ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4487, 16 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Jump Heaven zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

25 czerwca 2019r. godz. 11:06, odsłon: 3610, Kazimierz Marczewski
Afrykańskie upały w Bolesławcu
Ostrzegamy przed upałami i apelujemy, aby nie przebywać w pełnym słońcu.
Bolesławiec - Informacje: Afrykańskie upały w Bolesławcu Upały (fot. RCB)

Nadchodzą upały, w niektórych miejscowościach naszego powiatu temperatura w cieniu może dochodzić nawet do 36 stopni Celsjusza. Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu przewiduje w naszym regionie w środę i czwartek średnią temperaturę od 30 do 34 stopni w dzień i od 18 do 20 w nocy. W godzinach popołudniowych temperatura w cieniu może wynosić ponad 36 stopni.

Ostrzegamy przed upałami i apelujemy, aby nie przebywać w pełnym słońcu. Temperatura  w cieniu, w Bolesławcu i całym powiecie przekroczy 34 stopnie Celsjusza. W taki upał trzeba dużo pić dużo wody.

Starajmy się - w miarę możliwości - nie przebywać w pełnym słońcu. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu w godzinach południowych. Pamiętajmy o piciu dużej ilości wody i unikaniu niepotrzebnego wysiłku fizycznego. Wysoka temperatura osłabia naszą koncentrację. Zachowajmy więc szczególną rozwagę podczas jazdy samochodem. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe. Nie pijmy alkoholu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Lawendowoniebieski Rozchodnik   26 czerwca 2019r. o 4:46

~~Lawendowoniebieski Rozchodnik

Postów:

Nie zapominajmy o zwierzętach. Poidełka można zrobić ze zwykłej butelki po wodzie i małego pojemniczka. Wystarczy nalać wody do butelki. Zakręcić butelkę. Przymocować ją do słupka korkiem w dół . Pod butelkę podstawić np pudełko po lodach. Odkręcić korek. Woda spłynie i po wyrównaniu ciśnienia atmosferycznego zatrzyma się w butelce w dużej ilości. w miarę ubywania wody w butelce będzie ponownie. spływać do pojemniczka. Proste. minuta roboty.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnozielona Ostróżka   26 czerwca 2019r. o 8:06

~~Brunatnozielona Ostróżka

Postów:

~~Lawendowoniebieski Rozchodnik napisał(a): Nie zapominajmy o zwierzętach. Poidełka można zrobić ze zwykłej butelki po wodzie i małego pojemniczka. Wystarczy nalać wody do butelki. Zakręcić butelkę. Przymocować ją do słupka korkiem w dół . Pod butelkę podstawić np pudełko po lodach. Odkręcić korek. Woda spłynie i po wyrównaniu ciśnienia atmosferycznego zatrzyma się w butelce w dużej ilości. w miarę ubywania wody w butelce będzie ponownie. spływać do pojemniczka. Proste. minuta roboty.
Fizyk teoretyk.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

MRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęMedycyna Chińska 2CasusMORENAMedycyna ChińskaAutogaz
reklama Efekt-Okna zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama SKOK Stefczyka zaprasza