Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Co z bolesławieckim Ośrodkiem Ruchu Drogowego?
41
#jegomosc nieaktywny
28 czerwca 2013r. o 1:56
tyle że już teraz są mniejsze miasta w których można zdawać na prawko... ale mnie to ani ziębi ani grzeje:)

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 czerwca 2013r. o 7:10
No dobra mistrzowie kierownicy. To powiedzcie nam gdzie sie nauczyliscie dobrze jezdzic po Legnicy czy Wroclawiu jak kurs robiliscie w Boleslawcu?
Tak samo umieliscie jak ten co bedzie zdawac tutaj zamiast wLegnicy.
Tylko nie mowcie ze sie nauczyliscie jezdzic po duzym miescie podczas 30 minutowego egzaminu :)
Wypisujecie bzdury w ktore sami nie wierzycie, albo co gorsza wierzycie w nie.
Liczy sie to gdzie sie uczyliscie jezdzic podczas kursu a nie to gdzie przez kilkanascie minut zdawaliscie.
Wedlug mnie opcja nauki w Legnicy jest lepsza i egzamin w Boleslawcu.
Niw gadajcie glupot ze w 30 minut nauczyliscie sie jezdzic samochodem po duzym miescie.
Wedlug waszej teorii po Wroclawiu nie potraficie jezdzic bo tam sa tramwaje a w Legnicy ich nie ma :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zwykły człowiek niezalogowany
28 czerwca 2013r. o 8:20
Uczyłem się jeździć po Bolesławcu, tak jak wszyscy, którzy uczęszczają do bolesławieckich "ośrodków szkolenia". Wyjazdy do Legnicy, czy Jeleniej Góry miały na celu poznanie ruchu w większym mieście.
Po zdaniu egzaminu, doskonaliłem swoje umiejętności, jeżdżąc po coraz większych miastach : Legnica, Wrocław, Poznań i Warszawa. Zasady ruchu są te same, tylko większe miasto wymaga większego skupienia, ze względu na większy ruch i bardziej skomplikowane skrzyżowania.
Przejechałem kilkaset tysięcy kilometrów i uważam, że jestem doświadczonym kierowcą ale do dobrego kierowcy to mi jeszcze brakuje.

Nauka jazdy w ośrodku szkolenia ma nauczyć przyszłego kierowcę zasad ruchu drogowego, wpoić mu odpowiednie umiejętności, konieczne do prowadzenia samochodu. Egzamin weryfikuje, czy dany kandydat na kierowcę odpowiednio się tego nauczył.

Moim zdaniem nie ma specjalnego znaczenia, gdzie prowadzona jest nauka jazdy.
Jednak przeprowadzanie egzaminów w Bolesławcu nie jest dobrym pomysłem. Nie ze względu na infrastrukturę, a na to, jak już wcześniej wspomniano, że zwiększy się ilość samochodów "L" w mieście, do takiej ilości, która znacznie utrudni jazdę innym kierowcom.

Na zakończenie dodam, że wszelkie dyskusje na forum w tej sprawie są bez znaczenia, gdyż władze i tak podejmą decyzje, jakie chcą i nie mamy na to żadnego wpływu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 czerwca 2013r. o 9:31
Najwięcej maja do powiedzenia osoby ktore nie maja jeszcze prawka i nie wiedza co to znaczy stac w korkach. Ciesza sie bo Polacy nauczeni sa isc zawsze na latwizne ;/ To chyba proste i logiczne, ze skoro boleslawiec jest malym miastem, oklepane beda trasy egzaminacyjne, wiecej osob zdobedzie prawko bez najmniejszego problemu i beda jezdzic na pamiec matoly! A po to wlasnie jest egzamin w legnicy, zeby sprawdzic umiejetnosci kierowcy a nie po to zeby przez 30 minut nauczyc sie jezdzic ;/ Skoro uczymy sie jezdzic w boleslawcu a zdajemy w legnicy w wiekszym miescie ze zwiekszonym ruchem drogowym i roznymi skrzyzowaniami, rondami itp. to znaczy ze wtedy sprawdzane sa i teoretyczne i praktyczne umiejetnosci kursanta! Tak jak pisala jedna osoba, nazjezdza sie ludzi z roznych miast nie tylko boleslawca i bedzie katastrofa i nie myslcie sobie ze jak egzamin bedzie w boleslawcu to szybciej bedziecie mieli egzamin, ile bedzie aut egzaminacyjnych 2-3? Na tyle osob? Powodzenia z czekaniem! Ja jestem stanowczo na NIE! A jak wladze same zdecyduja to z wlasnej glupoty. Jak zawsze robia cos a pozniej sprzedaja, rezygnuja bo ich na to nie stac! Ale to polska! Zeby tylko sie kasy nachapac! Tragedia!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 czerwca 2013r. o 13:18
~ napisał(a): A po to wlasnie jest egzamin w legnicy, zeby sprawdzic umiejetnosci kierowcy a nie po to zeby przez 30 minut nauczyc sie jezdzic ;/


