Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

HydePark

~~Płomienisty Złotlin niezalogowany
28 maja 2018r. o 13:52
Bezlitosny dla wielkich

Papie Franciszek w wczorajszym przemówieniu inaugurującym obrady Konferencji Episkopatu Włoch zwyczajnie zrugał biskupów i księży za uleganie pokusie nadmiernego bogactwa. Ocenił, że nie można głosić ubóstwa i jednocześnie "żyć jak faraon".

Choć słowa Franciszka były oczywiście spokojne i nie padły żadne konkretne nazwiska, to wydźwięk wystąpienia jest oczywisty i szeroko komentowany wśród ludzi Kościoła. Papież mówił o bólu i szkodach, jakie całemu Kościołowi sprawiają malwersacje finansowe, nieuczciwość księży i ich zbytnie bogactwo i pedofilia . Podkreślił też, że żaden kapłan i biskup nie może traktować dóbr Kościoła jako swojego osobistego bogactwa. - Bardzo skandaliczny jest brak przejrzystości w podejściu do pieniędzy - mówił.

Papież otwarcie mówił również o kryzysie powołań, którego przyczyną ma być "kultura tymczasowości, dyktatura pieniądza, skandale w Kościele i chłodne głoszenie świadectwa".

RYDZYK jest zakonnikiem jego to nie dotyczy .A zresztą gro kasy dostaje od rządu a nie od wiernych .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
28 maja 2018r. o 19:14
~~Płomienisty Złotlin napisał(a): Bezlitosny dla wielkich

Papie Franciszek w wczorajszym przemówieniu inaugurującym obrady Konferencji Episkopatu Włoch zwyczajnie zrugał biskupów i księży za uleganie pokusie nadmiernego bogactwa. Ocenił, że nie można głosić ubóstwa i jednocześnie "żyć jak faraon".

Choć słowa Franciszka były oczywiście spokojne i nie padły żadne konkretne nazwiska, to wydźwięk wystąpienia jest oczywisty i szeroko komentowany wśród ludzi Kościoła. Papież mówił o bólu i szkodach, jakie całemu Kościołowi sprawiają malwersacje finansowe, nieuczciwość księży i ich zbytnie bogactwo i pedofilia . Podkreślił też, że żaden kapłan i biskup nie może traktować dóbr Kościoła jako swojego osobistego bogactwa. - Bardzo skandaliczny jest brak przejrzystości w podejściu do pieniędzy - mówił.

Papież otwarcie mówił również o kryzysie powołań, którego przyczyną ma być "kultura tymczasowości, dyktatura pieniądza, skandale w Kościele i chłodne głoszenie świadectwa".

RYDZYK jest zakonnikiem jego to nie dotyczy .A zresztą gro kasy dostaje od rządu a nie od wiernych .


Starszy pan Papież już leci po pasemkach . Gdzież to było możliwe w czasach JPII , A tymczasem trzeba wreszcie przeczytać Stary Testament żeby się zorientować co jest grane . Tutaj macie wykład gościa na którego trafiłem wczoraj i tenże gościu mówi jak jest . I mówi to co wiedziałem już dziesięć .... no dobra osiem lat temu. :D



A nieomylny , kiedy już coś mówi to doktryna mówi , że wie.To wszystko o kant d... dupy potłuc :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lawendowoniebieski Szczypiorek niezalogowany
28 maja 2018r. o 21:02
Pannozdzieckiem, załamałeś mnie ! Przecież gość którego reklamujesz to totalna żenada. On nie klei nic a nic. Ani z Biblii, a i chyba generalnie ma poważny problem z ogarnianiem świata. Aż przykro słuchać, bo przypomina mi się powiedzenie przypisywane Lemowi o tym, co stwierdził, jak wszedł do internetu. Jak już słuchasz krytyków Biblii i chrześcijaństwa to posłuchaj chociaż trochę wykształconych i potrafiących chociaż trochę logicznie swoje wywody argumentować. Człowiek, którego rekomendujesz ma problemy z logicznym i poprawnym formalnie budowaniem zdań, a bierze się za coś, przy czym najtęższe umysły ból głowy miały.
Nie obniżaj lotów, bo coś ostatnio podsyłasz linki do słabiutkich materiałów. Może to przez upał - cały dzień betoniarę kręcić na słońcu to może rzeczywiście potem słuchasz byle co i akceptujesz :). Jak Ty godzisz takie bzdety na przykład z Karoniem? Przecież to przepaść intelektualna pomiędzy nim a tym, pożal się Boże, "fachowcem" od Biblii. Otchłań wręcz nie do przejścia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lawendowoniebieski Szczypiorek niezalogowany
28 maja 2018r. o 21:36
Jak ktoś chce posłuchać coś o Biblii to można zacząć od tego (jest po polsku tłumaczenie dla nie znających angielskiego) ;


Śmieci podesłanych przez Pannęzdzieckiem nie warto oglądać. Peterson to nie jest ksiądz, ani katolik. Ale warto posłuchać!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
28 maja 2018r. o 21:54
I tu muszę Cię zmartwić Szczypiorek . Facet nie jest moim Autorytetem , jak Karoń , ale podoba mi się kierunek myślenia. Z logicznego punktu widzenia , jeśli Światem rządzi właściwa Inteligencja ... załóżmy boska ... to po cholerę hierarchie w społeczeństwie . Wyścig szczurów i mamona dla głupków za lizanie dupy szefom . Mogą być nawet w koloratkach :) Ale jedno , co można o gościu powiedzieć , to fakt ... na logikę bierze MONDRĄ Knigę i na końcu stawia pytanie ...

DLACZEGO ?

Dlaczego Jahwe tak zrobił ? Ja jestem Wędrowcem , nie pamiętam , ale czuję tamte czasy , i dlatego , za krew i cierpienie Ludzi przeklinam Jahwe razem z załogą i jego MONDRĄ KNIGĄ.

Dobranoc Szczypiorek , jeszcze będziesz się musiał trochę podedukować . Wiedza zawsze jest lepsza od ślepej wiary :)

Jak mówił Jezus , kocham Cię :) To wyrażenie woli :) A pedałem nie jestem , i mogę to udowodnić :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lawendowoniebieski Szczypiorek niezalogowany
28 maja 2018r. o 22:01
Pannazdzieckiem napisał(a): I tu muszę Cię zmartwić Szczypiorek . Facet nie jest moim Autorytetem , jak Karoń , ale podoba mi się kierunek myślenia. Z logicznego punktu widzenia , jeśli Światem rządzi właściwa Inteligencja ... załóżmy boska ... to po cholerę hierarchie w społeczeństwie . Wyścig szczurów i mamona dla głupków za lizanie dupy szefom . Mogą być nawet w koloratkach :) Ale jedno , co można o gościu powiedzieć , to fakt ... na logikę bierze MONDRĄ Knigę i na końcu stawia pytanie ...

DLACZEGO ?

Dlaczego Jahwe tak zrobił ? Ja jestem Wędrowcem , nie pamiętam , ale czuję tamte czasy , i dlatego , za krew i cierpienie Ludzi przeklinam Jahwe razem z załogą i jego MONDRĄ KNIGĄ.

Dobranoc Szczypiorek , jeszcze będziesz się musiał trochę podedukować . Wiedza zawsze jest lepsza od ślepej wiary :)

Jak mówił Jezus , kocham Cię :) To wyrażenie woli :) A pedałem nie jestem , i mogę to udowodnić :D

No trochę edukacji by się przydało. Trochę się zgadzamy, ale sporo nas różni. Jak chcesz bez indoktrynacji katolickiej realizowanej przeze mnie coś zrozumieć z Biblii to zacznij od Petersona. Potem możemy iść dalej. Parę lat starszy od Ciebie jestem, to i więcej czasu na lekturę miałem :). No i unikałem takich "geniuszy" jak ten podesłany przez Ciebie. Tego się nie da słuchać!
Dobrej nocy! Jutro upał, a Ty musisz betoniarą kręcić i ja też swoje robić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
28 maja 2018r. o 22:15
komu zależało by tworzyć jakiekolwiek ''wiary czy ''kulty''?

przed wiekami wyznawca Peruna nie ział nienawiścią do wyznawcy Światowida ...

a dzisiaj ?
pisanie dzisiaj że jakiś ''kościół '' jest ''kościołem miłosierdzia i miłości '' to zwykłe pieprzenie bzdur ...

wystarczy poczytać tu i ówdzie komentarze źródeł katolickich na temat liberalizacji praw kobiet w Irlandii a można się niezle ubawić jeśli weźmiemy pod uwagę jednoczesne zapewnianie że kościół w Polsce jest tolerancyjny ...


czym jest ''wiara'' ?
dla jednych tym że dojdzie legalnie do majątku a drugiego że ktoś tam nad nim czuwa ...

jedno i drugie to stek bzdur ...



"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brązowopłowy Kocanki niezalogowany
28 maja 2018r. o 22:25
prdlisz mlaskaczu dupą
betoniara ci się przegrzała
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMAMrowka zaprasza