Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Pizzeria do przejęcia
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Pozdrowienia Dla Wielkiego Narodu Bolesławieckiego Na Rok 2022, Niech To Będzie Wielki Dla Was Rok, Walczmy O świetność I Renome Waszeg
od Don Corleone Matteo dla Julietta
Czasami Jest Się Rozdrażnionym, Lecz Przy Tobie Jednak Rozpogodzonym, Buziaki Na Nowy Rok 2022 J Na Stary Też, Bo Stare Jest Jare, A Mnie
od zwykła_roxy dla Bolec_main
Pozdrawiam Jacka Miciaka Z Ulicy Kubika - Tadeusz Jakimowicz
od wujek Jakimek dla Jacka
Dla Wszystkich Pracownikow Usi Senior. Zdrowych Spokojnych Swiat. I Szczesliwego Nowego 2022roku.
od Papa Smerf dla USI SENIOR
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
8 września 2014r. godz. 12:39, odsłon: 9825, Kazimierz Marczewski

W dowód uznania i szacunku

Żołnierze byłej 62 Kompanii Specjalnej Commando po raz dwudziesty spotkali się w Bolesławcu.
Kompania 62 Specjalna Commando Wrzesień 2014
Kompania 62 Specjalna Commando Wrzesień 2014 (fot. Kazimierz Marczewski)

W sobotę i niedzielę, 6 i 7 września 2014 roku żołnierze 62 Kompanii Specjalnej Commando przybyli do Bolesławca, aby po raz dwudziesty spotkać się ponownie. Tym razem spotkanie poprzedził specjalnie na ten dzień przygotowany I Cross Commando o Statuetkę Brunatnego Misia. W zawodach uczestniczyło blisko 150 zawodniczek i zawodników, którzy mieli do przebiegnięcia dystans blisko 8 kilometrów.

Każdy z uczestników biegu po ukończeniu otrzymał piękny pamiątkowy medal, o zwycięzcy poszczególnych kategorii piękne statuetki Brunatnego Misia i cenne nagrody rzeczowe. Po biegu zawodnicy zapowiadali, że za rok znowu przyjadą do Bolesławca.
Wielkie uznanie należy się Krzysztofowi Wiatrowskiemu, który całą trasę biegu, około 8 km przebieg w pełnym wyposażeniu żołnierskim, w masce przeciwgazowej.


Po biegu przełajowym, rozpoczęły się główne uroczystości przy pomniku żołnierzy I Samodzielnej Kompanii Commando i zmarłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando. Na coroczne spotkanie przybyli znakomici goście: generałowie, pułkownicy i inni oficerowie Wojska Polskiego, władze samorządowe Powiatu Bolesławieckiego i Miasta Bolesławiec i innych gmin, młodzież szkół o profilu wojskowym, żołnierze 23 Śląskiego Pułku Artylerii, a przede wszystkim żołnierze byłej 62 Kompanii Specjalnej Commando. Po powitaniu gości przez prezesa Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando płk. Żdana Andrzeja zasłużonym żołnierzom, gościom wręczono odznaczenia wojskowe, medale i odznaki oraz ryngrafy Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Kompanii. Miło nam poinformować, że jednym z nagrodzonych był dziennikarz Bolec.Info Kazimierz Marczewski. Nasz redaktor otrzymał przepiękny ryngraf Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy Commando w dowód uznania i szacunku, za bezinteresowne promowanie działalności byłych żołnierzy Commando.

Po tej ceremonii odbył się apel pamięci i uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniających zmarłych komandosów.
Po wystąpieniu gości, na zakończenie uroczystości oficjalnych odbyła się defilada byłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando.
W sobotę byli żołnierze Commando uczestniczyli w spotkaniu towarzyskim, a w niedzielę 7 września 2014 odwiedzili groby zmarłych kolegów, na bolesławieckim cmentarzuW dowód uznania i szacunku

~Bolecnauta 8 września 2014r. o 14:27
Commando to jedna z najlepszych organizacji w Bolesławcu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~x 8 września 2014r. o 20:51
Impreza wojskowa, a w częsci oficjalnej ,zapomniało się, ;( o hymnie , wstyd, żołnierze stali z flagą jak pajace bo nawet nie było okazji aby wciągnąć na maszt. (...)

Zmoderowano 08.09.2014 godz.20:54 - powód: offtop oraz złośliwości (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~egon 9 września 2014r. o 8:32
poczytaj sobie gdzie i kiedy odgrywa się hymn- a
jak Ci się nie podobało to trzeba było iść do domu a nie głupio komentować nie swoją uroczystość
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ 9 września 2014r. o 20:05
Wspaniali ludzie! Można Im tylko pozazdrościć ,że potrafią tak zorganizować się , spotykać po latach. Gratulacje !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6979
E 9 września 2014r. o 20:56
W 62 Kompanii Specjalnej Commando, mamy swojego...Człowieka ;)

"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7632
VIP007 10 września 2014r. o 9:58
E,,,to zapewne jakiś cicho-ciemny,,,,, ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec