Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Narodowcy na Dniu Żołnierzy Wyklętych
10299
#aska80 nieaktywny
4 marca 2014r. o 9:12
~Andrzej napisał(a): Właśnie,poprzebierane za kobiety stare dziadki w sejmie,wam nie przeszkadzają??? Jeszcze raz powtorzę: gdyby nie Ci "kibole" nikt by nie pamiętał o tym święcie,a świętowalibyście otwarcie nowej galerii albo biedry.


Święta prawda !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 marca 2014r. o 14:05
~precz z kibolami napisał(a): Zastanawiam się dlaczego władze miasta pozwoliły,udostępniły i zaaprobowały, tj.Roman vide Filipowicz, taką dzicz,neofaszyzm,nawoływanie do zbrodni w naszym mieście?

Jaki neofaszyzm? Jakie hasła były tam neofaszystowskie? Czy może rzymskie pozdrowienie było można tam zobaczyć? Nie!
Okrzyk z Donaldem był dwukrotnie, a przez pryzmat tego okrzyku ocenia się całe obchody.
To niedopuszczalne, niesprawiedliwe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11842
#Zdemotywowany nieaktywny
4 marca 2014r. o 14:48
~Anka napisał(a): Szkoda tylko, że lokalne władze, wielu radnych próbuje tłumaczyć a nawet legitymizować zachowanie tej nielicznej, małej, ale jednak ekstremy, która nazywa siebie patriotami. Czy im nie jest wstyd być kojarzonym z takimi zachowaniami czy wpisami? Za chwile to oni będą wrogami ojczyzny. Jako socjolożka nie dziwię się, że niewielu reaguje, ale to trzeba zatrzymać na samym początku. Tego się nie karmi.
[img=1393847694_rpxkki7.jpg]


Znalazłem. Wczoraj post powyżej przeleciał mi koło oczu i nie miałem czasu, by go skomentować. A więc po pierwsze nie trzeba zbytnio ,,lupować" screena, by zauważyć, że przy nim majstrowano. Dalej; od samego początku istnienia strony ,,Narodowy Bolesławiec" mam ją w polubionych(tak to się mówi?) i nigdy podobnego wpisu nie zauważyłem, ale dla świętego spokoju postanowiłem prześledzić wszystko do początku grudnia. No i nie czegoś podobnego.
~won z kibolami napisał(a): Won z kibolami, łysymi bandziorami ! :P

W razie jakiekolwiek czynnej napaści na nasz kraj pewnie byś krzyczał przez internet to samo(ups zapomniałem, że pierwsze co się robi w takich sytuacjach to odcina internet i telefonie(oj biedne gimby, co poczniecie)).
W czasie świąt porozmawiałem sobie z żołnierzem jednostek specjalnych. Człowiek w 100% wiarygodny, odważny, do tego prawdziwy patriota, znany mi od dziecka, bo wychowaliśmy się razem. Zapytałem go jak oni, tam w wojsku wśród najdzielniejszych z dzielnych podchodzą do rosyjskiego zagrożenia i co planują w razie "W", jakie są nastroje.
Nie na poziomie oficjalnych planów, ale na poziomie żołnierskich "po godzinach przy wódce".
Myślicie zapewne, że mamy jakiś sztab dowodzenia, jakieś plany, jakieś wojsko niby też jest.
A więc powiem Wam, o czym między sobą rozmawiają komandosi.
Gdyby zaatakowała Rosja, duża częśc prawdopodobnie oleje dowództwo i od razu pójdzie w las organizowac partyzantkę.
Żołnierze dobrze wiedzą, że potencjał naszego wojska uniemożliwia postawienie się jakiemukolwiek agresorowi. Do tego często nienawidzą dużej części swojego dowództwa, o sowieckiej mentalności, horyzontach betonu, czasem wręcz uczulonego na przejawy patriotyzmu.
Jeżeli chodzi o niekomandosów, czyli zwykłe wojska zawodowe - duża częśc po prostu zdezerteruje, lub będzie się poddawała, wiedząc, że nie ma szans na zwycięstwo.
Takie są nastroje, przynajmniej w jednostce kolegi. Najdzielniejsi pójdą w las zbroic cywilnych patriotów i organizowac zasadzki.
Tak to wygląda.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
4 marca 2014r. o 17:31
Tak , to wygląda. Chroniona przez emerytów nasz dzielna armia ... nic tylko płakać.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 marca 2014r. o 18:51
Zdemotywowany napisał(a):
Jeżeli chodzi o niekomandosów, czyli zwykłe wojska zawodowe - duża częśc po prostu zdezerteruje, lub będzie się poddawała, wiedząc, że nie ma szans na zwycięstwo.
Takie są nastroje, przynajmniej w jednostce kolegi. Najdzielniejsi pójdą w las zbroic cywilnych patriotów i organizowac zasadzki.
Tak to wygląda.

Zwykłe wojsko zawodowe, to zwykli dorobkiewicze, którzy tam poszli bo dobrze płatna i stała, stabilna praca. Dostają na dzień dobry ponad 2 tyś na ręke, plus mieszkaniówka 400 zł (chyba że wykupisz wojskowe mieszkanie za 5% wartości rynkowej, to wtedy mieszkaniówki nie dostajesz). Większość nie jest tam z połowania, z miłości do ojczyzny i za nią więc ginąć nie będą chcieli.
Co do dowództwa - nie mamy żadnych planów na wypadek agresji Rosji na nas, a to prędzej czy później się zdarzy na pewno. Mamy pokój od 1945r. czyli jakieś prawie 70 lat. To ewenement, nigdy wcześniej w historii Polski tak długo pokoju nie było, w końcu NIESTETY wydarzyć się coś musi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 marca 2014r. o 18:53
* powołania
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11842
#Zdemotywowany nieaktywny
4 marca 2014r. o 20:06
~ napisał(a):
planów na wypadek agresji Rosji na nas, a to prędzej czy później się zdarzy na pewno.

Za to rosja na bieżąco przeprowadza manewry wciąż przy naszej granicy, ale tego tvn Ci nie powie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ciekawa niezalogowany
4 marca 2014r. o 20:23
~ napisał(a): Czy waszym zdaniem takie "zjawiska" powinny mieć miejsce w Bolesławcu?-zapytał rzetelny redaktor apolitycznego bolec.info.Dla mnie ,,zjawiskiem"jest baba z fają w parlamencie a nie hasła


No i co byś z nią zrobił ? Napisz nam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza