Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Kupić mieszkanie czy wynajmować?

~Pankracy niezalogowany
12 lutego 2015r. o 12:12
Ani ja, ani Rybiński nie mówimy, żeby wynajmować zamiast kupować. Ja po wsiowemu, a profesor w sposób logiczny i poparty argumentami twierdzimy: każdy musi podjąć decyzję samodzielnie, ale zwracam uwagę na wszystkie te ryzyka, o których nie uczą w szkole, których nie usłyszysz od doradców kredytowych - weź je pod rozwagę i zdecyduj. To Ty odpowiesz za własne decyzje. Masz wolny wybór - zrób co zechcesz, ale miej świadomość zagrożeń.
To tyle w tym temacie ode mnie.
Miłego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lutego 2015r. o 14:25
~Pankracy napisał(a): http://www.rybinski.eu/2014/01/zanim-kupisz-mieszkanie-na-kredyt-odpowiedz-sobie-na-te-pytania/

Warto przeczytać przed podjęciem decyzji. Prof. porusza przy okazji tego wpisu m.in. wątek zaleciałości po PRL-u.
Miłego.

Śmiać mi się chce jak czytam bzdety takich profesorów. Nie kupować wynajmować. Od kogo, skoro nikt nie kupi, to kto ma wynają? Deweloperzy, zapewne. Tyle że jak na rynku zostaną tylko deweloperzy to wyśrubuja ceny na mają. Następnie, niż demograficzny. Przyjadą emigranci ze wschwschodu i nie będzie ich stać na kupno mieszkań. Zgadzam się. Tyle że Polacy też wyjechali na emigrację GB i nie słyszałem żeby ktoś kupił sobie mieszkanie. Wszyscy wynajmują i płaczą ze drogo.gdy u nas pojawi się fala emigrantów ze wschodu, ceny wynajmu skończą - wiec zawsze dobrze jest mieć własne mieszkanie. Najlepiej Bezczynszowe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~doda niezalogowany
12 lutego 2015r. o 14:56
a gdzie istnieją bezczynszowe bo haracz zawsze musisz zapłacić

Zmoderowano 12.02.2015 godz.19:51 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gość niezalogowany
12 lutego 2015r. o 15:36
Pisanie że bez czynszowe to jest trochę bez sensu.Zawsze masz jakieś opłaty. Śmieci , fundusz remontowy, woda , podatek. Oprócz tego własne zazwyczaj ogrzewanie co daje praktycznie sumę tak jak w rzekomo czynszowych. Ja w czynszowym nie narzekam , wszędzie trzeba płacić a bez czynszowe to tylko ładnie brzmi
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~gość niezalogowany
12 lutego 2015r. o 15:42
Ktoś kto założył temat napisał "Zastanawiam się, czy przy obecnej sytuacji na rynku opłaca się brać kredyt i kupować własne mieszkanie, czy lepiej pozostać w wynajętym. Jak myślicie? Za wynajem płacę 1300 a rata kredytu oscylowałaby pewnie w okolicach 1700.

To pytanie gdzie to mieszkanie chcesz kupić że planujesz taką ratę :D
i jaka kwota kredytu , bo coś mi się zdaje że mierzysz wysoko.
Ja kredyt na 20 lat w złotókach, mieszkanie 57 m, cena 137 tys rata 620 zł.3 lata mam za sobą więc jeszcze 17lat :D też zleci :) Nie wyobrażam sobie wynajmów dalszych
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11060
sloneczko010981
12 lutego 2015r. o 18:01
Jak masz za co to kupuj i nie zastanawiaj się, a jak nie masz za co, ale dostaniesz kredyt, to o czym tu myśleć? Ja muszę mieszkać w wynajmowanym, bo nikt mi kredytu nie da, więc nie mam wyjścia. Dobrze chociaż, że po znajomości wynajmuję.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lutego 2015r. o 19:35
Teraz zaczynają się inne czasy. Trzeba być mobilnym. Chyba ze chce się pracować za niską pensje. I tak dziś mieszkasz w Bolesławcu, jutro we Wrocławiu a następnym razem w innym miescie. Wiec kupno może nie być już tak atrakcyjne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8325
#sarna1974 nieaktywny
12 lutego 2015r. o 22:28
To lepiej zainwestować w domki Holenderskie, tanio i wygodnie .


Dopisane 12.02.2015r. o godz. 22:18:

http://www.wpcaravans.pl/domki_holenderskie


Dopisane 12.02.2015r. o godz. 22:28:

Nie długo będzie jak w Brazylii że ludzie będą mieszkać na peryferiach miasta w takich domkach bo nie będzie ich stać z tymi pensjami na normalne mieszkanie. I w cale by minie to nie dziwiło.

sarna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza