Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bolesławieccy żołnierze świętowali
1271
#baker53 nieaktywny
22 marca 2015r. o 10:23
falco napisał(a): a tutaj taki ''kwiatek'' ;)
różnica niedostrzegana...prawie ;) ale to ''prawie'' to wielka różnica kiedy takie coś, uderza w cel... ;) [img=1426937024_q7l6vxd.jpg]


Widziałeś jak "takie coś uderza w cel" ?


Dopisane 22.03.2015r. o godz. 10:23:

~N.A. napisał(a): No to ja wrzucę łyzkę dziegciu...Po cholerę nam było to LWP za "komuny" kiedy jedynym ich osiągnięciem było :1956,1968,1980, ... A wystarczył jeden "Bolek" by to wszystko pękło ... za co płacimy tym zawodowym zołnierzom emerytury...przed kim i czym nas bronili (no przecież nie obronili:(...)Ale podobnie jest teraz ! Za co płacimy tym niby żołnierzom zawodowym , przed kim i czym potrafią nas obronić ? Ot paru śmiałków próbowało swoich sił w Afganistanie (no przeciez ,że dla forsy...)a w razie czego to sąsiedzi czy to ze wschodu ...czy zachodu (a tak tak) nakryją nas czapkami...Pozdrawiam .


Próbowałeś swoich sił w Afganistanie, że się wypowiadasz?
Pewnie żal Ci d**e ściska, że żołnierze mają emerytury, bo Ty za siedzenie w domu przed komputerem nic nie dostaniesz. Pewnie jeszcze u mamusi na garnuszku siedzisz i ona Ci tego kompa opłaca. Poza tym nie "niby żołnierzom", bo gdy godz. W wybije to Ty się okryjesz kołderką lub spier***sz za granice, taki z Ciebie mądrala.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
22 marca 2015r. o 10:44
''Widziałeś jak "takie coś uderza w cel" ?''
ja nie i wierz mi nie marzę o tym...ale pomimo że w wojsku nie byłem ,wiem małe ''co nie co'' na temat
nie bierz tego wszystkiego do siebie bo nie o to tu chodzi by Ciebie urazić lub wręcz obrazić ...
przez niektórych przemawia tylko złość że Siemoniaki i inne Schetyny czy Bujaki pchają ten naród w kolejny konflikt ...
jeśli jesteś żołnierzem możesz ''wylądować '' na Ukrainie skąd możesz nie wrócić...
w imię czyich wartości?..co na to Twoja żona?...być może dzieci?
myślisz że medal nawet ,nawet najwyższe odznaczenie zastąpi im ojca czy męża?..ten medal będzie ich ''przekleństwem'' do końca życia ...

nikomu tego nie życzę...
(czytałeś sondaż jakie wielkie pokłady zaufania są w Polakach co do pomocy NATO? )

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1271
#baker53 nieaktywny
22 marca 2015r. o 11:01
falco napisał(a): ''Widziałeś jak "takie coś uderza w cel" ?''
ja nie i wierz mi nie marzę o tym...ale pomimo że w wojsku nie byłem ,wiem małe ''co nie co'' na temat
nie bierz tego wszystkiego do siebie bo nie o to tu chodzi by Ciebie urazić lub wręcz obrazić ...
przez niektórych przemawia tylko złość że Siemoniaki i inne Schetyny czy Bujaki pchają ten naród w kolejny konflikt ...
jeśli jesteś żołnierzem możesz ''wylądować '' na Ukrainie skąd możesz nie wrócić...
w imię czyich wartości?..co na to Twoja żona?...być może dzieci?
myślisz że medal nawet ,nawet najwyższe odznaczenie zastąpi im ojca czy męża?..ten medal będzie ich ''przekleństwem'' do końca życia ...

nikomu tego nie życzę...
(czytałeś sondaż jakie wielkie pokłady zaufania są w Polakach co do pomocy NATO? )


