ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4630, 8 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

BolecPolecamy11 lutego 2020r. godz. 13:20, odsłon: 4407, Bolec.info
Sprzeciw sędziów
Sędziowie z okręgu wyrażają dezaprobatę i sprzeciw w związku z kampanią deprecjonująca ich pracę.
Bolesławiec - Informacje: Sprzeciw sędziów Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze (fot. lwowecki)

"Nie do zaakceptowania są podejmowane działania, w tym wszczynanie postępowań dyscyplinarnych, stosowanie kar dyscyplinarnych, zawieszanie sędziów w sytuacji, gdy czynności podejmowane przez sędziów są jedynie konsekwencją przestrzegania Traktatu Europejskiego i Konstytucji RP i wynikającej z nich zasady pierwszeństwa prawa unijnego nad normami prawa krajowego. " - czytamy w jednej z uchwał Zgromadzenia Ogólnego Sędziów okręgu Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. W zgromadzeniu tym biorą udział sędziowie Sądu Okręgowego oraz sędziowie delegaci z sądów rejonowych naszego regionu. Uchwały podjęli w piątek.

Oto pełne ich brzmienie:

Uchwała nr 1

Przedstawiciele Zgromadzenia Ogólnego Sędziów okręgu Jeleniogórskiego wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań podejmowanych przez Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych Piotra Schaba jak i jego zastępców Przemysława Radzika i Michała Lasoty w stosunku do sędziego tutejszego Sądu Okręgowego Andrzeja Żuka, jak i innych sędziów w kraju, którzy realizując obowiązki orzecznicze mają na uwadze normy prawa europejskiego jak i orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 19 listopada 2019r. w sprawach: C 585/18, C 624/18 i C 625/18 oraz wyrok Sądu Najwyższego z dnia 5 grudnia 2019r. w sprawie III PO 7/18.

Nie do zaakceptowania są podejmowane działania, w tym wszczynanie postępowań dyscyplinarnych, stosowanie kar dyscyplinarnych, zawieszanie sędziów w sytuacji, gdy czynności podejmowane przez sędziów są jedynie konsekwencją przestrzegania Traktatu Europejskiego i Konstytucji RP i wynikającej z nich zasady pierwszeństwa prawa unijnego nad normami prawa krajowego.

Czynności podejmowane przez sędziów dotkniętych działaniami rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców - odraczanie rozpraw i występowanie z pytaniami prawnymi do Sądu Najwyższego w celu ustalenia czy skład sądu orzekającego był sprzeczny z przepisami prawa albo czy sąd był nienależycie obsadzony i czy w wydaniu orzeczenia brała udział osoba nieuprawniona stanowią prerogatywę sądu i znajdują uzasadnienie w treści przepisów art. 379 pkt 4 k.p.c. i art. 439 § 1 pkt 2 k.p.k.

O tym, że były to działania potrzebne, a wątpliwości powzięte przez sądy i sędziów uzasadnione świadczy uchwała składu połączonych Izb: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego z dnia 23 stycznia 2020r.

 

Uchwała nr 2

Wyrażamy również sprzeciw i dezaprobatę w związku z nasiloną w ostatnim czasie kampanią mającą na celu deprecjonowanie pracy sędziów i ich dyskredytowanie mające na celu przedstawienie zafałszowanego obrazu sądownictwa i pracy sędziów prowadzoną przez reprezentantów władzy wykonawczej i ustawodawczej piastujących najwyższe stanowiska w RP.

Ubolewamy też z powodu uchwalenia przez Sejm RP i podpisania przez Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy z dnia 20 grudnia 2019r. o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw. Przepisy tej ustawy służą ograniczaniu wolności słowa sędziów ( co sprzeczne jest z art. 10 ust. 1 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, z którego wynika, iż każdy obywatel w tym także sędzia ma prawo do krytycznych opinii), stanowią faktyczną likwidację organów kolegialnych sądów i samorządu sędziowskiego, przewidują wszczynanie postępowań dyscyplinarnych i karanie sędziów za działania będące jedynie przejawem przestrzegania Traktatu Europejskiego i Konstytucji RP.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Jaskraworuda Trytoma   12 lutego 2020r. o 16:33

~~Jaskraworuda Trytoma

Postów:

nie wymagaj niemożliwego ...;)

tacy jak on dadzą się pokroić w plasterki jak mckwacz tego zechce ...

afery które wymieniłeś są mu nieznane...;)

on wie to co przekaże mu tvkura i nic więcej...

właśnie aproposik tej reżimowej propagandówce ...
właśnie przegłosowano że jacuś ''ciemny lud'' nie dostanie kasiory na swoją ''szczekaczkę ''
i dobrze ..należy mu się ''kop'' jak mało któremu ...hahahaha

dokończeniem dzieła będzie jak go wypieprzą z tej całej ''telewizji'' na tak zwany ''zbity ryj''
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Trawiasty Ciemiernik   12 lutego 2020r. o 16:39

~~Trawiasty Ciemiernik

Postów:

~~Ołowianoniebieska Diaskia napisał(a): Jeszcze jeden grzech pisu mi się przypomniał. Emerytury dla obiboków, którzy latami pracowali za granicą (na czarno) będą wyższe o 100 zł, dla dużej części o 70 zł, a jak ktoś pracował w Polsce 35 lat - wzrosną np. o 72 zł. To jest kupczenie głosami przez PIS. A gdzie system emerytalny, czyli USTAWA ? Takie "cyrki" jak teraz mogą być stosowane tylko WYJĄTKOWO (wyrok Trybunału Konstytucyjnego). PIS, to obłudni oszuści przegrają prezydenta z własnej głupoty. Polacy chcą dyscyplinować przestępców w togach i na szczęście 14 lutego ustwa wchodzi w życie. Ktoś chce bronić sędziów-przestępców wbrew ustawom ? Powinien odpowiedzieć za swoje słowa i czyny, a dla sędziów przestępców - WYPAD

Podpowiem jeszcze o obibokach którzy nie zarabiając walczą naszym kosztem o podwyżki pensji, 13 i 14 pensje niedługo pewnie 15.To KASTA GORNICZA
Hałdy wegla lezą a oni chcą podwyżek .Skad to znamy? Całe lata dopłat do stoczniowców. Nie uważasz ze z tym też trzeba skończyć? Masz sznse 10 maja.Nowy prezydent i my już się ich nie boimy .Dołacz do madrych by nasze dzieci i wnuki nas nie przeklinały.Coreczka PAD wywiała i wcale się nie dziwie co Ona winna ze ojcu rozum odebrało.Tak będą nas oceniać nasze dzieci
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarawobiały Ligustr   12 lutego 2020r. o 19:23

~~Szarawobiały Ligustr

Postów:

konfederaci lekiem na całe zło.alle jjaajja
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawobłękitny Zaślaz   18 lutego 2020r. o 9:38

~~Zielonkawobłękitny Zaślaz

Postów:

https://tvn24.pl/polska/wypadek-premier-beaty-szydlo-dzien-po-wypadku-zostalem-skazany-mowi-sebastian-koscielnik-kierowca-seicento-reportaz-czarno-na-bialym-4134566

pis zniszczy wszystko i wszystkich
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworuda Trytoma   18 lutego 2020r. o 15:15

~~Jaskraworuda Trytoma

Postów:

świetny reportaż pokazujący fałsz i oszustwa pisowskie ...

trzy lata pisowskiego ''śledztwa''
pisowscy prokuratorzy umarzający ''śledztwa'' w sprawie zniszczenia CD

przejdzie czas że ci prokuratorzy ,sędziowie czy ''prezesi'' będą stawać przed sądami jako oskarżeni ...

ale wracając do reportażu ...
jest jeszcze jeden o tym jak zbynio''zero'' krok po kroku zawłaszczał sobie sądownictwo ...
warte obejrzenia i jak uda mi się odszukać to oczywiście wkleję ...

:)

precz z pisowską ''kastą''
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawobłękitny Zaślaz   18 lutego 2020r. o 18:38

~~Zielonkawobłękitny Zaślaz

Postów:

https://dorzeczy.pl/kraj/130007/odpowiadam-panu-publicznie-walesa-do-ziobry-chloptasiu-nie-ze-mna-te-numery.html

pisowski chłoptasiu, nie ze mną te numery

zero x zero = zero
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

MORENAMetalowiecMWSLDomoExprtWeterynarz
ZSET Rakowice zaprasza - Twoja przyszła szkoła sponsorowane
Inne informacje z regionu