ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4663, 10 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

7 lipca 2020r. godz. 12:32, odsłon: 2198, Marcin Marczewski
Debata? Skąd my to znamy?
Przeszkadza Wam, że debata prezydencka się nie odbyła? A pamiętacie tę bolesławiecką?
Bolesławiec - Informacje: Debata? Skąd my to znamy? Marcin Marczewski (fot. Bernard Łętowski / Bolec.Info)

Oglądaliście wczorajszą debatę prezydencką? Wielu z Was pewnie tak – i niestety – musieli przełączać pomiędzy przesłuchaniem Rafała Trzaskowskiego, którego przepytywało 19 dziennikarzy różnych redakcji i stand-upem Andrzeja Dudy, któremu zadawali pytania dziennikarze TVP i podstawieni ludzie.

Podobało się Wam? Mnie nie – należę do tej grupy wyborców, którzy uważają, że debata dwóch kandydatów powinna być obowiązkowa i pokazywana we wszystkich największych mediach. Ale debata – czyli taka formuła, gdzie pytania nie będą ustawione i będą zadawane przez przedstawicieli różnych mediów, ale nie zabraknie także bezpośrednich interakcji pomiędzy kandydatami. W zasadzie to kandydaci powinni ze sobą rozmawiać przez większą część takiego programu.

A pamiętacie jak wyglądała debata przed wyborami prezydenta Bolesławca? Przypomnę w 2018 o urząd ten starało się zaledwie czterech kandydatów: Maciej Małkowski, Wiesław Ogrodnik, Piotr Roman i Cezariusz Rudyk.

W Bolesławcu mamy telewizję, która jest współfinansowana przez Urząd Miasta. 40 procent udziałów należy do miasta.

Pamiętacie jakie pytania od dziennikarza Telewizji Bolesławiec dostał Małkowski? A pamiętacie jak na pytanie odpowiedział Rudyk? Albo jak Roman zaatakował Małkowskiego a Małkowski Romana? Jakie były riposty?

Nie możecie pamiętać! Dlaczego? Bo taka debata nigdy się nie odbyła. Telewizja, której jednym z właścicieli jest Gmina (czyli wszyscy mieszkańcy) nawet nie próbowała zorganizować takiej debaty. Ba! W całym okresie kampanii nawet nie zaprosiła do siebie wszystkich kandydatów starających się o fotel prezydenta. Tylko Portal Bolec.Info zaprosił do rozmowy wszystkich startujących wówczas kandydatów.

Jak zatem patrzeć na to, że w skali kraju ciężko zorganizować spotkanie polityków starających się o najwyższy urząd w kraju, skoro lokalnie samorządowcy nie potrafią ze sobą rozmawiać, nie chcą się wymieniać swoimi poglądami, przedstawiać swoich racji? Jak traktować media, które – mimo, że w części należą do mieszkańców – nie chcą pokazywać bolesławianom wszystkich propozycji i opcji? Czy Gmina nie powinna się pozbyć udziałów w takim medium?

Czy my, mieszkańcy miasta, powiatu możemy jakoś wpłynąć czy przymusić lokalnych polityków do tego, aby wymieniali się poglądami i brali udział w debatach? Wygląda na to, że jedyne rozwiązanie to wymienić polityków (albo zrezygnować z debat).

I wygląda na to, że podobnie jest w skali Polski. Skoro obecny prezydent nie chce wziąć udziału w debacie organizowanej przez kilka stacji (poza telewizją państwową) i odpowiadać na pytania niezależnych dziennikarzy, to może lepiej wymienić prezydenta?

Zapraszam do dyskusji.

PS. W 2018 jako jedyne lokalne medium podjęliśmy próbę organizacji debaty kandydatów na prezydenta Bolesławca - szczegóły znajdziecie tutaj: Debaty prezydenckiej nie będzie

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Temat zamknięty Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Płowobrązowy Ligustr   7 lipca 2020r. o 12:42

~Płowobrązowy Ligustr

Postów:

Masz swoje media nie idziesz na debatę do niezależnych. Coś trzeba wymienić, media albo prezydenta. W tym polskim przypadku jedno i drugie.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Stalowoniebieski Przypołudnik   7 lipca 2020r. o 12:53

~~Stalowoniebieski Przypołudnik

Postów:

Tuba bolcowa zawyła?
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~Bławatkowy Winnik   7 lipca 2020r. o 12:56

~Bławatkowy Winnik

Postów:

PiS to może się uczyć od ratuszowego "bezpartyjnego". W TVP przynajmniej w programach występują przedstawiciele opoztcji i mają swobodę wypowiedzi.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~Ciemnoczekoladowa Cynia   7 lipca 2020r. o 13:00

~Ciemnoczekoladowa Cynia

Postów:

Rafalek Cycu Ty jeszcze nie Koronowany.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Woskowożółta Forsycja   7 lipca 2020r. o 13:01

~~Woskowożółta Forsycja

Postów:

~Bławatkowy Winnik napisał(a): PiS to może się uczyć od ratuszowego "bezpartyjnego". W TVP przynajmniej w programach występują przedstawiciele opoztcji i mają swobodę wypowiedzi.


Nie mów nic o tej telewizji, bo pęknę ze śmiechu.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Jaskraworudy Hibiskus   7 lipca 2020r. o 13:17

~~Jaskraworudy Hibiskus

Postów:

wydaje mi się czy w Bolesławcu nie było drugiej tury?
Kodeks karny nakłada kary zarówno za pomówienia (art. 212), jak i za zniewagi (art. 216). Są one takie same – kara grzywny lub kara ograniczenia wolności. Ponadto, jeśli obrażanie firmy, pracodawcy odbywa się za pomocą środków masowego przekazu, np. przez internet, w telewizji – to kara jest poszerzona o możliwość rocznego pozbawienia wolności.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Ceglastoróżowa Lantana   7 lipca 2020r. o 13:32

~~Ceglastoróżowa Lantana

Postów:

"... Andrzeja Dudy, któremu zadawali pytania dziennikarze TVP i podstawieni ludzie." Oczywiście jesteś w stanie to udowodnić? bo jak nie to mogę nazwać Ciebie kłamcą.
Nie jesteś bezstronny to dlaczego Twój stand-up mam brać na poważnie?
Dlaczego mam wybrać tchórza Trzaskowskiego na prezydenta skoro nie potrafił wziąć udziału w debacie z Dudą i udowodnić że jest od niego lepszy.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

emem   7 lipca 2020r. o 13:39

emem

Postów: 4470

~~Ceglastoróżowa Lantana napisał(a): Nie jesteś bezstronny to dlaczego Twój stand-up mam brać na poważnie?


Nie jestem bezstronny, ponieważ ten tekst to felieton, a felieton z założenia jest subiektywny i prezentuje zdanie jego autora :-)

~~Ceglastoróżowa Lantana napisał(a): Dlaczego mam wybrać tchórza Trzaskowskiego na prezydenta skoro nie potrafił wziąć udziału w debacie z Dudą i udowodnić że jest od niego lepszy.


Ja Cie ani nie namawiam ani nie zmuszam do głosowania na kogokolwiek. Sam musisz zdecydować, bez moich rad. Być może gdyby debata się odbyła to byłoby Ci łatwiej, a tak politycy wybór utrudnili ;-)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

W górę   Temat zamknięty Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

DomoExprtWeterynarzMORENA
Inne informacje z regionu
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"