ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4662, 9 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Aktualizacja21 marca 2020r. godz. 16:19, odsłon: 4779, Kazimierz Marczewski
Czy podróż autobusem PKS jest bezpieczna?
Pasażerowie PKS boją się o siebie, kierowców i kasjerów. Mamy wypowiedź prezesa firmy.
Bolesławiec - Informacje: Czy podróż autobusem PKS jest bezpieczna? Nowy Dworzec PKS Bolesławiec otwarty 7.11.2017r. (fot. Krystian Kawa)

Otrzymaliśmy list od pasażerów bolesławieckiego PKS w sprawie bezpieczeństwa pasażerów, kierowców i kasjerów w czasie trwania epidemii. Ostatnio u kierowcy PKS Tour Jelenia Góra wykryto koronawirusa - funkcjonowanie autobusów tej firmy zostało wstrzymane. Kursy zawiesił też bolesławiecki MZK.

- Zwracamy się do Państwa z prośbą o małą interwencje w Bolesławieckim PKS-ie. O co chodzi? Chodzi o bezpieczeństwo pracowników, naszych kolegów, koleżanek - pisze Czytelnik Bolec.Info. Poniżej prezentujemy cały list. O sprawę zapytaliśmy także prezesa PKS, radnego z komitetu Piotra Romana, Łukasz Jaźwca.


Szanowna Redakcjo Bolec.Info!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o małą interwencje w Bolesławieckim PKS-ie. O co chodzi? Chodzi o bezpieczeństwo pracowników, naszych kolegów, koleżanek. Od poniedziałku, 16 marca, MZK Bolesławiec zawiesiło kursy.

Od 20 marca kursy zawiesił PKS Jelenia Góra.

Czytając aktualności na stronach PKSów, możemy zobaczyć, że wiele z nich ogranicza kontakt swoich pracowników z podróżnymi. Zamykane są kasy biletowe, obowiązuje płatność kartą... montowane są płyty na okienkach, aby ograniczyć kontakt z kupującym bilety. W autobusach oddzielane są strefy, które zapobiegają styczności kierowcy z pasażerem.

A w Bolesławcu? Kasy Biletowe działają bez zmian. Kasjerka, jak zawsze uśmiechnięta obsługuje nas w okienku. Często jest tak, że nawet ktoś wsadzi głowę w to okienko. Co będzie jeśli wtedy kichnie? Całkiem przypadkowo na kasjerkę? Może okazać się wtedy najgorsze.

Kierowcy spokojnie sprzedają bilety, biorą w swoje ręce pieniądze, nie mają zachowanej bezpiecznej odległości od pasażera.

I znów... co jeśli ktoś kichnie na niego? Zakaszle? Można się zarazić nawet podczas zwykłej rozmowy...

Powtórzy się ta sytuacja z Jeleniej Góry?

Większość pracowników PKS Bolesławiec, jest po 40-ce. Kierowcy nawet grubo po... Czyli są w wieku potencjalnie narażonych na zarażenie koronawirusem.

Na stronie PKS czytamy:
"Zachęcamy Państwa do kupowania biletów przez internet lub w kasie naszego dworca.
Kupowanie biletów w ten sposób przyczynia się do ograniczenia kontaktu z kierowcą autobusu i tym samym prawdopodobieństwa wzajemnego zakażenia wirusem. Szczególnie narażeniu w tej kwestii mogą być nasi kierowcy z racji styczności z każdym z pasażerów kupujących bilet."

Czy kupując bilet w kasie dworca, nie narażamy Pani kasjerki na wzajemne zakażenie się wirusem?

W PKS-ie pracują nasi znajomi... martwimy się o ich bezpieczeństwo.

Odkąd zmienił się prezes - firma działa dużo lepiej. Odczuwamy to my - pasażerowie. Zawsze gdy mamy problem, możemy spokojnie dodzwonić się do Pana Prezesa. Zgłosimy Mu problem, a on na spokojnie nam wszystko wytłumaczy. Nie rzadko interweniowaliśmy w różnych sprawach do poprzedniego Szefa PKSu. Nic wtedy się nie zmieniało. Teraz autobusy jeżdżą "jak w zegarku", już od długiego czasu, nie ma na co się skarżyć. Ale podejście Zarządu do obecnie panującej sytuacji jest dla nas niezrozumiałe.
Serdecznie pozdrawiamy.


Zapytaliśmy prezesa PKS w Bolesławcu o to jak w czasie epidemii funkcjonuje firma oraz to jak chronieni są kierowcy, kasjerzy i sami pasażerowie.

- Spółka PKS Bolesławiec zapewnia przewóz pasażerów w możliwie optymalnych warunkach, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Kierowcy autobusów zostali przeszkoleni i wyposażeni w środki ochrony osobistej, a pojazdy i pomieszczenia są czyszczone i dezynfekowane - mówi Łukasz Jaźwiec.

- Pasażerowie są na bieżąco informowani - media społecznościowe,strona internetowa - o zmianach w rozkładzie jazdy. Kolejne decyzje będą podejmowane w oparciu o nowe informacje i wytyczne ze strony władz państwowych i samorządowych, bo zdrowie naszych pasażerów i pracowników jest najważniejsze - dodaje.

Po opublikowaniu artykułu autor listu komentuje sytuację PKS i zadaje pytania;
- Pan Jaźwiec nie widzi tego, że decyzją o kontynuacji kursowania autobusów i otwarciu Kas Biletowych naraża pracowników... jest to oburzające - pisze pasażer PKS
- Dowiedziałem się od kierowców, że autobusów nikt nie dezynfekuje, a środki ochrony osobistej, to tylko płyn do odkażania rąk.Co im da szkolenie, jeśli i tak są bezpośrednio narażeni?  Druga sprawa... skąd Pan Prezes ma pewność, że nikt z naszego PKSu nie miał styczności z kierowcą z Jeleniej Góry? Przecież mogli mijać się na dworcach, czy w innych miejscach. Nie lepiej byłoby wysłać pracowników, choć na tydzień kwarantanny - dodaje.

Przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

~Jasnozielony Hibiskus   21 marca 2020r. o 16:31

~Jasnozielony Hibiskus

Postów:

Nie jest wesoło, skoro zamknęli PKS Jelenia Góra.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtopomarańczowa Forsycja   21 marca 2020r. o 16:41

~~Żółtopomarańczowa Forsycja

Postów:

Orlik lekkoatletyczny zamknięty na klucz i kartka o "KORONIE" ? . Jak widać to tylko w autobusie PKS lub pociągach PKP jest bezpiecznie :-) .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kasztanowy Cząber   21 marca 2020r. o 16:43

~~Kasztanowy Cząber

Postów:

DECYZJA PREZESA SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNA
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Purpurowy Cytryniec   21 marca 2020r. o 16:44

~Purpurowy Cytryniec

Postów:

Zamknęli PKS Jelenia Góra ponieważ tam się kierowca zaraził i wszyscy mogli mieć z nim kontakt muszą mieć kwarantanne. Wiadomo, że każdy jest narażony w pracy i na zakupach również. Nie można zamknąć wszystkich miejsc pracy... Ludzie opamietajcie się i kupujcie bilety przez internet a w autobusie utrzymujcie bezpieczna odległość. Albo zmieńcie autobus na samochód lub rower.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   21 marca 2020r. o 17:15

skorn

Postów: 11787

Jak może być bezpieczna, skoro jest skupisko ludzi na bardzo małej przestrzeni?

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnobrązowy Oczar   21 marca 2020r. o 17:32

~Ciemnobrązowy Oczar

Postów:

Autobusy pksu winny być w tej sytuacji jak najszybciej wyłączone z ruchu przykladem mzk i koniec w tym temacie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobrunatny Driakiew   21 marca 2020r. o 17:36

~~Zielonobrunatny Driakiew

Postów:

~Ciemnobrązowy Oczar napisał(a): Autobusy pksu winny być w tej sytuacji jak najszybciej wyłączone z ruchu przykladem mzk i koniec w tym temacie


Koniec to ty masz w dudzie jak się pochylasz w zakrystii ,ci którzy jeszcze pracują mają do roboty przyfrunąć .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnobrązowy Oczar   21 marca 2020r. o 17:38

~Ciemnobrązowy Oczar

Postów:

Przykre to ale musowe z uwagi na bezpieczeństwo nas wszystkich przy czym dziwnym jest to ze nie zawiesili w slad za mzk gdzie byla to decyzja bardzo sluszna i odpiwuedzialna P R omana
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

WeterynarzMORENADomoExprt
Inne informacje z regionu
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"