ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4880, 11 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

14 marca 2017r. godz. 21:40, odsłon: 1681, Zlecony tekst
Mała architektura w ogrodzie
Każdy posiadacz własnego ogrodu chce, by wyglądał on pięknie.
Bolesławiec - Informacje: Mała architektura w ogrodzie (fot. Mała architektura w ogrodzie)

Idealnie przycięte trawniki, rabaty kwiatowe w różnej kolorystyce, altanka to tylko niektóre elementy zdobiące miejsce wypoczynku.

Jak zaplanować ogród

Właściwe zaplanowanie ogrodu jest niezwykle ważne, ponieważ wiele jego elementów planujemy na kilka lat. Dotyczy to zarówno roślinności jak i wyposażenia ogrodu. Najważniejszym elementem planowania jest wyznaczenie poszczególnych stref. Klomby kwiatowe, trawniki, drzewa i krzewy ozdobne, ścieżki, pergole, miejsce do grillowania, strefa zabaw dla dzieci to tylko niektóre elementy. Zmieniają się one w zależności od sposobu wykorzystania ogrodu i czasu, który możemy przeznaczyć na jego pielęgnację. Niezależnie od dokonanego wyboru zawsze w ogrodzie musi znaleźć miejsce do wypoczynku. Mogą to być same fotele drewniane, ale również może być to altana ogrodowa z całym wyposażeniem do grillowania.

Źródło: https://www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane

Mała architektura w ogrodzie

Pod tym mianem kryją się zarówno altanki ogrodowe, jak i ławki, mostki, donice, huśtawki, płotki, ogrodzenie. Najważniejszym miejscem w ogrodzie jest altana. Może mieć różny kształt i wielkość. Najprostsze modele służą tylko jako schronienie przed deszczem i słońcem, ale w zależności od konstrukcji i wyposażenia mogą także zapewniać użytkowanie przez cały rok.

Niezbędnym wyposażeniem altany i  ogrodu są meble. Mogą być to lekkie meble plastikowe, ale znacznie lepiej prezentować będą się meble drewniane, są solidniejsze i lepiej się prezentują.Duży ogród stwarza większe możliwości aranżacyjne. Możemy rozmieścić w nim pergole porośnięte pięknie kwitnącymi krzewami róż lub powojnikami, drewniane ławki, płotki oddzielające klomby i ścieżki.

W ogrodzie warto wygospodarować odrębne miejsce dla dzieci, dzięki czemu nie będą przeszkadzały dorosłym. Zachwycone będą piaskownicą, huśtawkami, ale przede wszystkim drewnianym domkiem umieszczonym na wysokości. Oczywiście wewnątrz muszą znajdować się małe mebelki, a wyjście z domku powinna stanowić zjeżdżalnia.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


KlekusiowoDomoExprtWeterynarzNoclegi Klekusiowo
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu