ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4488, 17 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama SKOK Stefczyka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony23 stycznia 2020r. godz. 10:11, odsłon: 808, Zlecony tekst
Jak wybrać dobrą oprawę punktową?
Oprawa punktowa cieszy się obecnie coraz większą popularnością.
Bolesławiec - Informacje: Jak wybrać dobrą oprawę punktową? Jak wybrać dobrą oprawę punktową? (fot. )

Szczególnie zainteresowani są tym rozwiązaniem wszyscy ci, którzy marzą o nowoczesnych i niejednokrotnie minimalistycznych aranżacjach przestrzeni.

  1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawy punktowej?
  2. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawy punktowej?

Specjaliści z https://e-ospele.pl/ podkreślają, że oprawa punktowa stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnego żyrandola. Jest to także rozwiązanie, które można wykorzystać, tworząc oświetlenie dodatkowe, które służyć ma nie tylko "doświetleniu" określonych przestrzeni, lecz również zbudowaniu nastrojowego klimatu (np. w salonie lub sypialni). Obecnie na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele tego typu rozwiązań. Aby wybrać takie, które sprawdzi się w konkretnym pomieszczeniu, należy wziąć pod uwagę:

  • rodzaj źródła światła: wybór między oprawą halogenową (przyjemne, ciepłe światło dobrze odwzorowujące naturalne kolory otoczenia, niemęczące wzroku; niestety o ograniczonej żywotności) lub ledową (wyróżniająca się długą żywotnością, nienagrzewająca się do wysokich temperatur, o zróżnicowanych kolorach światła, od barw bardzo ciepłych do bardzo zimnych).
  • sposób montażu - do wyboru jest oprawa nadtynkowa (łatwa do samodzielnego montażu), podtynkowa (mocowana jest nieco głębiej, natomiast ramka prezentuje się wyjątkowo estetycznie) oraz wpuszczana (prawie na równi z powierzchnią sufitu)
  • klasę szczelności określającą poziom ochrony przed czynnikami zewnętrznymi (od IP20 sprawdzającej się w suchych pomieszczeniach, przez IP44 do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, aż do IP65 gwarantującej całkowitą ochronę przed kurzem, jak i wodą)
  • rodzaj napięcia - najczęściej wybierane rozwiazanie to 230 V, natomiast w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności stosuje sie wariant 12V.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając nowoczesne rozwiązania oprawy punktowej, warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji kierunku i kąta padania światła. Możliwość manipulacji strumieniem świetlnym to doskonałe narzędzie do tworzenia oświetlenia dostosowanego do potrzeb i oczekiwań konkretnych odbiorców. To także zdecydowanie większe możliwości projektowe. Z taką oprawą zdecydowanie łatwiej zbudować pożądany klimat w pomieszczeniu. Oprawa ze stałym pierścieniem wewnętrznym tak szerokich możliwości nie daje. Dla estetyki wykonania znazenie może mieć także kształt oczek. Wcale nie muszą być one okrągłe. Na rynku obecnie jest wiele innych modeli. Znaczenie ma także materiał, z którego wykonana jest oprawa. Najciekawsze rozwiązanie to oprawa ze szkła. Jest ona niestety znacznie droższa od pozostałych możliwości - modeli z aluminium i stali.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Lombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęMedycyna Chińska 2CasusMORENAMedycyna ChińskaAutogazMRparts
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy