ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4533, 2 kwietnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

PILNE!26 marca 2020r. godz. 13:54, odsłon: 8160, Bolec.Info/eLuban.pl
Zapomniani w kwarantannie
Ludźmi w kwarantannie nikt się nie zajął - mieli kontakt z zarażoną Dunką, która 11 marca trafiła do naszego szpitala!
Bolesławiec - Informacje: Zapomniani w kwarantannie Karetka w Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu (fot. Bernard Łętowski)

Jak podaje portal eLuban.pl grupa osób z gminy Leśna, które miały kontakt z pacjentką „0” w powiecie lubańskim przez cały okres kwarantanny nie doczekała się na pobranie wymazów, mimo że kilka z nich choruje i ma objawy typowe dla koronawirusa. Jedna z nich, w rozmowie telefonicznej z laboratorium dowiedziała się, że wymaz pobrano, mimo że nikt tego nie zrobił!

Koszmar dotyczy grupy 15 osób, którym wczoraj skończyła się kwarantanna, a nikt dotychczas nie pobrał od nich próbek do testów na Sars-cov-2. Niektórzy z nich od kilku dni są chorzy, mają gorączkę, kaszel, bóle mięśni – objawy typowe dla osób z ich otoczenia, u których już potwierdzono zakażenie koronawirusem.Jeden z mężczyzn sam poddał się kwarantannie - najpierw był na zwolnieniu, później wziął urlop. Dziś powinien wrócić do pracy, ale nie chce tego robić, bo osoba z którą przebywa na kwarantannie miała kontakt z chorą na koronawirusa i dziś jest chora...

Od kilku dni objęci kwarantanną interweniowali w PSSE w Lubaniu, bo z informacji które posiadali wymazy powinny być od nich pobrane do 20 marca, a nic takiego nie nastąpiło.

Dyrektor lubańskiego Sanepidu potwierdza - docierają do niej informacje, że zespół przyjeżdża i pobiera wymazy jedynie od części osób, które wpisane były w zleceniu. Wczoraj pracownicy PSSE w Lubaniu obdzwonili wszystkie osoby, którym zlecono badania i okazało się, że pominięto grupę 15 osób.

- Około 19. dostałam telefon z labolatorium z Bolesławca - mówi dla portalu eLuban.pl  pani Ewelina. - Pani zapytała czy miałam robiony wynik, powiedziałam, że nie. Pani dopytała o adres i szczegółowe dane. W pewnym momencie mówi mi, że to dziwne, bo ona ma tutaj odhaczone przy moim nazwisku, że wymaz pobrano i ma to odnotowane nawet z godziną pobrania próbki. Po rozmowie, w której dowiedziała się, że mam objawy takie jak osoby z mojego otoczenia, które mają już potwierdzonego koronawirusa, przejęła się i powiedziała, że jutro przyjedzie do nas karetka, która miała jechać do Kamiennej Góry. Nawet do końca nie wiem, po co dzwoniła. Zadzwonili dziś do mnie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i powiedzieli, że skoro jest taka sytuacja nawet po zakończeniu kwarantanny mam nie opuszczać domu.

Ludzie się boją, wściekają, bo zostali pozostawieni sami sobie, bez pomocy medycznej i środków do życia. Część z nich jest chora, a jedyną instytucją, która do wczoraj się nimi interesowała była policja, która codziennie kontroluje czy nie łamią reguł kwarantanny domowej.

 - Twierdzę, że jest za mało zespołów, bo mamy bardzo duży obszar i dziennie wykonujemy 50 pobrań, a zleceń mamy na 100, więc robimy to przez 24 godziny łącznie z pobraniami o 4 nad ranem - tłumaczy dla eLuban.pl  Kamil Barczyk, dyrektor szpitala w Bolesławcu. -  Po prostu nie jesteśmy w stanie tych wszystkich ilości wykonać. Cały czas monitorujemy sytuację tak, aby zwiększyć tą ilość samochodów na terenie Dolnego Śląska.

Wcześniej zbieraniem próbek zajmowały się zespoły z Wrocławia, a od półtorej tygodnia inicjatywę przejęły szpitale zakaźne w regionie. System jest skomplikowany. Szpital w Bolesławcu ma podpisaną umowę z Urzędem Wojewódzkim, zleceniodawcą badań są wszystkie sanepidy, a aby priorytetować i układać zlecenia w sposób logiczny dysponentem zespołu w Bolesławcu jest pogotowie we Wrocławiu, które dysponuje zespół pracujący w terenie.

Kliknij TUTAJ i przeczytaj cały materiał na portalu eLubań.pl.


 

Przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Jasnozielony Hibiskus   26 marca 2020r. o 13:59

~Jasnozielony Hibiskus

Postów:

Tak właśnie wygląda praca gdy nie ma mocy przerobowych.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowy Len   26 marca 2020r. o 14:26

~~Różowy Len

Postów:

~Jasnozielony Hibiskus napisał(a): Tak właśnie wygląda praca gdy nie ma mocy przerobowych.

Albo organizacja pracy kiepska.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtawobrunatny Jastrzębiec   26 marca 2020r. o 14:52

~~Żółtawobrunatny Jastrzębiec

Postów:

A co ta wyowiedź 30-letniego wielkiego dyrektora ma wspólnego z oszukiwaniem przez sanitariuszy?!
Zapisali, że próbka pobrana - a pobrana NIE ZOSTAŁA, gdzie byli, co robili, co zrobili z testami

ONI MAJĄ KREW NA RĘKACH!
Odpowiadają za stan chorych i śmierć ludzi, którym pomoc nie została udzielona!

To ZBRODNIA!

A wy ICH dokarmiacie!?!?!?!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ziemistoszara Cieszynianka   26 marca 2020r. o 19:20

~Ziemistoszara Cieszynianka

Postów:

Jak można tak postępować?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Rdzawa Szałwia   26 marca 2020r. o 20:04

~Rdzawa Szałwia

Postów:

Ja bym zadzwonił i powiedział ze kończy mi się kwarantanna mam typowe objawy korony zgłaszałem to kilkakrotnie nikt mnie nie zbadał Nadal czuje się złe ale wychodze na spacer pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Krwistoczerwony Eukomis   26 marca 2020r. o 20:15

~~Krwistoczerwony Eukomis

Postów:

Tylko narzekania i krytyka. Pokażcie mi jaki kolwiek kraj na świecie od poczatku istnienia świata, że gdy nastapiła taka epidemia czy zaraza to wszystko było cacy i nie było problemów. Nie ma takiej opcji i nigdy tak nie będzie. Siedzi grupa osób przy komputerze i tylko wrzeszczy i szczeka i narzeka., bo z domu wychodzić nie można, a tak ploty w marketach w ramach zakupów, na targowisku i ciagle narzekanie na rząd, co ja w życiu przeszłam i przeżyłam przez tego sk....na. Najczęściej ten jej sk...yn już nie żyje, a ona żyje z tej emerytury, która on wypracował. Odnoszę wrażenie, że l"epiej było w naszym kraju za komuny", bo nic w sklepach nie było, wszystko trzeba było zdobyć, wystać w kolejkach. Nie było wtedy czasu na narzekanie, bo cały czas trzeba było cos robić, to na działce, to rodzinie pomóc na wsi, żeby jakies mięso dali itp. Dzis za łatwo niektórym wszystko przychodzi, wchodzi sie do sklepu i jest tyle, że nie wie co wybrać, a wtedy brali co dawali. Pokory przyda sie wiecej ludziom na ten czas, nie czas teraz na chciwość i zawiśći krytykowanie i opluwanie tych co ciężko ponad siły pracują.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rdzawa Szałwia   27 marca 2020r. o 5:15

~~Rdzawa Szałwia

Postów:

Wtedy to w 10 min będą
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rdzawa Szałwia   27 marca 2020r. o 5:17

~~Rdzawa Szałwia

Postów:

~Rdzawa Szałwia napisał(a): Ja bym zadzwonił i powiedział ze kończy mi się kwarantanna mam typowe objawy korony zgłaszałem to kilkakrotnie nikt mnie nie zbadał Nadal czuje się złe ale wychodze na spacer pozdrawiam
Wtedy to 10 min przyjadą
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

MRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAAutogaz
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy