ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4598, 6 czerwca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama ZSET Twoją szkołą!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony24 stycznia 2017r. godz. 20:13, odsłon: 6095, Zlecony tekst
Praca za granicą? Zobacz, gdzie jej szukać
Nie od dziś wiadomo, że praca za granicą po prostu się opłaca.
Bolesławiec - Informacje: Praca za granicą? Zobacz, gdzie jej szukać Praca za granicą? Zobacz, gdzie jej szukać (fot. )

Przekonało się o tym już wielu Polaków - jedni wyjeżdżają do innych państw na prace sezonowe czy tymczasowe, inni zaś postanowili wyemigrować z Polski właśnie w celach zarobkowych. Nic dziwnego, w końcu każdy chce dobrze zarabiać, by móc pozwolić sobie na komfortowe życie w przyzwoitych warunkach. Jak jednak znaleźć pracę poza granicami naszego kraju? Czy to jest trudne? Od czego tak naprawdę zacząć?

Siła znajomości

Z pewnością możesz bez problemu wymienić kilkoro swoich znajomych, którzy na przestrzeni ostatnich lat albo wyjechali do innego kraju za pracą, albo co jakiś czas imają się dodatkowych prac tymczasowych za granicą na przykład przy zbiorze owoców. Od nich możesz uzyskać pierwsze przydatne informacje na temat takiej pracy. Co więcej, jeśli twoi znajomi “siedzą w temacie” być może będą mogli pomóc ci w znalezieniu pierwszej pracy za granicą. Jeśli jednak nie mają takiej możliwości - nic straconego!

Facebook twoim sprzymierzeńcem

Na Facebooku możesz odnaleźć wiele grup dyskusyjnych czy fanpage’ów, na których różni ludzie oferują pracę w innym kraju dla naszych rodaków. Te najbardziej popularne strony skupiają po kilkadziesiąt tysięcy użytkowników tego portalu społecznościowego, co sprawia, że pojawia się tam naprawdę wiele ciekawych ofert. Warto tam zajrzeć - być może to będzie idealne rozwiązanie dla ciebie. Z odnalezieniem właściwych stron nie powinieneś mieć żadnych problemów. Po wpisaniu frazy “praca za granicą” w wyszukiwarkę Facebooka od razu wyświetli się długa lista stron, które skupiają swoją aktywność wokół tego tematu.

Praca na forum

Jeśli jednak informacje znalezione na FB nie spełnią twoich oczekiwań, możesz zajrzeć na liczne fora, które zajmują się tematyką pracy w innych krajach. Oprócz możliwości poznania doświadczeń innych osób, które wyjeżdżają za chlebem, masz szansę zdobyć tam także wiele praktycznych informacji dotyczących warunków pracy w poszczególnych krajach. Wiele for internetowych posiada oczywiście wątki dotyczące samych ogłoszeń i ofert pracy. Warto również zwrócić uwagę na fora zakładane dla polskich społeczności za granicą. W końcu osoby, które już są w danym kraju, będą miały największe pojęcie o lokalnych ofertach pracy.

Pomoc profesjonalistów

Jeszcze inny sposób to przeglądanie portali z ogłoszeniami dotyczącymi pracy. Większość tego typu stron oferuje zarówno prace w kraju (zdecydowana większość ogłoszeń), jak i za granicą. Choć istnieją także internetowe portale pracy, które są dedykowane właśnie pracy za granicą, jak na przykład www.pracujwunii.pl. Bardzo dużą zaletą ofert, które pojawiają się na tego typu stronach, jest to, że są one zweryfikowane i potwierdzone. Te najbardziej popularne portale bardzo dbają o to, by oferty, jakie są publikowane, miały sprawdzoną opinię. Wiele ofert publikowanych na takich portalach to oferty agencji pośrednictwa pracy. Warto kontaktować się z pośrednikami również poza portalem, bo możliwe, że mają w swojej ofercie takie ogłoszenie, którego nie znalazłeś na portalu. Możesz kontaktować się z nimi zarówno przez ich strony internetowe, jak i odwiedzając oddział agencji. Zorientuj się, czy biuro danego pośrednika jest również w twojej miejscowości. Plusem skorzystania z takiej pomocy jest to, że jej pracownicy są w stanie pomóc ci w przypadku jakichś wątpliwości czy pytań. Skorzystanie z pomocy agencji pracy jest bezpłatne, choć pośrednik może wymagać zwrotu kosztów poniesionych w trakcie współpracy. Do takich kosztów należy na przykład tłumaczenie dokumentów.

Praca na wyciągnięcie ręki

Dziś tak naprawdę masz szansę znaleźć pracę, nie wychodząc nawet z domu. Skorzystaj z tej okazji. Być może uda ci się znaleźć pracę, która będzie odpowiadała nie tylko twoim kwalifikacjom, ale i oczekiwaniom finansowym. Znalezienie pracy za granicą nie jest wyzwaniem, jeśli masz właściwe nastawienie i wiesz, gdzie szukać. Na pewno gdzieś jest oferta, która czeka właśnie na ciebie. Powodzenia!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

sylwia4012   10 października 2017r. o 0:33

sylwia4012

Postów: 32

Mój brat pracuje w Belgii jako elektryk, został zatrudniony przez polską firmę budowlaną Ensila, która wysyła swoich pracowników za granicę . Fajna sprawa, bo za mieszkanie nie ponosi żadnych kosztów, opłaca je pracodawca, warunki zakwaterowania są dobre, zarobki też. Według mnie przez tego typu firmy należy szukac przede wszystkim pracy, gdzie ryzyko, że zostaniemy oszukani jest zerowe. Oni nadal poszukują fachowców-budowlańców, jakby ktoś był zainteresowany.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   10 października 2017r. o 1:04

~~

Postów:

Ostatni gasi światło. Ciekawe kto to będzie. Komu będą służyć nasi politycy, urzędnicy lokalni itp.
A jeszcze 15 lat temu miasto to tętniło życiem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ostatnich gryzą psy   10 października 2017r. o 7:26

~~Ostatnich gryzą psy

Postów:

Prawda , praca za granicą się opłaca . Finansowo.
Jednak konsekwencje są bardzo często smutne. Wiele młodych rodzin zostaje rozbitych z powodu długotrwałej rozłąki. Wielu młodych ludzi nie wróci do Polski.Dotyczy to niestety tych najzdolniejszych.
Ktoś płaci redakcji za reklamę tego typu.
Wyjeżdżajcie bo tam jest lepiej.Tu ci którzy są winni że musicie wyjechać trzymają się przy władzy za Wasze pieniądze.
Za Wasze pieniądze wykupują też urzędnicze reklamy na portalu aby robić konkurencje uczciwie prowadzącym firmy. Co to jest ten TBS ? Potworek państwowy.
Czym więcej komuny /500+/ tym szybciej wszyscy wyjadą.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Do ostatnich gryzą psy   10 października 2017r. o 9:20

~~Do ostatnich gryzą psy

Postów:

Zgodzę się z tobą ze praca się opłaca ale z tymi rodzinnymi konsekwencjami się nie zgodzę moja rozłąka z żona i dziećmi trwała 8mcy. A teraz jestem już z żona i dziećmi od 5 lat razem najpierw trochę trzeba było pomyśleć o nich i dla nich się z rozłąka pomęczyć! Jedno jest pewne opłacało się! A za swój wyjazd z ojczyzny obwiniam ustrój polityczny i tych bandę posłów przepraszam osłów bo to przednich w Polsce jest jak jest i nigdy to się nie zmieni! Służba Zdrowia kulej jak porzucony pies z przetrąconą łapą, policja nie daleko odbiega od gestapo a prezydent to dupa bo kaczor za gzdyla go trzyma!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Saper na każdą bombe   10 października 2017r. o 10:45

~~Saper na każdą bombe

Postów:

Na ten temat to można książke napisać pt. "Emigracja - jechać, zostać, wracać?"
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~kaloski   27 listopada 2017r. o 3:12

~~kaloski

Postów:

Wiem, że firma https://www.carework.pl szuka osób do pracy w charakterze opiekunów osób starszych. Jak macie możliwość wyjechania do pracy do Niemiec, to warto się z nimi skontaktować. Praca łatwa nie jest, ale można bardzo dobrze zarobić, teraz wiele osób decyduje się na taki wyjazd.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Lombard Prawy DuzyCasusMORENAAutogazMRparts
reklama Mieszkania w prestiżowej lokalizacji
Inne informacje z regionu
reklama Przyszłość z klasą!