ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4632, 10 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony6 grudnia 2019r. godz. 06:52, odsłon: 441, Zlecony tekst
Własne mikroprzedsiębiorstwo
Gdzie szukać wsparcia finansowego dla małej firmy? Lista 6 sposobów.
Bolesławiec - Informacje: Własne mikroprzedsiębiorstwo Własne mikroprzedsiębiorstwo. Gdzie szukać wsparcia finansowego dla małej firmy? (fot. )

Mogłoby się wydawać, że otworzenie mikroprzedsiębiorstwa nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. Nic bardziej mylnego! Wiele początkujących osób poszukuje sprawdzonych sposobów na sfinansowanie przedsięwzięcia.

Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy i bieżącą działalność?

Jest to jedna z najważniejszych decyzji, a więc warto dobrze się zastanowić. Ważne jest nie tylko to, aby pozyskać gotówkę niezbędną do rozpoczęcia działalności. Trzeba liczyć się z tym, że firma generuje wiele wydatków o charakterze stałym, których nie można uniknąć.

Fundusz pracy

Gotówkę na otworzenie działalności można pozyskać z funduszu pracy. W tym celu należy zgłosić się do powiatowego urzędu pracy. Możemy ubiegać się o kwotę, która nie przekracza 6-krotności miesięcznego minimalnego wynagrodzenia. Ponadto musimy udokumentować, że otrzymane środki przeznaczyliśmy na otworzenie przedsiębiorstwa. Warto wspomnieć, że osoba, która stara się o pieniądze z funduszu musi być zarejestrowana jako bezrobotna przez minimum 6 miesięcy. Działalność musi być prowadzona przez minimum rok. W innym przypadku należy zwrócić środki.

Kredyt

Wielu początkujących przedsiębiorców decyduje się na kredyt. Jest to rozwiązanie, które generuje relatywnie małą ilość formalności. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie musimy spełniać większych wymogów banków. Po prostu zwracamy ustaloną kwotę. Sporym utrudnieniem jest brak zdolności kredytowej. W takiej sytuacji nasz wniosek może zostać odrzucony. Warto jest poszukać ofert dedykowanych początkującym przedsiębiorcom. Niestety zwykle oprocentowanie takich kredytów jest nieco wyższe. 

Leasing

Leasing cieszy się obecnie ogromną popularnością. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą ubiegać się o kredyt bankowy. Dla wielu jest to lepsza alternatywa kredytu inwestycyjnego. Umowa z leasingodawcą może być krótko lub długoterminowa. Trzeba również podkreślić, że nie pomniejsza ona zdolności kredytowych, co dla niektórych firm może mieć spore znaczenie.

Faktoring

Znaczenie faktoringu w Polsce stale rośnie. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Początkujące przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na utraty płynności finansowej. Jest to prosta droga do bankructwa. Faktoring jest polecany również tym, którzy stosują odroczone terminy płatności. Faktorem może być bank lub inna instytucja. Odkupuje on od firmy faktury, a następnie przekazuje ustaloną kwotę gotówki. Kolejnym krokiem jest ściągnięcie należności od kontrahenta. Przychodem faktora jest prowizja - jej wysokość jest różna, a wszystko zależy od warunków podpisanej umowy. Jeśli rozglądasz się za dobrym faktoringiem wspierającym mikroprzedsiębiorstwa (małe firmy) - swoje poszukiwania zacznij od wejścia na stronę Bibby Financial Services.

Franczyza

Franczyza wydaje się być znakomitym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają własnego pomysłu na biznes. W tym przypadku działamy pod szyldem znanej i cenionej marki. Oczywiście wiążą się z tym pewne ograniczenia - musimy stosować się do wszystkich rygorystycznych przepisów. Tracimy więc swobodę związaną z prowadzeniem własnej działalności. Na starcie ponosimy opłatę franczyzową. 

Fundusz pożyczkowy

Fundusze pożyczkowe często oferują niskie oprocentowanie. Ich oferta skierowana jest głównie do mikroprzedsiębiorstw, a także firm, które dopiero wkraczają na rynek. Warto wspomnieć, że opisywane pożyczki często udzielane są również tym podmiotom, które funkcjonują już od pewnego czasu. To prawdziwa gratka dla tych, którzy poszukują pożyczek obrotowych, na start, czy też rozwój.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

DomoExprtWeterynarzMORENAMetalowiecMWSL
reklama Mrowka zaprasza
ZSET Rakowice zaprasza - Twoja przyszła szkoła sponsorowane
Inne informacje z regionu
reklama Zamek Kliczków zaprasza!