ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4532, 1 kwietnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

BolecSzort15 czerwca 2019r. godz. 20:10, odsłon: 1248, ZSB/Bolec.info
Kochaj życie
Szkolny dzień profilaktyki w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu
Bolesławiec - Informacje: Kochaj życie Dzień profilaktyki w ZSB (fot. ZSB )

 

W Zespole Szkół Budowlanych obchodzomo Dzień Profilaktyki, którego głównym założeniem było promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień od środków psychoaktywnych, a także uzależnień behawioralnych.

Młodzież miała okazję spotkać się z Beatą Mrozik z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Bolesławca, która rozmawiała z uczniami na temat niszczącego wpływu nikotyny, alkoholu, narkotyków i dopalaczy na organizm młodego człowieka.

Kolejnymi zaproszonymi w tym dniu prelegentami, byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Bolesławca – asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska i asp. szt. Mariusz Białowąs, którzy przestrzegali młodzież przed podejmowaniem zachowań ryzykownych, a także uświadamiali jak być bezpiecznym w szkole i w czasie wolnym.
Anna Kublik-Rościszewska przypomniała również uczniom, jak należy zachować się
w sytuacji ataku terrorystycznego na szkołę.

Jak dbać o zdrowie i rozwijać swoje pasje przekonywała dorastające pokolenie  Monika Łuksza, która zaprosiła wszystkich do wspólnego Dance Fitness.

Podczas tych działań gościli w ZSB uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1
z wychowawczynią  Magdaleną Czyżewską. Taka aktywność fizyczna stała się wspaniałą okazją do promowania zdrowego stylu życia oraz integracji dzieci i młodzieży.

Po zakończeniu bardzo wyczerpujących ćwiczeń wszyscy uczestnicy mogli spróbować specjalnie na tę okazję przygotowanego zdrowego soku i posłuchać informacji na temat roli racjonalnego odżywiania w życiu dorastającego człowieka.

Ostatnim punktem tego ważnego w życiu szkoły dnia, było spotkanie z wojskowym ratownikiem medycznym – st. kpr. Bartłomiejem Pankiewiczem, który przeszkolił młodzież w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także opowiedział o blaskach i cieniach zawodu, który wykonuje. Młodzież z bardzo dużym zainteresowaniem słuchała pana Pankiewicza, szczególnie wtedy, kiedy opowiadał o swojej pracy podczas misji wojskowej
w Afganistanie.

Wszystkie przeprowadzone w tym dniu działania miały za zadanie przypomnieć młodym ludziom, że warto zadbać o swoje ciało, umysł, bezpieczeństwo i że życie wolne od uzależnień może być naprawdę bardzo ciekawe i wartościowe.

Szkolny Dzień Profilaktyki w Zespole Szkół Budowlanych przygotowały: Monika Łuksza, Katarzyna Tomczyk-Jakubowska i Beata Janiec, które bardzo dziękują wszystkim zaproszonym gościom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia.

Tekst: B.J.

Zdjęcia: A. Szostok, A. Dudek

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Lombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAAutogazMRparts
reklama Efekt-Okna zaprasza
Inne informacje z regionu