A tutaj właśnie mówisz, że umiejętności można się nauczyć z książek.
Bo jak kierowca się nauczył jeździć po dużym mieście jak go tam nigdy nie było bo jeździł po Bolesławcu a w kilka minut zdał w Legnicy za pierwszym razem?
Jeżdżenie na pamięć? Bzdura.
A wiecie że robiący kurs w Legnicy czy Wrocławiu i zdający w swoim mieście też nie zdają egzaminów? Czym to tłumaczyć? Krótką pamięcią?
Argument o korkach bardziej do mnie przemawia niż teoria o pamięci.
A korków wcale nie musi być bo wystarczy wprowadzić powiatowy WORD czyli swego rodzaju oddział i wyjeżdżanie części godzin w dużym mieście.
W Legnicy też są przeciwnicy takich rozwiązań w mniejszych miastach ale czy nie myślą oni o zyskach?
Myślą, i w cale nie chodzi im o jakieś wydumane bezpieczeństwo.
Cała rozmowa polega na uszczęśliwianiu innych kierowców aby im było niby bezpieczniej.
Są fajne rozwiązania na świecie - można się uczyć na samochodach ze skrzynią biegów ,do wyboru czy manualna czy automatyczna, można zdać prawko do określonej prędkości i nie można jej przekroczyć bo ci policja prawko zabierze.
Dlaczego nie pójść tą drogą?
Tam się nie zastanawiają czy kierowca uczący się na automacie nie będzie umiał jeździć na manualu i może kiedyś spowodować wypadek tak samo jak ten co może przekroczyć dozwoloną prędkość i kogoś zabić.
No ale tam mają wolność a tutaj mamy myśli kilkunastu minutowych znawców dużych miast.
Jak ktoś nie umie jeździć to się zwyczajnie boi rozpędzić czy zaparkować. WYPADKI POWODUJĄ CI ,KTÓRZY MYŚLĄ ŻE POTRAFIĄ a nie ci co się boją wjechać do dużego miasta. Taki może być co najwyżej zawalidrogą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 czerwca 2013r. o 13:33
No właśnie w duzych miastach nie zdaja ci ktorzy jezdza na pamiec bo miasto jest zbyt duze ma rozne drogi na ktorych mozna sie wylozyc a w boleslawcu gdzie sa skomplikowane skrzyzowania? NIGDZIE! A jak napisali ze egzaminy beda sie odbywac na obrzezach miasta to powodzenia ;] Jak bedzie wygladal egzamin? Przejade przez obwodnice, pojada wokol wiochy i egzamin zaliczony? Zenada ;/ Daje sobie reke uciac ze predzej czy pozniej WSZYSCY CI ktorzy juz maja prawo jazdy beda plakac ze egzaminy beda przeprowadzane w tak malym miescie! I nie wypisujcie glupot ze kilkanascie lat temu egzaminy byly przeprowadzane w boleslawcu, bo byly, ale ilosc aut tez byla o wiele mniejsza a teraz? Juz jest problem z przejazdem przez obwodnice w okolicach badera albo na skrzyzowaniu na ul.gdanskiej a co bedzie pozniej?! Krzyz na droge;/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pizli niezalogowany
28 czerwca 2013r. o 17:14
Ludzie! Przecież to wasze dzieci bedą robili to prawko. Naprawdę chcecie że umieli jeździć po obrzeżach Bolca? A co z jazdą za miastem? Przecież Tak jak teraz kilka wyjazdów do legnicy i nabierają umięjętności a tak to nie będziecie spać po nocach bo córka jedzie autem do Lwówka. I nie mówcie że mogą jej na kursie to zrobić bo instruktor będzie piłował trasę egzaminacyjna żeby tylko zdali, a to Wy będziecie obok takiego "kierowcy". :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
657
#agak nieaktywny
28 czerwca 2013r. o 20:35
~ napisał(a): No dobra mistrzowie kierownicy. To powiedzcie nam gdzie sie nauczyliscie dobrze jezdzic po Legnicy czy Wroclawiu jak kurs robiliscie w Boleslawcu?
Tak samo umieliscie jak ten co bedzie zdawac tutaj zamiast wLegnicy.
Tylko nie mowcie ze sie nauczyliscie jezdzic po duzym miescie podczas 30 minutowego egzaminu :)
Wypisujecie bzdury w ktore sami nie wierzycie, albo co gorsza wierzycie w nie.
Liczy sie to gdzie sie uczyliscie jezdzic podczas kursu a nie to gdzie przez kilkanascie minut zdawaliscie.
Wedlug mnie opcja nauki w Legnicy jest lepsza i egzamin w Boleslawcu.
Niw gadajcie glupot ze w 30 minut nauczyliscie sie jezdzic samochodem po duzym miescie.


Co za bzdura.. przecież robiąc kurs ma się zapewnione x godzin do wyjeżdżenia po mieście,w którym się zdaje egzamin. Przykładowo ja po samej Legnicy (nie licząc dojazdów) jeździłam 6 albo 8 godzin, już nie pamiętam. I dużo mi te kilka godzin dało; gdybym robiła prawko tylko w Bolcu (jak np. moja mama), stresowałabym się z wjazdem do Wrocławia czy innego większego miasta, gdzie ruch jest dużo większy.

www.agakryspin.com
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Praca dla Ciebie