ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4589, 28 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Dom Seniora zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

PILNE!26 kwietnia 2017r. godz. 10:03, odsłon: 7609, Bolec.Info
Będą kształcić ceramików!
Po 15 latach szkoła przy Komuny Paryskiej wraca do kształcenia ceramików. Nabór już się zaczyna.
Bolesławiec - Informacje: Będą kształcić ceramików! Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" (fot. Bernard Łętowski)

- Nasza reakcja to wielka radość i sympatia do samorządowców, że udało się to przeprowadzić i taki kierunek powstaje - mówi Paweł Zwierz, współwłaściciel Fabryki Naczyń Kamionkowych "Manufaktura", jednego z trzech największych producentów bolesławieckiej ceramiki. - Mamy ogromne braki kadrowe, jesteśmy zmuszeni do zatrudniania obcokrajowców a to da szansę na poprawienie kwalifikacji młodych ludzi na bolesławieckim rynku pracy. Na pewno absolwenci mają gwarantowane zatrudnienie w zakładach ceramicznych. Kibicujemy szkole, wspieramy ją i możemy pomóc szkole naukowo i technicznie przy wspieraniu edukacji. Praktyki też będzie można u nas odbyć. A ze względu na to, że Manufaktura wyznacza nowe trendy we wzornictwie w bolesławieckiej ceramice już teraz zapraszamy absolwentów i uczniów do nas.

Uruchomienie nowego kierunku kształcenia to wielki sukces Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, którym od piętnastu lat kieruje Laura Słocka-Przydróżna (wczoraj wygrała konkurs i będzie dyrektorką placówki kolejne pięć lat). Pani dyrektor specjalnie dla Bolec.Info opowiedziała o powrocie szkoły do ceramicznej tradycji:

Zdaniem pani dyrektor nowy kierunek da pewne wejście na rynek pracy i przygotowanie do pracy na różnych stanowiskach pracy w zakładach ceramicznych, od produkcji i zdobienia po sprzedaż wyrobów.

- To świetna wiadomość i pierwszy krok do normalności, bardzo mnie to cieszy - mówi starosta Karol Stasik, który już dawno, jeszcze jako prezes Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec" i przewodniczący Rady Powiatu, zabiegał o powstanie takiego kierunku kształcenia. - Przemysł oczekuje tak dalece wyszkolonego kandydata do pracy, żeby nie trzeba go było już szkolić w zakładzie, a to nie będzie łatwe. Ale wierzę, że nasza szkoła przygotuje młodych ludzi do zawodu jak najlepiej.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~~Połykaczka kijanek   26 kwietnia 2017r. o 10:21

~~Połykaczka kijanek

Postów:

Szkoła przyzakładowa - "relikt komuny".
Szkoła państwowa podatkowa ale zyski z naszej "inwestycji" sprywatyzowane - tak zwana nowoczesność europejska.
Pracodawca chciałby zatrudniać swoich ale "musi" obcych - brak chęci do inwestowania w pracownika i jazda po najmniejszej linii oporu.
BTW - szkoda gadać, relikt centralnego planowania z elementami przymusu płacenia z podatków na ich fanaberie i jeszcze każą się z tego cieszyć.

"Relikt komuny" byłby tu najlepszym rozwiązaniem ale mamy hamulcowego czyli BTW z genialnym i pomysłami nie za swoje pieniądze.
Nauczyciele też robótkę mieć będą.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~?   26 kwietnia 2017r. o 13:51

~~?

Postów:

I będą zatrudniać obcokrajowców, bo im się to opłaca. A od takiego pie rdo lenia ze się cieszą to aż się pawia chce puścić. Niech zaczną normalnie płacić i ZUS bez kombinacji opłacać
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Dob   27 kwietnia 2017r. o 18:47

~~Dob

Postów:

Pomysł wygląda na dobry.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   28 kwietnia 2017r. o 12:40

~~

Postów:

panią dyrektor pamiętam dobrze w 95 nie chciała mnie przyjąć do pracy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~BYły pracownik FNK   28 kwietnia 2017r. o 13:29

~~BYły pracownik FNK

Postów:

Jakby lepiej płacili i traktowali swoich pracowników którzy pół życia poświęcili pracując w FNK Manufaktura mieli by super kadrę. A tak ludzie się zwalniają bo pracuję się nie dla idei tylko po to by zarobić a nie za najniższą ... no może 100 zł więcej :P niż najniższa. Paranoja. Jak czytam takie farmazony wypowiedziane przez właściciela który ma w nosi pracowników nóż się w kieszeni otwiera.

Pracowałam tam kupę lat, wyrabiałam akord a zwolniono mnie bo nie bałam się mówić o wyzysku. WSTYD!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

CasusMORENAAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Mieszkania w prestiżowej lokalizacji
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza