ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4666, 13 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony21 czerwca 2020r. godz. 11:54, odsłon: 1440, ZSM/ Bolec.Info
Atrakcyjne zawody w Mechaniku
ZSM od wielu lat kształci specjalistów w tej dziedzinie, dzięki bogato wyposażonej,zmodernizowanej bazie dydaktycznej.
Bolesławiec - Informacje: Atrakcyjne zawody w Mechaniku Samochód elektryczny (fot. ZSM)

Technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych: dobry zawód – pewna przyszłość !!!

Zostań specjalistą naprawy aut, który szybko i skutecznie zdiagnozuje i zniweluje usterki techniczne w samochodzie lub innym pojeździe mechanicznym, dokona potrzebnych regulacji skontroluje stan techniczny.

Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu od wielu lat kształci specjalistów w tej dziedzinie, dzięki bogato wyposażonej, zmodernizowanej bazie dydaktycznej i odpowiednio przygotowanej kadrze.  

W trakcie nauki szkoła zapewnia kurs prawa jazdy kat. B.

Nasze warsztaty umożliwiają poznanie zawodu od strony praktycznej. Posiadamy wyspecjalizowany warsztat mechaniczny: trzy samochody na potrzeby diagnostyki i naprawy, silniki wysokoprężne, wyważarkę kół oraz niezbędny sprzęt związany z tym zawodem.

Idąc z duchem czasu i dbając o środowisko nasza szkoła pozyskała samochód w 100% elektryczny – Nissan Leaf, który umożliwi przyszłym specjalistom poznanie tej zaawansowanej technologii, osiągów i korzyści dla środowiska.

Wybierając zawód technika pojazdów samochodowych będziesz się znał na naprawie i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych. Pojazdów, które są naszpikowane elektroniką i nowoczesnymi technologiami.

Jako technik pojazdów samochodowych  możesz pracować w  salonach obsługi i sprzedaży samochodów, warsztatach naprawczych pojazdów samochodowych,  stacjach diagnostyki pojazdów, zajezdniach i bazach transportowych firm logistycznych,  firmach sprzedających części samochodowe i materiały eksploatacyjne,  firmach produkujących różnego typu pojazdy, w montowniach, jak również prowadzić własną działalność gospodarczą, np. warsztat naprawy samochodów albo możesz kontynuować naukę na uczelni wyższej.

Zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje zawodowe:

MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych
MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

Szkoła oferuje także kształcenie 3 – letniej szkole branżowej I stopnia, po której będziesz mógł rozpocząć pracę zawodową i uzyskać kwalifikacje zawodowe:

MOT.05. Obsługa, diagnozowanie i naprawa pojazdów samochodowych

Mechanik – znane zawody – nowe możliwości!

Technik mechatronik – specjalista przyszłości!!!

Mechatronik to zawód przyszłości, bo łączy w sobie znajomość mechaniki, elektroniki, informatyki, automatyki. Zapewnia szeroki rozwój wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin.

Od linii produkcyjnych, obrabiarek numerycznych, systemów pneumatycznych i hydraulicznych, samochodów, telefonów do ogrodzeń i bram garażowych otwieranych automatycznie, systemów oświetleniowych i nawadniających, sygnalizacji świetlnej – wszędzie tam potrzebny jest specjalista mechatronik.

Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu kształci specjalistów w dziedzinie mechatroniki. Bogato wyposażone sale mechatroniczne stanowią podstawę do zdobycia tego zawodu. Szkoła posiada pracownię pneumatyki i hydrauliki, pracownię programowania, pracownię CAD – CAM.

Uczniowie uczą się obsługi i programowania sterowników PLC, robotów, drukarek 3D i obrabiarek CNC.

Liczne kursy dla uczniów w tym zakresie dają dodatkowe kwalifikacje.

Wiedza teoretyczna ma zastosowanie  na zajęcia praktycznych  odbywających się w naszych pracowniach, ale także w czasie miesięcznych praktyk w zakładach, z którymi współpracujemy: Zehnder, Gerresheimer, Weber Hydraulika, RENA.

Technik mechatronik posiada wiedzę i umiejętności praktyczne z technologii mechanicznej, elektrotechniki, elektroniki i informatyki. Mechatronik to zawód interdyscyplinarny (łączy w sobie wiedzę z wielu dziedzin techniki).

Jako technik mechatronik będziesz pracował w zakładach produkcyjnych na stanowiskach związanych z procesem produkcji, robotyką i automatyką lub biurach konstrukcyjnych.  Będziesz potrafił obsługiwać i programować sterowniki PLC, roboty, i obrabiarki CNC.

Możesz kontynuować swoją naukę na wyższej uczelni.

Zdobędziesz odpowiednie kwalifikacje zawodowe:

ELM.03. Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych
ELM.06  Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych

Mechanik – znane zawody – nowe możliwości!

Technik mechanik – konstruuje, tworzy, ulepsza!!!

Atrakcyjność tego zawodu polega na jego długiej historii i zapotrzebowaniu na rynku pracy, gdyż mechanika jest obecna w codziennym życiu. Urządzenia mechaniczne towarzyszą nam wszędzie.

Zostań specjalistą obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń. Zdobądź umiejętności z zakresu budowy, zasad działania  i projektowania maszyn i urządzeń mechanicznych, wykorzystując przy tym współczesne technologie komputerowe.

Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu kształci techników mechaników.

Baza dydaktyczna szkoły pozwala uczyć przyszłych specjalistów obróbki ręcznej i maszynowej. Uczniowie od strony praktycznej poznają zasady działania i obsługi obrabiarek konwencjonalnych, a także sterowanych numerycznie – CNC. Prowadzą obróbkę na nowoczesnych tokarkach, frezarkach i szlifierkach.

Uczą się spawania różnymi metodami:  MIG/MAG, TIG, spawania tworzyw sztucznych.

Szkoła, dbając o dodatkowe kwalifikacje dla uczniów, oferuje kurs spawania.

Przyszli specjaliści wykonują części maszyn i urządzeń.

Technik mechanik potrafi organizować i nadzorować proces produkcji, umie montować, instalować, uruchamiać, obsługiwać maszyny i urządzenia.

Jako technik mechanik będziesz pracował w zakładach produkcyjnych na stanowiskach związanych z procesem produkcji, obróbką mechaniczną, spawalnictwem, metaloplastyką, obsługą i programowaniem obrabiarek numerycznych albo możesz kontynuować naukę na uczelni wyższej.

Zdobędziesz kwalifikacje zawodowe:

MEC.08. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Ognistoczerwony Kielichowiec   21 czerwca 2020r. o 13:37

~Ognistoczerwony Kielichowiec

Postów:

Tylko do Mechanika.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

MORENADomoExprtWeterynarz
Inne informacje z regionu
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.