Quantcast
Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Pamiętacie Sprawę łódzkiego Pogotowia W Bolesławcu? Handel Uprawnieniami Ratowniczymi Itp? Dajcie Znać. Nazwiska Przypadki. Pamiętam
od Ja dla Wszyscy którzy mają info
Drodzy Polacy, Jeśli Popieracie Władimira Władimirowicza, Zapraszamy Do Wyrobienia Rosyjskiego Paszportu I Imigracji Do Rosji.
od RUS Biuro Paszportowe dla Polacy za Panem Putinem
Ludzie Chcecie żyć ? Zróbcie Porządek Z Trucicielami Pozwolenia Można Wycofać Starostę Można Wyrzucić A Warszawskich Kumpli Korpo O
od Ja dla Ludzie
Obietnice, Obietnice... Obietnice.'' Przyjdź Do Mnie''. Zabrakło- Stwórzmy Coś Nowego, Tylko Naszego, Nie Pospolitego... Nie Piszę Si
od ja dla D
BolecFORUM Nowy temat
14 marca 2017r. godz. 21:40, odsłon: 2044, Zlecony tekst

Mała architektura w ogrodzie

Każdy posiadacz własnego ogrodu chce, by wyglądał on pięknie.
(fot. Mała architektura w ogrodzie)

Idealnie przycięte trawniki, rabaty kwiatowe w różnej kolorystyce, altanka to tylko niektóre elementy zdobiące miejsce wypoczynku.

Jak zaplanować ogród

Właściwe zaplanowanie ogrodu jest niezwykle ważne, ponieważ wiele jego elementów planujemy na kilka lat. Dotyczy to zarówno roślinności jak i wyposażenia ogrodu. Najważniejszym elementem planowania jest wyznaczenie poszczególnych stref. Klomby kwiatowe, trawniki, drzewa i krzewy ozdobne, ścieżki, pergole, miejsce do grillowania, strefa zabaw dla dzieci to tylko niektóre elementy. Zmieniają się one w zależności od sposobu wykorzystania ogrodu i czasu, który możemy przeznaczyć na jego pielęgnację. Niezależnie od dokonanego wyboru zawsze w ogrodzie musi znaleźć miejsce do wypoczynku. Mogą to być same fotele drewniane, ale również może być to altana ogrodowa z całym wyposażeniem do grillowania.

Bolec.Info - zdjęcieŹródło: https://www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane

Mała architektura w ogrodzie

Pod tym mianem kryją się zarówno altanki ogrodowe, jak i ławki, mostki, donice, huśtawki, płotki, ogrodzenie. Najważniejszym miejscem w ogrodzie jest altana. Może mieć różny kształt i wielkość. Najprostsze modele służą tylko jako schronienie przed deszczem i słońcem, ale w zależności od konstrukcji i wyposażenia mogą także zapewniać użytkowanie przez cały rok.

Niezbędnym wyposażeniem altany i  ogrodu są meble. Mogą być to lekkie meble plastikowe, ale znacznie lepiej prezentować będą się meble drewniane, są solidniejsze i lepiej się prezentują.Duży ogród stwarza większe możliwości aranżacyjne. Możemy rozmieścić w nim pergole porośnięte pięknie kwitnącymi krzewami róż lub powojnikami, drewniane ławki, płotki oddzielające klomby i ścieżki.

W ogrodzie warto wygospodarować odrębne miejsce dla dzieci, dzięki czemu nie będą przeszkadzały dorosłym. Zachwycone będą piaskownicą, huśtawkami, ale przede wszystkim drewnianym domkiem umieszczonym na wysokości. Oczywiście wewnątrz muszą znajdować się małe mebelki, a wyjście z domku powinna stanowić zjeżdżalnia.

Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec
MSWL Zaprasza
MORENA Zaprasza