Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Fiege - praca !
REKLAMA Zapraszamy
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Na Co??
od Ja dla dla przeczytałam
Pa. Pa. Moim Skromnym Zdaniem, Nie Umniejszając Niczemu Ani Nie Naciągając Za Bardzo, Z Tego Akurat To Doktorska Mogłaby Wyjść. I J
od . dla .
Proszę Autorkę Tego Ogłoszenia O Pozostawienie Jakiegoś Kontaktu Do Siebie.gdzie Się Ukryłeś? Może Porozmawiamy?
od D dla Tajemnicza
I Tego Ci życzę. Powodzenia.
od . dla .
BolecFORUM Nowy temat
20 stycznia 2020r. godz. 11:59, odsłon: 2151, Wojtek Szoka

Najbardziej depresyjny dzień roku

Czy Blue Monday szkodzi prawdziwej depresji?
Załamanie depresyjne
Załamanie depresyjne (fot. Kazimierz Marczewski)

Od parunastu lat utarło się, że trzeci poniedziałek stycznia jest "najbardziej depresyjnym dniem roku". Psycholog Cliff Arnall ogłosił to w 2004 roku, a swoje odkrycie poparł wyliczeniami na podstawie stworzonego wzoru matematycznego, który uwzględnia czynniki pogodowe, psychologiczne i ekonomiczne.

Według Arnalla to właśnie w trzeci piątek stycznia dochodzi do nas, że dzień jest jeszcze krótki, nie spełniliśmy nawet w założeniach postanowień noworocznych oraz to, że portfel świeci pustkami po okresie świątecznym. Rzeczywistość jednak jest trochę inna, szczególnie kiedy w 2018 roku dziennikarze z The Guardian doszli do tego, że praca Arnalla była zlecona jako element kampanii marketingowej, która miała pomóc sprzedawać noworoczne wyjazdy do ciepłych krajów.

"Zimowa depresja", Blue Monday - nazywajmy to jak chcemy, ale widać jak na dłoni że trend ten co roku jest podłapywany przez większe i mniejsze firmy w tworzeniu właśnie kampanii marketingowych. Specjaliści którzy zajmują się zdrowiem psychicznym wskazują, że wykorzystywanie motywu depresji w Blue Monday może powodować spłycenie problemu ludzi którzy cierpią na tą prawdziwą depresję. "Świętowanie" depresyjnego dnia może stworzyć wrażenie, że chorobę jaką jest depresja można wyleczyć idąc na popołudniowe lekcje tańca, kupując sobie nową rzecz albo wymęczyć się na siłowni lub zrobić jakąkolwiek inną przyjemną czynność aby się tej depresji pozbyć.

Jest to bardzo krzywdzące podejście, szczególnie że depresja jest uciążliwą chorobą psychiczną która nie tylko wpływa na osobę chora, ale także na całe jej otoczenie i często otoczenie tej osoby jest najważniejsze, ponieważ depresja może trwać wiele lat i przybierać różne  A osobom chorym nie pomaga fakt, że ich schorzenie upraszcza się do zwykłego złego samopoczucia. Pamiętajcie o tym kiedy za rok przyjdzie "Najbardziej depresyjny dzień w roku", w większości przypadków macie chwilowo zły humor.

Najbardziej depresyjny dzień roku

~Oliwkowozielony Driakiew 20 stycznia 2020r. o 12:07
Kolejne anglosaskie g..o, jak to całe Halloween wciskane do naszej kultury.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Amarantowy Pieris 20 stycznia 2020r. o 14:38
Rachunek całkowy i tabliczka mnożenia się kłania.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Brązowawożółty Ambrowiec 20 stycznia 2020r. o 15:28
E tam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnogranatowa Lnica 20 stycznia 2020r. o 17:06
- Kiszona kapusta!(...) Rzecz to smaczna i zbawienna, taka kapusta. Zimą, gdy brak witamin, chroni przed szkorbutem. Jest nadto doskonałym środkiem antydepresyjnym.
- Jak niby?
- Zjadasz garniec kiszonej kapusty, popijasz garncem zsiadłego mleka... i wnet depresja staje się najmniejszym z twoich zmartwień.

Sezon Burz / Andrzej Sapkowski
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zzieleniały Śnieżnik 20 stycznia 2020r. o 18:15
Blue monday to gówno.Żyjemy w polsce i mówmy i piszmy po polsku a nie ten cały syf anglojęzyczny wszędzie.Nasi dziadowie sie przewreacają w grobach jak słyszą ok,weeken,itp.Walczyli o naszą ojczystą mowę po to żeby teraz jeden baran z drugim ją kaleczył.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladoróżowa Lnica 20 stycznia 2020r. o 21:38
~Zzieleniały Śnieżnik napisał(a): Blue monday to gówno.Żyjemy w polsce i mówmy i piszmy po polsku a nie ten cały syf anglojęzyczny wszędzie.Nasi dziadowie sie przewreacają w grobach jak słyszą ok,weeken,itp.Walczyli o naszą ojczystą mowę po to żeby teraz jeden baran z drugim ją kaleczył.


Ale zaczęli od łaciny w 966 roku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kobaltowy Kokorycz 21 stycznia 2020r. o 6:13
~Zzieleniały Śnieżnik napisał(a): Blue monday to gówno.Żyjemy w polsce i mówmy i piszmy po polsku a nie ten cały syf anglojęzyczny wszędzie.Nasi dziadowie sie przewreacają w grobach jak słyszą ok,weeken,itp.Walczyli o naszą ojczystą mowę po to żeby teraz jeden baran z drugim ją kaleczył.Co najwyżej możemy angielski wymienić na rosyjski.

Będą nam wtedy po rosyjsku mówić co mamy robić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA