Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Marzena Machałek
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
9 maja 2019r. godz. 08:44, odsłon: 3488, Gmina Osiecznica

Piknik rycerski w Kliczkowie

O godzinie 12-tej rozpoczęła się część oficjalna imprezy uroczystą paradą rycerską z Folwarku do Zamku Kliczków.
Majówka Rycerska w Kliczkowie
Majówka Rycerska w Kliczkowie (fot. Kazimierz Marczewski)

W dniu 01 maja 2019 r mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniu promocyjno-kulturalnym tj. „Pikniku rycerskim”, który odbył się na Zamku Kliczków podczas „Majówki Historycznej”.

Bolec.Info - zdjęcie

Piknik rozpoczął się o godzinie 10-tej bezpłatnym poczęstunkiem dla 300 osób (mieszkańców gminy i uczestników projektu). Poczęstunek był serwowany na Folwarku książęcym do godziny 11-tej. O godzinie 12-tej rozpoczęła się część oficjalna imprezy uroczystą paradą rycerską z Folwarku do Zamku Kliczków. Po paradzie zostały przedstawione grupy rycerskie. W ramach „Majówki Historycznej” można było wziąć udział w historycznych grach dla dzieci i dorosłych, warsztatach historycznego rzemiosła dla dzieci i dorosłych, dzieci mogły także pokręcić się na historycznej karuzeli. W imprezie uczestniczyło ponad tysiąc osób.

Bolec.Info - zdjęcie

„Piknik rycerski” był jednym z wydarzeń promocyjno-kulturalnych projektu pn.”Łużyce–Bory, rowerem przez kulturowe i przyrodnicze dziedzictwo pogranicza” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
Partnerem Wiodącym projektu jest Gmina Bolesławiec przy współpracy z Gminą Warta Bolesławiecka, Gminą Osiecznica, Gminą Miejską Bolesławiec oraz partnerem niemieckim – Miastem Bernsdorf.

Bolec.Info - zdjęcie

W ramach projektu zaplanowano budowę dwóch odcinków ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bolesławiec (odcinek Kruszyn-Łaziska o długości 3,625 km) i Gminy Warta Bolesławiecka (3,33 km), biegnących po nieczynnym nasypie kolejowym, zagospodarowanie przebiegu szlaku rowerowego w miejsca wypoczynku wyposażone w ławostoły, kosze na śmieci i stojaki na rowery (na obszarze Gmin Bolesławiec, Warta Bolesławiecka, Osiecznica), montaż dwujęzycznych tablic turystycznych (dodatkowo na terenie Gminy Miejskiej Bolesławiec) oraz wykonanie oznakowania całości przebiegu szlaku(o długości ponad 62 km).

Bolec.Info - zdjęcie

Po stronie niemieckiej zaplanowano modernizację parku miejskiego, który znajduje się na trasie istniejącej „Żabiej ścieżki” i jest zlokalizowany na obszarze ochrony krajobrazu „Bernsdorfer Teichlandschaft”. Zamierzone prace obejmą m.in. stworzenie ścieżki edukacyjnej, wydzielenie miejsc rekreacyjnych (plac do wypoczynku, platforma widokowa) oraz oznakowanie obszaru w tablice informacyjne przedstawiające m.in. opisy długowiecznych drzew zlokalizowanych na terenie parku.

Bolec.Info - zdjęcie

W ramach   popularyzacji wiedzy o dziedzictwie przyrodniczo-kulturowym obszaru realizacji projektu zostanie utworzona 2-języczna aplikacja mobilna i strony internetowe. Oprócz elementów z zakresu udostępnienia informacji cyfrowej Partnerzy przewidzieli również wykonanie dwujęzycznych papierowych map turystycznych, które będą zawierały opisy szlaków oraz parku w Bernsdorf. Celem projektu jest rozwój infrastruktury na szlakach przyrodniczo-kulturowych obszaru transgranicznego, popularyzacja oraz wykorzystanie ich potencjału do realizacji wspólnych przedsięwzięć i promocji regionu pogranicza polsko-saksońskiego.

Bolec.Info - zdjęcie

W ramach projektu zrealizowano już trzy wspólne wydarzenia promocyjno-kulturalne:
Konferencja inauguracyjna w Gminie Bolesławiec
Wydarzenie inauguracyjne w Mieście Bernsdorf
Piknik rycerski w Gminie Osiecznica
Przed nami kolejne trzy wspólne wydarzenia promocyjno-kulturalne:
Piknik rowerowy w Gminie Bolesławiec
Piknik rodzinny w Gminie Warta Bolesławiecka
Dzień parków i ogrodów w Mieście Bernsdorf

Bolec.Info - zdjęcie

Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim. Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
REKLAMA MediaExpert zaprasza
REKLAMA Krzysztof Dziarmaga