Słuchaj, dokonałem wyboru, to była moja decyzja, więc wiedziałem na co się godzę. Moja przyszła żona też jest żołnierzem. Jeśli jakiś kraj nas potrzebuje, to pomożemy. Powiedz mi po co jesteśmy w NATO? Właśnie po to by pomóc. Tak samo to działa w drugą stronę, gdyby to nas zaatakowano. Jesteśmy w NATO i to do czegoś zobowiązuje... Jeśli nie czujesz się zobowiązany, idziesz do cywila...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
22 marca 2015r. o 11:25
no i ok. dokonałeś wyboru
czy właściwego nie mnie decydować ale ...

dlaczego posłowie uchwalili JEDNOGŁOŚNIE -co same w sobie jest już kuriozum w polskim sejmie- coś takiego jak ustawę '' zwalniającą ich z obowiązku mobilizacji''?
czy uważasz że są zbyt cenni by poświęcać ich życie zastępując je Twoim?...moim zdaniem zbyt nisko je cenisz biorąc pod uwagę pod jakimi ''sztandarami'' będziesz walczył i za kogo -oby nie -będziesz umierał...
sorki ale na koniec bo nie będę odpowiadał na potencjalny post...
przysięgałeś ? -jeśli uważasz że to nadal zobowiązuje -walcz, tylko ...
kiedyś Tobie podobni też przysięgali a dzisiaj?...dzisiaj historia a przede wszystkim ludzie , bardzo brutalnie się z nimi niekiedy obchodzą...

pozdrawiam i szczerze życzę szczęścia :) i Twojej żonie również :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1271
#baker53 nieaktywny
22 marca 2015r. o 11:34
falco napisał(a): no i ok. dokonałeś wyboru
czy właściwego nie mnie decydować ale ...

dlaczego posłowie uchwalili JEDNOGŁOŚNIE -co same w sobie jest już kuriozum w polskim sejmie- coś takiego jak ustawę '' zwalniającą ich z obowiązku mobilizacji''?
czy uważasz że są zbyt cenni by poświęcać ich życie zastępując je Twoim?...moim zdaniem zbyt nisko je cenisz biorąc pod uwagę pod jakimi ''sztandarami'' będziesz walczył i za kogo -oby nie -będziesz umierał...
sorki ale na koniec bo nie będę odpowiadał na potencjalny post...
przysięgałeś ? -jeśli uważasz że to nadal zobowiązuje -walcz, tylko ...
kiedyś Tobie podobni też przysięgali a dzisiaj?...dzisiaj historia a przede wszystkim ludzie , bardzo brutalnie się z nimi niekiedy obchodzą...

pozdrawiam i szczerze życzę szczęścia :) i Twojej żonie również :)


Polski Kontyngent Wojskowy mnie wyśle, więc jakby nie patrzeć, pod Polskim sztandarem ;)
Koniec tematu wg mnie ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majętny Stef niezalogowany
22 marca 2015r. o 11:41
falco napisał(a):

dlaczego posłowie uchwalili JEDNOGŁOŚNIE -co same w sobie jest już kuriozum w polskim sejmie- coś takiego jak ustawę '' zwalniającą ich z obowiązku mobilizacji''?


Zawodowych żołnierzy jest mało. Na front pójdzie mięso armatnie a ci lepiej wyszkoleni przekształcą się w Biuro Ochrony Rządu.

Rząd i sejm wie że będą zamieszki i chce mieć pewnych ludzi przy sobie, zorganizowanych, prześwietlonych przez służby.
Przecież nie dopuszczą poborowego do budynków władzy bo nie wiadomo kto to jest i co ma w głowie.

Pamiętajcie co było w stanie wojennym. Sama Policja nie wystarczyła do ochrony rządu i musiało pomóc wojsko, a wojska było mnogo wtedy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 marca 2015r. o 11:57
Posłuchasz swego prezydenta maientny ?

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys-w-rosji-trwa-wladimir-putin-wzywa-do,180,0,1740468.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Żołnierz niezalogowany
22 marca 2015r. o 13:05
~N.A. napisał(a): No to ja wrzucę


Człowieku , NIE BYŁES NIGDY W WOJSKU , wiec po cho.le.rę się wypowiadasz ? Nie masz zielonego pojęcia do czego wojsko służyło , co robili żołnierze .Przeczytałes cos tam z "czytadełek" i masz się za mędrca ;( Żal d.u.p.ę ściska , jak się takich "fachowców" czyta..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza