele są łojeni na lewo i prawo z kasy ,aby tylko łatać chory system :| :|

Polacy generalnie zarabiają za mało,aby ich stac było na wysoki napiwki w lokalach ,czy wszelakim kurierom itp.

p.s. a mi ktoś da kasę ,za to ,że jestem w domu ,a kurierowi z poczty nie chce się dzwonić do domu ,bo po numerze na przesyłce widać,że wysoko.
Dostanę jakiś napiwek za to,że ja sam muszę zapieprzać przez śniegi na pocztę bo niektórym się nie chce chodzić po schodach ? :] :] Dopisane 14.03.2013r. o godz. 11:20:x podaj średnie zarobki tam gdzie byłeś,ile kosztuje mieszkanie,inne opłaty i ile zostawało na to aby szaleć i innym dawać wysokie napiweczki ;)



święte słowa.amen
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 marca 2013r. o 16:49
~ napisał(a): troche sie zamieszales kolego. jak ktos ma malo kasy to nie zamawia pizzy za 4 dychy albo kupuje rzeczy przez internet z przeslka kurierska... i mowa jest pewnie o tych ludziach u ktorych widac ze nie wiedzie im sie zle. zgadzam sie calkowicie z opinia pana/pani x. ludzie sa sknerami.


gówno prawda-jestem matką trójki dzieci-zdarza mi się zamówić pizzę z dowozem z 2 powodów-po pierwsze-czasami dzieciom trzeba ulec,po drugie- taniej mnie wyjdzie zamówienie do domu niż pójście z całą czeradką do pizzerni-bo prócz pizzy byłaby jeszcze cola,soki,jakiś deser-na to mnie nie stać.
Z tego samego powodu zdarza mi się zamawiać coś przez internet-ot,choćby podręczniki-jest poprostu taniej niż u nas na miejscu.No fakt,że nie mieszkam na IV piętrze :D

Zmoderowano 14.03.2013 godz.18:45 - powód: korekta cytowania (sentinel)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~skorn niezalogowany
14 marca 2013r. o 16:56
~x napisał(a): a co mnie szokuje najbardziej, ludzie nie daja napiwkow chlopakom dostarczajacym im jedzenie lub kurierom.


faktycznie szokujące, rozumiem, że chodzi o wolontariuszy, którzy nie otrzymują wynagrodzenia?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
14 marca 2013r. o 17:07
~ napisał(a): gówno prawda-jestem matką trójki dzieci-zdarza mi się zamówić pizzę z dowozem z 2 powodów-po pierwsze-czasami dzieciom trzeba ulec,po drugie- taniej mnie wyjdzie zamówienie do domu niż pójście z całą czeradką do pizzerni-bo prócz pizzy byłaby jeszcze cola,soki,jakiś deser-na to mnie nie stać.
Z tego samego powodu zdarza mi się zamawiać coś przez internet-ot,choćby podręczniki-jest poprostu taniej niż u nas na miejscu.No fakt,że nie mieszkam na IV piętrze :D

Ty"gówno prawda"(NIE PODPISAŁAŚ SIĘ)jesteś matką trójki dzieci?Więc jest duże prawdopodobieństwo że jedno z twoich dzieci kiedyś będzie zapierdzielać z dowozem po zaspach i wtedy nie płacz że tak mało zarabia.Mnie nauczyła praca w Rzeszy i tu a ja nauczyłam swoje dzieci już wiedzą co to znaczy napiwek.I jak dalej będziecie mieć takie myślenie to sorrry ja się wcale nie dziwię że jesteśmy sto lat za murzynami. :]

Zmoderowano 14.03.2013 godz.18:45 - powód: korekta cytowania (sentinel)

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~skorn niezalogowany
14 marca 2013r. o 17:13
A w "Rzeszy" zarabia się tak jak tu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 marca 2013r. o 17:18
Nie i dlatego nie dajemy tyle napiwku ile dają w "Reszy" :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo