ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4626, 4 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony9 maja 2019r. godz. 08:44, odsłon: 2402, Gmina Osiecznica
Piknik rycerski w Kliczkowie
O godzinie 12-tej rozpoczęła się część oficjalna imprezy uroczystą paradą rycerską z Folwarku do Zamku Kliczków.
Bolesławiec - Informacje: Piknik rycerski w Kliczkowie Majówka Rycerska w Kliczkowie (fot. Kazimierz Marczewski)

W dniu 01 maja 2019 r mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniu promocyjno-kulturalnym tj. „Pikniku rycerskim”, który odbył się na Zamku Kliczków podczas „Majówki Historycznej”.

Piknik rozpoczął się o godzinie 10-tej bezpłatnym poczęstunkiem dla 300 osób (mieszkańców gminy i uczestników projektu). Poczęstunek był serwowany na Folwarku książęcym do godziny 11-tej. O godzinie 12-tej rozpoczęła się część oficjalna imprezy uroczystą paradą rycerską z Folwarku do Zamku Kliczków. Po paradzie zostały przedstawione grupy rycerskie. W ramach „Majówki Historycznej” można było wziąć udział w historycznych grach dla dzieci i dorosłych, warsztatach historycznego rzemiosła dla dzieci i dorosłych, dzieci mogły także pokręcić się na historycznej karuzeli. W imprezie uczestniczyło ponad tysiąc osób.

„Piknik rycerski” był jednym z wydarzeń promocyjno-kulturalnych projektu pn.”Łużyce–Bory, rowerem przez kulturowe i przyrodnicze dziedzictwo pogranicza” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
Partnerem Wiodącym projektu jest Gmina Bolesławiec przy współpracy z Gminą Warta Bolesławiecka, Gminą Osiecznica, Gminą Miejską Bolesławiec oraz partnerem niemieckim – Miastem Bernsdorf.

W ramach projektu zaplanowano budowę dwóch odcinków ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bolesławiec (odcinek Kruszyn-Łaziska o długości 3,625 km) i Gminy Warta Bolesławiecka (3,33 km), biegnących po nieczynnym nasypie kolejowym, zagospodarowanie przebiegu szlaku rowerowego w miejsca wypoczynku wyposażone w ławostoły, kosze na śmieci i stojaki na rowery (na obszarze Gmin Bolesławiec, Warta Bolesławiecka, Osiecznica), montaż dwujęzycznych tablic turystycznych (dodatkowo na terenie Gminy Miejskiej Bolesławiec) oraz wykonanie oznakowania całości przebiegu szlaku(o długości ponad 62 km).

Po stronie niemieckiej zaplanowano modernizację parku miejskiego, który znajduje się na trasie istniejącej „Żabiej ścieżki” i jest zlokalizowany na obszarze ochrony krajobrazu „Bernsdorfer Teichlandschaft”. Zamierzone prace obejmą m.in. stworzenie ścieżki edukacyjnej, wydzielenie miejsc rekreacyjnych (plac do wypoczynku, platforma widokowa) oraz oznakowanie obszaru w tablice informacyjne przedstawiające m.in. opisy długowiecznych drzew zlokalizowanych na terenie parku.

W ramach   popularyzacji wiedzy o dziedzictwie przyrodniczo-kulturowym obszaru realizacji projektu zostanie utworzona 2-języczna aplikacja mobilna i strony internetowe. Oprócz elementów z zakresu udostępnienia informacji cyfrowej Partnerzy przewidzieli również wykonanie dwujęzycznych papierowych map turystycznych, które będą zawierały opisy szlaków oraz parku w Bernsdorf. Celem projektu jest rozwój infrastruktury na szlakach przyrodniczo-kulturowych obszaru transgranicznego, popularyzacja oraz wykorzystanie ich potencjału do realizacji wspólnych przedsięwzięć i promocji regionu pogranicza polsko-saksońskiego.

W ramach projektu zrealizowano już trzy wspólne wydarzenia promocyjno-kulturalne:
Konferencja inauguracyjna w Gminie Bolesławiec
Wydarzenie inauguracyjne w Mieście Bernsdorf
Piknik rycerski w Gminie Osiecznica
Przed nami kolejne trzy wspólne wydarzenia promocyjno-kulturalne:
Piknik rowerowy w Gminie Bolesławiec
Piknik rodzinny w Gminie Warta Bolesławiecka
Dzień parków i ogrodów w Mieście Bernsdorf

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


WeterynarzMORENAMetalowiecMWSLDomoExprt
ZSET Rakowice zaprasza - Twoja przyszła szkoła sponsorowane
Inne informacje z regionu
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!