ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4769, 24 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

30 marca 2020r. godz. 12:17, odsłon: 1624, elubanski.eu/bolec.info
Pamiętajmy o szpitalach niezakaźnych
Służby medyczne w innych szpitalach również potrzebują ochrony przed wirusem
Bolesławiec - Informacje: Pamiętajmy o szpitalach niezakaźnych Środki ochronne (fot. Pixabay)

Okazuje się, że niedobory środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, dotykają nie tylko szpitali zakaźnych, w których przebywają chorzy z koronawirusem. Dotykają również szpitali, które prowadzą codzienną diagnostykę i leczenie pacjentów z innymi chorobami. Tak jest m.in w szpitalach powiatowych w Lubaniu, w Lwówku Śląskim czy w Zgorzelcu.

Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni szpitalowi w Bolesławcu, który jako przekształcona w placówkę zakaźną lecznica, zajmuje się pacjentami z koronawirusem, którzy pochodzą m.in z powiatów tzw. regionu jeleniogórskiego. Wiemy też, że szpital ten, jak zresztą podkreśla dyrektor Kamil Barczyk, ciągle potrzebuje nowych kombinezonów, masek, przyłbic i rękawic, by chronić załogę która leczy i opiekuje się chorymi na Covid-19. Szpital ten, jak również wiemy, otrzymuje taką pomoc z różnych źródeł. Najczęściej pomagają mu sami mieszkańcy.

Wiemy, ale nie możemy też zapominać o personelu szpitali w naszym subregionie, które przyjęły na siebie obowiązek leczenia pacjentów z innymi niż Covid-19 chorobami, z terenu Powiatu Bolesławieckiego, Powiatu Lubańskiego, Powiatu Zgorzeleckiego i Powiatu Lwóweckiego. Takimi placówkami są szpitale w Lubaniu, Zgorzelcu i w Lwówku Śląskim.

Musimy pamiętać, że w wymienionych lecznicach lekarze, pielęgniarki i salowe, równie są narażeni na kontakt z pacjentami zakażonymi koronawirusem. Pacjentami, którzy nie wiedzą że są nosicielami, względnie takimi którzy wiedzą (domyślają się), ale próbują to z różnych przyczyn ukryć. Taka sytuacja, miała miejsce przed ponad dwoma tygodniami w szpitalu w Lubaniu, do którego zgłosił się pacjent z objawami koronawirusa. Wówczas trzeba było zamknąć oddział a część personelu objąć kwarantanną.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do przedsiębiorców, samorządowców i ludzi dobrej woli – pomóżmy pracownikom wymienionych szpitali i w miarę możliwości przekazujmy im środki i sprzęt ochrony osobistej. Zróbmy to, bowiem ci ludzie codziennie narażają swoje zdrowie i życie, by leczyć nas z mniej lub bardziej pospolitych dolegliwości, nie wiedząc jednocześnie czy ktoś z nas nie ma koronawirusa. Muszą być chronieni za wszelką cenę.

za elubanski.eu

Przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.


Przyłącz się do facebookowej grupy "Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Jasnozielony Hibiskus   30 marca 2020r. o 12:27

~Jasnozielony Hibiskus

Postów:

Zapomnieli o tamtych szpitalach, tej pomocy potrzebują także przychodnie, te w Bolesławcu także.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szaroniebieski Chmiel   30 marca 2020r. o 12:49

~~Szaroniebieski Chmiel

Postów:

przecież przychodnie są prywatne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

WeterynarzNoclegi KlekusiowoMORENADomoExprt
reklama Plus zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Plus zaprasza