Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
11 października 2016r. godz. 14:16, odsłon: 11617, Kazimierz Marczewski

PiS ze zgodą na koalicję w powiecie

- Uzyskałem zgodę władz naczelnych PiS na nasz udział w koalicji w powiecie - mówi Jan Russ, przewodniczący PiS.
Jan Russ
Jan Russ (fot. Krzysztof Krzemiński)

Rozmowy dotyczące zmian w koalicji rządzącej w powiecie nabierają dynamiki. Jak dowiedział się Portal Bolec.Info, lokalne PiS uzyskało od władz krajowych partii zgodę na udział w koalicji zarządzającej powiatem.

- W poniedziałek, 10 października 2016r., spotkałem się w Legnicy na konsultacjach z Adamem Lipińskim, wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. Mogę powiedzieć, że uzyskaliśmy zgodę na udział w koalicji, która będzie zarządzać w przyszłości powiatem. Nie mogę powiedzieć w jakiej konfiguracji, bo rozmowy jeszcze trwają i do końca nie zostały zakończone - mówi Jan Russ, Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w powiecie bolesławieckim.

- Dwa głosy jakie posiadamy w Radzie Powiatu są teraz bardzo silne. My chcemy działać dla dobra mieszkańców, nie interesuje nas atak na poszczególnych członków Zarządu czy Rady. Dobro mieszkańców powiatu jest dla nas najważniejsze - mówi Russ. -  Jaka będzie ta docelowa koalicja, w której chcemy uczestniczyć jeszcze ostatecznie nie wiemy. Jeszcze raz chcę podkreślić to, że zrobimy wszystko dla dobra mieszkańców powiatu bolesławieckiego - dodaje.

Okazuje się, że w tym samym miejscu i w tym samym czasie w Legnicy przebywał również prezydent Bolesławca Piotr Roman.

- To był czysty przypadek, że panowie w trójkę spotkali się właśnie tutaj.Pan prezydent nie prowadził żadnych rozmów politycznych ani z Adamem Lipińskim, ani Janem Russem - mówi Agnieszka Gergont rzecznik prasowy Urzędu Miasta. - Rozmowy także nie dotyczyły sytuacji w powiecie bolesławieckim i ewentualnej nowej koalicji - dodaje rzeczniczka.

Jak wynika z ostatnich kalkulacji opozycja ma w Radzie Powiatu aż 12 głosów. To za mało, aby odwołać starostę Kwaśniewskiego. Za mało głosów ma też koalicja, aby odwołać wicestarostę Haniszewskiego.

PiS ze zgodą na koalicję w powiecie

~sympatyk PiS niezalogowany
18 października 2016r. o 10:05
Wierzę, że owo zielone światło z "góry" nie odnosi się do koalicji PiS z PO i SLD. Warto przypomnieć co Pan Russ mówił podczas pierwszej sesji obecnej kadencji 1. grudnia 2014 roku po wyborach nt. etatowego członka zarządu.

"...Radny Jan Russ – zabierając głos – stwierdził, że będąc radnym IV kadencji Rady Powiatu Bolesławieckiego, z radością przyjął fakt ograniczenia odpłatności za uczestnictwo w pracach Zarządu Powiatu poprzez eliminację stanowiska etatowego członka zarządu powiatu.
Radny stwierdził, że w jednostkach organizacyjnych powiatu dąży się do ograniczania liczby etatów, nawet tych najmniej płatnych i dodał, że skoro przez pół roku sprawdziło się rozwiązanie, że dwóch etatowych członków zarządu powiatu daje sobie radę, to po co to zmieniać..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 października 2016r. o 11:27
~Do: tchorza i psychopaty napisał(a): Jak Pan śmie tak obrażać bliźnich?
Prosze pamietac, ze to zło do Pana a także do Pana najbliższych wróci!!!
Proszę napisać coś o Pana osiągnięciach i co Pan dobrego zrobił dla Polski.
Tylko z dnia dzisiejszego:
- urzędniczka MS z czasów PO i PSL zgarnela z reprywatyzacji 38 mln, zatrzymana;
- afera z prywatyzacja za czasow PO i PSL "Rzeczpospolitej";
- PO z Niesiołowskim, korupcja z biznesmenami firmy AIStal;
- protestujący ekolodzy w sprawie rzekomej ochrony Puszczy kupieni przez Niemców i Rosjan z Nord Stream.
O tym, że ten rurociąg zagraża bardzo poważnie ekosystemowi Morza Bałtyckiego juz ci ekolodzy nie protestują. Czy to przypadek?

Te wszystkie afertki o których tu mowa to i tak malutki pikuś przy SKOKACH tal mocno lobbowanych i chronionych przez PIS. Więc jak o honorze tu mowa to raczej ciężko go znaleźć wśród zakłamanej sekty PIS
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~z PiS niezalogowany
18 października 2016r. o 11:58
Jesli radni PiS zgodzą się na koalicje z PO i SLD to wielu ludzi opuści PiS na znak prostestu z powiadomieniem władz centralnych. PiS to nie tylko Pan Russ
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Tadi niezalogowany
18 października 2016r. o 12:15
~z PiS napisał(a): Jesli radni PiS zgodzą się na koalicje z PO i SLD to wielu ludzi opuści PiS na znak prostestu z powiadomieniem władz centralnych. PiS to nie tylko Pan RussPowiadomić to możesz umysł, że g.....o jest już w spodniach
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~PiS i SLD niezalogowany
18 października 2016r. o 23:15
Pis i sld... to by było niezłe i Pis pokazałby swoją twarz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMAEfekt-Okna zaprasza