ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4825, 19 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu22 marca 2020r. godz. 09:53, odsłon: 7042, Bolec.Info
Ratownicy z Widzialnej Ręki
Ratownicy-wolontariusze być może będą zbierać wymazy do testów na obecność koronawirusa.
Bolesławiec - Informacje: Ratownicy z Widzialnej Ręki Widzialna Ręka Zgorzelec (fot. Widzialna Ręka Zgorzelec)

Dla bolesławieckiego szpitala, w ramach wolontariatu, materiał do testów od ludzi w domowej kwarantannie, mogą zbierać już od niedzieli dwaj lub trzej ochotnicy. To wolontariusze z Pokojowego Patrolu WOŚP, którzy zgłosili się do Widzialnej Ręki Zgorzelec. Mają wymagane uprawnienia ratownicze.

- Jesteśmy w kontakcie z dyrektorem bolesławieckiego szpitala, Kamilem Barczykiem, który przedstawił nam to, jak możemy pomóc szpitalowi - mówi Justyna Orlik koordynująca akcję Widzialna Ręka Zgorzelec. - Zgłosili się do nas ratownicy, którzy chcieli pomóc szpitalowi. Widzialna ręka to społeczna inicjatywa. Robią to ludzie o wielkich sercach i wykorzystują swój prywatny czas, bo mają potrzebę i chcą pomagać - mówi Justyna.

- Najważniejsze że nie jesteśmy związani z żadną instytucją. Największe podziękowania należą się wolontariuszom, którzy zasuwają od rana do wieczora i reagują na ogromne bieżące potrzeby. - dodaje.

Widzialna Ręka Zgorzelec pomaga ludziom w całym regionie, zasłynęła wsparciem dla kierowców stojących w korku na autostradzie w Jędrzychowicach, ale oprócz tego ruszyła z akcją Dobra Micha (mieszkańcy wykupują obiady dla służb ratowniczych i medycznych oraz seniorów). Wskutek inicjatywy darczyńców ruszyła również zrzutka (link TUTAJ), podczas której zbierane są pieniądze na rzeczy potrzebne szpitalowi, zakupy dla seniorów, środki ochrony oraz leki.

- Pomagamy także szpitalowi w Bolesławcu, od którego lada chwila dostaniemy zapotrzebowanie zakupowe, bo ten szpital obsługuje zakaźnie cały region, jest ważny tak samo dla mieszkańców Bolesławca, jak Zgorzelca, czy Lubania - mówi Justyna Orlik. - W obecnej sytuacji wspaniałe jest to, że dużo ludzi ma dobre serce. Gdyby nie oni, to by nas, Widzialnej Ręki, nie było. To im należą się największe podziękowania.

Link do Widzialnej Ręki Zgorzelec macie TUTAJ. Znajdziecie tam informacje o akcjach i bieżących potrzebach. Hasło akcji brzmi: "Razem Możemy Więcej". Istnieje także Widzialna Ręka Bolesławiec, którą znajdziecie TUTAJ.

Przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.


Przyłącz się do facebookowej grupy "Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Jasnozielony Hibiskus   22 marca 2020r. o 11:19

~Jasnozielony Hibiskus

Postów:

Brawo!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

MORENADomoExprtWeterynarzNoclegi Klekusiowo
Inne informacje z regionu