Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Restauracja McDonalds w Bolesławcu!
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Proszę Osoby Które By świadkami Otarcia Samochodów Na Dzikim Parkingu Przed Cmentarzem Na śluzowej Przed świętem Zmarłych O Kontak
od Śluzowa dla Sprzątanie grobów
Proszę O Kontakt Pana Ze śluzowej Który Pkmogl Mi Wyjechać Z Parkingu Potrzebny Mi świadek
od Parkingsluzowa dla Świadek
Proszę O Kontakt Pana Który Pomógł Mi Wyjechać Z Parkingu Przy śluzowej Przed świętem Zmarłych. Potrzebny Mi świadek Ze Zdarzenie
od Trudny wyjazd dla Świadek
Pytanie Kierowane Do Kobiet. Po Co Dodajecie Ogłoszenia że Szukacie Mężczyzn Na Stale I Poddajecie Trefne Adresy Które Nic Nie Mówią
od J dla Kobiet
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
22 marca 2020r. godz. 09:53, odsłon: 7655, Bolec.Info

Ratownicy z Widzialnej Ręki

Ratownicy-wolontariusze być może będą zbierać wymazy do testów na obecność koronawirusa.
Widzialna Ręka Zgorzelec
Widzialna Ręka Zgorzelec (fot. Widzialna Ręka Zgorzelec)

Dla bolesławieckiego szpitala, w ramach wolontariatu, materiał do testów od ludzi w domowej kwarantannie, mogą zbierać już od niedzieli dwaj lub trzej ochotnicy. To wolontariusze z Pokojowego Patrolu WOŚP, którzy zgłosili się do Widzialnej Ręki Zgorzelec. Mają wymagane uprawnienia ratownicze.

- Jesteśmy w kontakcie z dyrektorem bolesławieckiego szpitala, Kamilem Barczykiem, który przedstawił nam to, jak możemy pomóc szpitalowi - mówi Justyna Orlik koordynująca akcję Widzialna Ręka Zgorzelec. - Zgłosili się do nas ratownicy, którzy chcieli pomóc szpitalowi. Widzialna ręka to społeczna inicjatywa. Robią to ludzie o wielkich sercach i wykorzystują swój prywatny czas, bo mają potrzebę i chcą pomagać - mówi Justyna.

- Najważniejsze że nie jesteśmy związani z żadną instytucją. Największe podziękowania należą się wolontariuszom, którzy zasuwają od rana do wieczora i reagują na ogromne bieżące potrzeby. - dodaje.

Widzialna Ręka Zgorzelec pomaga ludziom w całym regionie, zasłynęła wsparciem dla kierowców stojących w korku na autostradzie w Jędrzychowicach, ale oprócz tego ruszyła z akcją Dobra Micha (mieszkańcy wykupują obiady dla służb ratowniczych i medycznych oraz seniorów). Wskutek inicjatywy darczyńców ruszyła również zrzutka (link TUTAJ), podczas której zbierane są pieniądze na rzeczy potrzebne szpitalowi, zakupy dla seniorów, środki ochrony oraz leki.

- Pomagamy także szpitalowi w Bolesławcu, od którego lada chwila dostaniemy zapotrzebowanie zakupowe, bo ten szpital obsługuje zakaźnie cały region, jest ważny tak samo dla mieszkańców Bolesławca, jak Zgorzelca, czy Lubania - mówi Justyna Orlik. - W obecnej sytuacji wspaniałe jest to, że dużo ludzi ma dobre serce. Gdyby nie oni, to by nas, Widzialnej Ręki, nie było. To im należą się największe podziękowania.

Link do Widzialnej Ręki Zgorzelec macie TUTAJ. Znajdziecie tam informacje o akcjach i bieżących potrzebach. Hasło akcji brzmi: "Razem Możemy Więcej". Istnieje także Widzialna Ręka Bolesławiec, którą znajdziecie TUTAJ.

Przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.

Ratownicy z Widzialnej Ręki

~Jasnozielony Hibiskus 22 marca 2020r. o 11:19
Brawo!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
REKLAMA Zapraszamy