ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4703, 19 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

30 czerwca 2020r. godz. 14:35, odsłon: 2474, Bolec.Info
Zwolnienie ze składek ZUS? Tylko do dzisiaj!
Jeszcze tylko dzisiaj, we wtorek 30 czerwca, przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania skład
Bolesławiec - Informacje: Zwolnienie ze składek ZUS? Tylko do dzisiaj! Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bolesławcu (fot. Bernard Łętowski / Bolec.Info)

Jeszcze tylko dzisiaj, we wtorek 30 czerwca, przedsiębiorcy mogą złożyć wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS. Zwolnienie mogą dostać za trzy miesiące – marzec, kwiecień i maj. Na elektroniczne wysłanie dokumentów mają czas do północy.

Na Dolnym Śląsku 81 proc. wniosków od przedsiębiorców zostało rozpatrzonych pozytywnie.

- W efekcie tego ZUS umorzył składki na ponad 800 mln złotych dla 70 tysięcy dolnośląskich firm – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Spóźnialscy jeszcze tylko dzisiaj mają szansę na złożenie wniosków – przestrzega Kowalska-Matis.

Liczba dolnośląskich firm zwolnionych z płacenia składek: 70 151, w tym podlegających pod legnicki oddział ZUS - 20 478, z terenu wałbrzyskiego - 33 716 i wrocławskiego - 56 279.

Obecnie wnioski o tarczę antykryzysową, w tym o świadczenie postojowe i zwolnienie z obowiązku opłacania składek przez trzy miesiące oraz o dodatek solidarnościowy, można składać do ZUS wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE).

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


ProfiCztery kulturyDomoExprtWeterynarzMORENA
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.