Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Lodowisko w Zamku Kliczków!
REKLAMA Lodowisko w Zamku Kliczków!
BolecFORUM Nowy temat
Wideo
2 lipca 2018r. godz. 11:17, odsłon: 10180, Bolec.Info

Czy marszałek wie, co finansuje?

Cezary Przybylski myśli że wspiera Gliniadę i umywa ręce? Zapomniał jak był Glinoludem?
Cezary Przybylski był gościem redakcji Bolec.Info
Cezary Przybylski był gościem redakcji Bolec.Info (fot. Bolec.Info)

4000 zł przeznaczył Urząd Marszałkowski na imprezę organizowaną przez Stowarzyszenie Bolesławianie.eu. Organizowany po raz pierwszy event jest reklamowany jako "powrót parady" ludzi pomalowanych glinianym leiwem. W dodatku portal internetowy, dla którego pracują członkowie stowarzyszenia promuje imprezę zdjęciem z Gliniady. Wygląda to na podróbkę imprezy organizowanej przez Bogdana Nowaka od 12 lat albo przynajmniej próbę wykorzystania jej ogromnej sławy.

W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy oświadczenie Bogdana Nowak w tej sprawie, które możecie przeczytać TUTAJ. Temat był też poruszony w naszym piątkowym programie "W samo południe" - możecie go obejrzeć TUTAJ.

Marszałek województwa Cezary Przybylski wsparł tegoroczne wydarzenie kwotą 4000 zł choć stowarzyszenie Bolesławianie.eu w konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w 2018 r wnioskowało o 19 850 zł. Według oferty stowarzyszenia cały budżet imprezy to 54 410 zł.

Gdy spytaliśmy marszałka o wsparcie dla tej imprezy powiedział:

- Dla mnie istotne jest by wspierać te przedsięwzięcia, które na stałe wpisały się w uroczystości. Jeżeli Gliniada zagościła i jest jakimś trwałym elementem działań i obchodów w Bolesławcu, no to uważam, że trzeba je wspierać - powiedział nam marszałek. Wynika z tego, iż myśli on, że wspiera prawdziwą  Gliniadę Bogdana Nowaka. 

Marszałek stwierdził, że nie zna oświadczenia twórcy Gliniady i że sprawę rozstrzygnie sąd. Powiedział także, że dla komisji konkursowej istotna była ranga imprezy, którą dofinansowano.

- Ranga tej imprezy naprawdę jest duża, bo pod słowem Gliniada, która rzeczywiście jest kojarzona z Bogdanem Nowakiem, jest nie tylko marka polska, ale marka europejska, można powiedzieć nawet - światowa - stwierdził marszałek.

Tyle, że impreza Stowarzyszenia Bolesławianie.eu jest organizowana po raz pierwszy, więc nie wiemy o jakiej randze pan marszałek mówi. Posłuchajcie sami:

Marszałek Przybylski powinien doskonale odróżniać Gliniadę od produktów gliniadopodobnych, sam w 2008 roku był Glinoludem i uczestniczył w paradzie jako starosta bolesławiecki. W roku 2014 wsparł oryginalną Gliniadę Bogdana Nowaka już jako marszałek i wziął w niej udział.

Bolec.Info - zdjęcie Marszałek Przybylski na Gliniadzie 2014 w Bolesławcu.

Bolec.Info - zdjęcie Rok 2008 - Ówczesny starosta bolesławiecki, Cezary Przybylski jako Glinolud.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że event mogący okazać się podróbką Gliniady prawdopodobnie wspiera także miasto przy pomocy BOK MCC. Do sprawy wrócimy.

Czy marszałek wie, co finansuje?

~~Purpurowy Kopytnik niezalogowany
11 lipca 2018r. o 21:17
Widze ze trafiliscie na piete achillesową pana emema. Nie ruszajcie tematu pieniedzy z ratusza bo was zbanuje buhahahahahahahahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim. Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec
MORENA Zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza