ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4662, 9 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

20 marca 2020r. godz. 18:00, odsłon: 2900, KPP Bolesławiec
Mieszkańcy zdyscyplinowani
Policjanci wspierając służby sanitarne nie odnotowali przypadków nie stosowania się do kwarantanny
Bolesławiec - Informacje: Mieszkańcy zdyscyplinowani Policja napis 2018 (fot. KPP w Bolesławcu/Bolec.info)

Na terenie powiatu bolesławieckiego nie odnotowano przypadków opuszczenia miejsca kwarantanny domowej. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu kontynuują działania, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wspierając służby sanitarne przeprowadzamy sprawdzania osób poddanych kwarantannie domowej. Umundurowani funkcjonariusze codziennie ruszają w teren, aby sprawdzić czy osoby objęte kwarantanna domową znajdują się w miejscu zamieszkania i czy nie potrzebują pomocy.

Sprawdzenia odbywają się bez bezpośredniego kontaktu, umundurowani policjanci będąc w pobliżu miejsca kwarantanny dzwonią do osoby objętej kwarantanną i proszę o pokazanie się np. w oknie. Miejsca kontroli zmieniają się z dnia na dzień, dla jednych kwarantanna się rozpoczyna a dla innych kończy bo wynik badań osoby podejrzewanej o zakażenie jest negatywny i tym samym osoby, które miały z nią kontakt nie muszą być już izolowane.

Osoby poddane kwarantannie domowej na terenie powiatu bolesławieckiego są zdyscyplinowane i stosują się do zaleceń służb sanitarnych.   

Jeżeli zdarzy się sytuacja, że policjanci nie zastaną osoby objętej kwarantanną natychmiast informują o tym incydencie inspektorat sanitarny. Dodatkowo w tej sprawie będą prowadzone czynności wyjaśniające dotyczące niedostosowania się do obowiązujących nakazów związanych z kwarantanną.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek być w miejscu kwarantanny!

 

Kliknij TUTAJ i przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


WeterynarzMORENADomoExprt
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"