ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4634, 12 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony5 maja 2020r. godz. 19:21, odsłon: 135, Zlecony tekst
Vibin
Jest to lek antykoncepcji hormonalnej stosowany doustnie.
Bolesławiec - Informacje: Vibin Vibin (fot. )

Zawiera hormony: entyloestradiol i drospirenon, jest preparatem jednofazowym. Wydawany jest jedynie na receptę.

Entynyloestradiol- jest estrogenową składową większości preparatów antykoncepcji hormonalnej. Niestety po zażyciu jego może wystąpić wiele skutków ubocznych takich jak np. występowanie zakrzepów.

Drospirenon- syntetyczny progesteron należący do 4 generacji. Występuje w wielu tabletkach antykoncepcji hormonalnej.

Antykoncepcja hormonalna polega na na tym, że dostarczane do organizmu kobiety syntetyczne hormony hamują owulację oraz dojrzewanie komórek rozrodczych. Dodatkowo hormony zmieniają błonę śluzową macicy, uniemożliwiając zapłodnienie. Istnieją rożne sposoby na podawanie antykoncepcji hormonalnej takie jak: tabletki, plastry, zastrzyki oraz krążki hormonalne.

Vibin jest preparatem dwuskładnikowym. Oznacza to, że zawiera on dwa rodzaje hormonów : progestagen i estrogen. Preparaty tego typu są bardzo skuteczne. Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować tego leku, ponieważ obecność estrogenu źle wpływa na skład mleka i rozwój dziecka. Również osoby chore na padaczkę oraz zmagające się z migrenami nie powinny stosować preparatów dwuskładnikowych dlatego powstały leki jednoskładnikowe tylko z progestanem.

Tabletki jednofazowe stosuje się regularnie zażywając je przez 21 dni następnie robiąc 7 dniową przerwę od ich zażywania. W czasie 7-dniowego odstawienia leku występuje krwawienie miesiączkowe. Vibin stosuje się doustnie, regularnie o tej samej porze, popijając wodą. Gdy przyjmujemy lek po raz pierwszy lub pierwszy raz po długiej przerwie należy skontaktować się z ginekologiem. Jeśli występują przewlekłe biegunki lub wymioty skuteczność leku może być o wiele mniejsza.

Często występujące skutki uboczne:

  • Zaburzenia miesiączkowania
  • Krwawienie między miesiączkami
  • Bóle głowy
  • Bóle piersi
  • Depresja
  • Migreny
  • Nudności
  • Biała wydzielina z pochwy
  • Zakażenie grzybicze pochwy

Stosowanie: preparatów zawierających ziele dziurawca, antybiotyków, leków stosowanych w leczeniu padaczki, leków stosowanych w leczeniu HIV, leków stosowanych w leczeniu infekcji grzybiczych może osłabić działanie leku Vibin.

Źródło: Vibin - Medyk Online

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MORENAMetalowiecMWSLDomoExprtWeterynarz
reklama Mrowka zaprasza
ZSET Rakowice zaprasza - Twoja przyszła szkoła sponsorowane
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy