Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
18 października 2016r. godz. 11:47, odsłon: 6387, Kazimierz Marczewski/UM

Bogdan Fiałkowski otrzymał cenne wyróżnienie

Marszałek Cezary Przybylski wręczył Bogdanowi Fiałkowskiemu nagrodę za szczególne osiągnięcia dla regionu.
Bogdan Fiałkowski Cezary Przybylski
Bogdan Fiałkowski Cezary Przybylski (fot. UM)

Uroczysta XXVI sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z okazji VII Święta Województwa Dolnośląskiego, odbyła się 15 października 2016 roku w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W czasie tej sesji nagrodę za szczególne osiągnięcia dla regionu od Marszałka Dolnego Śląska Cezarego Przybylskiego otrzymał Bogdan Fiałkowski wiceprezes Stowarzyszenia Commando.

- Ta nagroda, to nagroda dla wszystkich byłych żołnierzy Commando, którzy jako wolontariusze pracują na rzecz naszego Stowarzyszenia - mówi w rozmowie Bolec.Info Bogdan Fiałkowski. - Ja tylko ich reprezentuję, jestem im wdzięczny za współpracę. Stanowimy jeden zespół i to jest najważniejsze. Staramy się robić to co najlepiej potrafimy, cieszymy się, że nas zauważono - dodaje.

Poniżej prezentujemy niektóre dokonania Bogdana Fiałkowskiego.

Żołnierz zawodowy, posiadający uprawnienia instruktorskie z jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Za długoletnią służbę wojskową  odznaczony medalami resortowymi: Srebrnym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie, a także Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju. Inicjator założenia Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando.

Pomysłodawca i organizator zawodów o zasięgu ogólnopolskim takich jak: Ogólnopolskie Mistrzostwa Sportowo Obronne dla Klas Mundurowych, Ogólnopolskie Mistrzostwa Sportowo- Obronne dla Narodowych Sił Rezerwowych, Techniczno Obronne Manewry z Rozszerzonym Prawem Humanitarnym, a także zawodów o zasięgu międzynarodowym - Centralny Zlot Klas Mundurowych Żagań. Ponadto organizuje zawody propagujące zdrowy tryb życia: Bieg i Turniej strzelecki „Dla Wyklętych 1963”, Cross Commando o statuetkę „Brunatnego Niedźwiedzia” , Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando ma podpisane umowy o współpracy partnerskiej z 18 szkołami ponadgimnazialnymi prowadzącymi klasy mundurowe, aktywnie współpracuje także z jednostkami i instytucjami wojskowymi.  Organizuje okolicznościowe pikniki oraz festyny: Piknik sportowo-obronny z okazji Dnia Dziecka, Festyn militarny „Wojsko w naszym mieście” z okazji Święta Wojska Polskiego, Piknik artyleryjski w ramach obchodów święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Na rzecz osób niepełnosprawnych co roku organizuje festyn mikołajkowy z grami i zabawami militarnymi, połączony z wręczaniem paczek żywnościowych. Stowarzyszenie uczestniczy w  programie „Bezpieczny Dolnoślązak”, Od paru lat jest w czołówce stowarzyszeń, które za swoja działalność wyróżniane są przez Ministerstwo Obrony Narodowej specjalnym podziękowaniem za „Za wybitne zaangażowanie w działalność na rzecz umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej”.  

Za dotychczasową działalność na odcinku cywilnym Bogdan Fiałkowski otrzymał od najwyższych władz państwowych i ministerialnych takie odznaczenia i medale jak Złoty Krzyż Zasługi,  Krzyż za Zasługi Dla Związku Inwalidów Wojennych RP, Medal za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Odznakę Honorową Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego, a także Odznakę Zasłużony Żołnierz RP.

Doceniony został także przez władze samorządowe, otrzymując Tytuł Wolontariusz Roku Powiatu Bolesławieckiego w kategorii Wolontariusz Dorosły, Nagrodę i Statuetkę za Promocję Miasta Bolesławiec, a także Srebrną Odznakę Honorową Zasłużony Dla Województwa Dolnośląskiego.Bolec.Info - zdjęcieBolec.Info - zdjęcie

Bogdan Fiałkowski otrzymał cenne wyróżnienie

7632
#VIP007 nieaktywny
19 października 2016r. o 20:30
Tak 3mać Bodi -gratulacje,,,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).