ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4705, 21 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Wideo7 sierpnia 2020r. godz. 14:01, odsłon: 1818, Powiat Bolesławiecki/Bolec.Info
Most na Mostowej oficjalnie otwarty
Remont wykonano dwa tygodnie przed planowanym terminem.
Bolesławiec - Informacje: Most na Mostowej oficjalnie otwarty Otwarcie mostu na Mostowej po remoncie (fot. Powiat Bolesławiecki)

Od kilku dni mieszkańcy mogą w pełni korzystać z mostu przy ulicy Mostowej. Dzięki sprawnie przebiegającym pracom most został oddany do użytku prawie miesiąc wcześniej, niż zakładano początkowo. Całkowita wartość zadania to kwota 2.553.579,78 zł.

Przeprawa przez rzekę Bóbr w Bolesławcu możliwa jest jednym z dwóch mostów, tym nowo wyremontowanym przy ulicy Mostowej i drugim - przy ulicy Zgorzeleckiej. Ze względu na duży ruch tranzytowy na moście przy ul. Zgorzeleckiej, mieszkańcy chętniej wybierają drogę przez ulicę Mostową.

- Most był w złym stanie technicznym i wymagał natychmiastowego remontu. Remont mostu stał się zadaniem priorytetowym. Ze względu na strategiczny charakter mostu rozmowy na temat jego remontu i ewentualnej partycypacji miasta Bolesławiec w jego kosztach prowadziłem z Panem Piotrem Romanem - Prezydentem Miasta - już od dłuższego czasu. Po uzyskaniu decyzji o dofinansowaniu tego zadania z Funduszu Dróg Samorządowych wspólnie podjęliśmy decyzję o pilnym remoncie. Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego, wyłoniony wykonawca robót zaproponował znacząco niższą  niż pierwotnie planowano kwotę – mówi Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak – Dzięki temu mamy znaczne oszczędności – dodaje.

Władze powiatu zakładały, że remont pochłonie ok. 3.000.000 zł. Ostatecznie całkowita wartość zadania wyniosła 2.553.579,78 zł,  z czego – na mocy porozumienia z Gminą Miejską Bolesławiec – 289.717,89 zł dał magistrat, kolejne tyle to wkład Powiatu Bolesławieckiego. Pozostałą kwotę udało się pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych - 1.974.144,00 zł na mocy porozumienia z Wojewodą Dolnośląskim.

- W trakcie remontu ruch odbywał się wahadłowo. Udało się przeprowadzić prace bez całkowitego zamykania mostu – dodaje Starosta.

Prace rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Most miał być oddany do użytku do końca sierpnia.  Mieszkańcy mogą jednak korzystać z niego, poruszając się w obu kierunkach jazdy od kilku dni, czyli prawie miesiąc przed przewidywanym terminem.

Co zostało robione?

Remont mostu polegał na rozebraniu elementów pomostu, reprofilacji i wykształtowaniu spadków jezdni, a także chodników przez wykonanie warstwy profilującej płyty pomostowej zaprawami PCC wraz z kapami chodnikowymi, remoncie podpór i zabezpieczeniu antykorozyjnym elementów konstrukcji przęseł.

Wykonawcą wyłonionym w przetargu była firma  Adam Zamirski Zakład Inżynierii Lądowo – Wodnej „JAZ” 59 – 216 z  Kunic.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Płowobrązowy Ligustr   7 sierpnia 2020r. o 14:18

~Płowobrązowy Ligustr

Postów:

Brawo!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Horus   7 sierpnia 2020r. o 15:37

Horus

Postów: 1852

kiedy przewiduje się remont?

;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kremowa Cynia   8 sierpnia 2020r. o 14:07

~Kremowa Cynia

Postów:

'kiedy przewiduje się remont?

;)'

Po następnych wyborach
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Koralowa Tygrysówka   8 sierpnia 2020r. o 17:55

~~Koralowa Tygrysówka

Postów:

Prezydent dał ok.300 tys. zł chwalił się ponad 3 min, Starosta dał ok.300 tys. zł chwalił się ponad 1 minutę, wojewoda czytaj rząd PiS dał ok.2 miliony nie dostał możliwości wypowiedzenia się. Panie ,,redaktorze,, rzetelność, obiektywizm dziennikarski a przede wszystkim zwykła przyzwoitość wymaga dać się wypowiedzieć także przedstawicielowi rządu, wojewody może osobie z powiatowego PiS dzięki którym zostało przekazał niemal 2 miliony złotych. Pan tym czasem mówi o obietnicach premiera dotyczącej programu budowy mostów to proszę mi odpowiedzieć jak się to ma do wypowiedzi prezydenta miasta, który chyba przez pomyłkę poinformował że za poprzednich rządów w powiecie tj. różnej maści koalicji (PO-PSL i Bezpartyjnych itp) remont tego mostu był niemożliwy a obecna koalicja z PiS pozwoliła to zrobić?
PS. w tej redakcji jak jesteś z PiS to na pewno ,,agitujesz,, zaś inni odwiedzają wyborców.

Pozdrawiam obiektywnych!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karmazynowy Perukowiec   8 sierpnia 2020r. o 18:38

~~Karmazynowy Perukowiec

Postów:

Gdzie ty widzisz wojewodę na tym otwarciu?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ołowianoniebieski Zawciąg   8 sierpnia 2020r. o 21:34

~~Ołowianoniebieski Zawciąg

Postów:

Najlepszy jest moment wypowiedzi Romana: "w momencie kiedy zaczeliśmy współuczestniczyć w sprawowaniu władzy w powiecie..":)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Platynowy Wyżlin   9 sierpnia 2020r. o 9:07

~~Platynowy Wyżlin

Postów:

zgadzam się, że romuś łapkomachacz i wodolejca gada i gada. Ale do Pana/i z PIS. Dla ścisłości to nie rząd dał pieniądze ale samorząd (mimo, że wojewódzki). A tak naprawdę oni wszyscy nic nie dają tylko rozdzielają to co nam zabiorą.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworóżowy Tamaryszek   9 sierpnia 2020r. o 9:16

~~Jaskraworóżowy Tamaryszek

Postów:

~~Platynowy Wyżlin napisał(a): zgadzam się, że romuś łapkomachacz i wodolejca gada i gada. Ale do Pana/i z PIS. Dla ścisłości to nie rząd dał pieniądze ale samorząd (mimo, że wojewódzki). A tak naprawdę oni wszyscy nic nie dają tylko rozdzielają to co nam zabiorą.BRAWO BRAWO BRAWO - CO ONI MOGĄ DAĆ . ALE TO TAK JEST ŻE ONI MAJĄ KLAPY DO PRZYPINANIA SOBIE MEDALI.
- P6C961OZDRAWIAM
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

Cztery kulturyDomoExprtWeterynarzMORENAProfi
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.