ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4632, 10 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

29 maja 2020r. godz. 12:18, odsłon: 2491, KPP Bolesławiec/Bolec.info
Zatrzymano dwóch pijanych kierowców
Mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy bardzo dziękujemy i gratulujemy
Bolesławiec - Informacje: Zatrzymano dwóch pijanych kierowców Policja (fot. Bolec.Info)

28 maja br. na drogach powiatu bolesławieckiego zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Jedno zatrzymanie to efekt działań innego kierowcy, który widząc niebezpieczne manewry wykorzystał okazję i zabrał kluczyki od samochodu uniemożliwiając dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Podejrzanym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletnia utrata prawa jazdy oraz konsekwencje finansowe.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w Świętoszowie. 38-letni mieszkaniec gminy Osiecznica usiadł za kierownicę mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Drugi mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji i zdecydowaniu w działaniu innego kierowcy. Mężczyzna widząc na drodze pojazd, który wykonuje niebezpieczne manewry m.in. zjeżdżał na przeciwległy pas czym stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego nabrał podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Kiedy tylko nadarzyła się okazja, bo pojazd zatrzymał się na skrzyżowaniu natychmiast zadziałał i odebrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy oraz wezwał na miejsce patrol. Badanie wykonane przez policjantów wykazało, że 62-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ma w wydychanym powietrzu prawie 3,5 promila alkoholu. 

Podejrzanym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletnia utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

Mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy bardzo dziękujemy i gratulujemy postawy godnej naśladowania.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


WeterynarzMORENAMetalowiecMWSLDomoExprt
ZSET Rakowice zaprasza - Twoja przyszła szkoła sponsorowane
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy