ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4834, 28 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony5 sierpnia 2020r. godz. 09:41, odsłon: 1703, Bolec.Info/Powiat Bolesławiecki
Już niedługo nowy chodnik
Roboty budowlane w Żeliszowie - w październiku będzie nowy chodnik.
Bolesławiec - Informacje: Już niedługo nowy chodnik Przebudowa chodnika w Żeliszowie (fot. Starostwo Powiatowe w Bolesławcu)

Od kilku dni trwają prace polegające na przebudowie 1.060 m chodnika w miejscowości Żeliszów. Koszt całego przedsięwzięcia to 735.412,33 zł, który w całości pokryje Gmina Bolesławiec. Roboty budowlane obejmują wykonanie nasypów i wykopów w celu formowania korony drogi, położenie nowej nawierzchni bitumicznej, obramowanie krawężnikiem betonowym i obrzeżem betonowym, a także wykonanie ścieków podchodnikowych. Jezdnia drogi powiatowej zostanie też jednostronnie poszerzona.

Na zakończenie prac musimy trochę poczekać - jest planowane do 30 października 2020 r.

To kolejna część poważnych robót drogowych. Pod koniec ubiegłego roku do użytku oddano 990 m chodnika w Żeliszowie. Zakres prac obejmował, poza przebudową chodnika, poszerzenie jezdni do 5,5 m, a na łukach drogi do 6,5 m. Wykonano przepusty pod drogą, odnowiono elementy odwodnienia jezdni, a na zakrętach zamontowano bariery ochronne. Odnowione i zabezpieczone zostały pobocza. Koszty wykonania dokumentacji projektowej i geodezyjnej pokrył Powiat Bolesławiecki. Prace budowlane kosztowały około 885 tys. zł., a sfinansowała je Gmina Bolesławiec.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


DomoExprtWeterynarzNoclegi Klekusiowo
Inne informacje z regionu