ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4734, 20 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

4 sierpnia 2020r. godz. 09:38, odsłon: 1080, Klub żeglarski "Pirat"/Bolec.Info
Jeszcze możesz wejść na pokład!
Zakończył się pierwszy cykl zajęć dla dzieci i rodzin – Polsailing
Bolesławiec - Informacje: Jeszcze możesz wejść na pokład!

Klub Pirat uczy żeglować (fot. UKZ Pirat)

W tym sezonie Pirat Bolesławiec, klub żeglarski który działa na Krępnicy, znów daje możliwość odbycia szkolenia dzieciom w wieku 7 – 10 lat. Uczestnicy odbyli 5 dniowe szkolenie po 3 godziny dziennie. Była nauka żeglowania i węzłów oraz świetna zabawa. Szkolenie odbywało się w klasie Optymist, najmniejszej klasie regatowej na świecie. Po zajęciach dzieci biorące udział w szkoleniu mogą wstąpić do klubu i przeżyć niezwykłą przygodę. Klub prowadzi szkolenie regatowe w klasach Optymist do 15 roku życia oraz Laser 4.7 – klasa przygotowawcza do klasy olimpijskiej Laser Standard i Radial dla dzieci i młodzieży od 12 roku życia.

Oprócz zajęć dla dzieci, mieszkańcy miasta i okolicy mogą wejść na pokład klubowych jachtów Omega oraz Orion. Program "Cała rodzina pod żaglami" jest skierowany do wszystkich, którzy chcą spróbować żeglarstwa jachtowego. Na pokładzie jest oczywiście sternik, który dba o bezpieczny przebieg rejsu.

Wszystko to dzięki współpracy UKŻ Pirat Bolesławiec z Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki. Pisaliśmy o tym we wcześniejszym artykule, gdzie możecie znaleźć więcej szczegółów dotyczących projektu i dane kontaktowe.

Jak mieszkańcy powiatu radzili sobie pod żaglami? Te zdjęcia pokazują to najlepiej.

Zdjęcia: Klub żeglarski "Pirat"

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Cztery kulturyDomoExprtWeterynarzMORENAProfi
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy